Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Како прво информацијата не е точна. Од Барса одма демантираа. Се пишуваше дека првичната понуда ќе е само Кутињо за Нејмар, ако веќе се базираш на шпекулации.
Како второ, Кутињо е земен 135+25, а Дембеле 105+25... во тие бонуси има ЛШ за неколку години, Златна топка, златна копачка итн. итн...
Добро ете не се 280 240 милиони се, малце се ?
Инаку не знам како му верувате. сеуште на вашите шо ќе изјават после оној блам со Бартомеу и Гризман, друго и од Бенфика демантираа за Феликс и тоа преку соопштение на официјалниот клуб на твитер па после една недела потпиша за Атлетико.
Не викам дека сигурно ќе направат таков дил ама нема да ме чуди.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Добро ете не се 280 240 милиони се, малце се ?
Инаку не знам како му верувате. сеуште на вашите шо ќе изјават после оној блам со Бартомеу и Гризман, друго и од Бенфика демантираа за Феликс и тоа преку соопштение на официјалниот клуб на твитер па после една недела потпиша за Атлетико.
Не викам дека сигурно ќе направат таков дил ама нема да ме чуди.
А што требаше да каже договорени сме од Март?
И тужба да лупнете...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.212
Se dogovorile so igracot. Ostanuva uste Bayern da ja plati klauzulata vredna 40 mil.evra
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Наводно Тотенхем понудиле 60 милиони евра за Бејл. Стаклен играч, ама за ПЛ е Бог и батина.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Наводно Тотенхем понудиле 60 милиони евра за Бејл. Стаклен играч, ама за ПЛ е Бог и батина.
Нека бега таму, ќе зима пари и ќе игра голф. Супер играч ама се гледа дека типот веќе не му се игра фудбал. Плус Бејл ако се врати има да зима една од најголемите плати во ПЛ, тогаш и чистачките ќе се кренат на револт во Тотенхем.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Затоа што одигра очајна сезона, плус имаат двајца млади на десен бек, кои ваљда сакаат да ги форсираат.
Фојт ваљда ќе се забетонира прва постава, доста добар во одбрана, напад малце слаб.
Нема ли да му биде дадена шанса на Орие, за фантази ме интерсира :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.212

Looks like Leroy Sane speaking: "Like right now I don't know anything. I'd tell you. I really would tell you." One of the Man City players (Sterling) asks him: "Germany?" Sane responds: "I'll tell you after."
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На Сити кој и да им ги води социјалниве мрежи треба да биде избркан сместа. Пеп го натераа Фејк такси да се снима, го ставија Лескот како ја пее песната на Керик, на едно видео од соблекувална пуздер изгледа се имаа направено меѓу себе, фрчеа играчите, сега ова со Сане :pos:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Нека бега таму, ќе зима пари и ќе игра голф. Супер играч ама се гледа дека типот веќе не му се игра фудбал. Плус Бејл ако се врати има да зима една од најголемите плати во ПЛ, тогаш и чистачките ќе се кренат на револт во Тотенхем.
Исто и мене ми е страв да не внесе кавга во соблекувалната. Мачка во џак е Бејл. Во Јунајтед да оди на пример, би било подруго.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ќе си замине одма ако го викаш вака.
Он сам си се вика така... иди кај нас у фан клуб и пушти видеото кај што вика “хелоу бјанконери дис ис Матајас”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom