Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Fred ocekuval uste proleta deka kje bide selektiran za Brazil na kopa amerika, i ja zakazal vencavkata prvata nedela posle eventualnoto finale, bidejki na nego vo toj slucaj togas kje mu se padnese odmorot...
Problemot bese sto ne bese povikan za Brazil i sega mu dojde vekje vo pripremi da mu bide vencavkata.

Ne go branam, ama sepak bizerna situacija.
Братот на пријателски не го викаа, очекувал да биде повикан за Копа Америка. Со олку бледа сезона не знам како би очекувал такво нешто. Впрочем кога увидел дека не е повикан можел да направи измени.

Воопшто несериозно од негова страна.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Братот на пријателски не го викаа, очекувал да биде повикан за Копа Америка. Со олку бледа сезона не знам како би очекувал такво нешто. Впрочем кога увидел дека не е повикан можел да направи измени.

Воопшто несериозно од негова страна.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Ne vo red si e rabotata, i jas ne go branam samo te citirav da ti kazam bidejki ti bese nejasno zosto vo sred pripremi, svadba zakazuval.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ваљда не се олку неписмени од Лестер :icon_mrgr:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Попрво би се ослободил од Смолинг отколку од Џонс, али дај шта даш :D Него дали гледаат некое десно крило да земат?:facepalm:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Наводно уште едно до две засилувања се планирани доколку нема заминување на важни играчи како Лукаку. Мегваер и среден играч најверојатно.

Иначе ако им го увалиме Џонс во дилот ќе биде една паметна работа од Ед.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Со Мегваер и Фернандеш (и Ван Бисака) би засилиле три позиции кај што сме очајни, но од друга страна без десно крило пак ќе сме јалови по таа страна. Дали ќе го продаваат Лукаку ми е скоро сеедно, ама кога би бирал дали да остане Лукаку и да не купиме никој, или да го продадат Лукаку и да земат десно крило би ја избрал втората опција.

А со Санчез шу праиме? :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Попрво би се ослободил од Смолинг отколку од Џонс
Џонс да кивне ќе се повреди, ако воопшто ги споредуваме двеве несреќи :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Со Мегваер и Фернандеш (и Ван Бисака) би засилиле три позиции кај што сме очајни, но од друга страна без десно крило пак ќе сме јалови по таа страна. Дали ќе го продаваат Лукаку ми е скоро сеедно, ама кога би бирал дали да остане Лукаку и да не купиме никој, или да го продадат Лукаку и да земат десно крило би ја избрал втората опција.

А со Санчез шу праиме? :icon_lol:


Мислам нема потреба од понатамошни коментари.Оле го рече второво и после неколку неповрзани коментари за различни ситуации вика дека Алексис е играч што може да даде 20-гола по сезона.У превод, не можеме да го шитнеме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во ред ама тука се одделуваат квалитетните менаџери од ради реда менаџерите. Штом не можеш да купиш или продадеш некого, работиш со тоа што имаш и работиш да го подобриш, така да првиот твит ми влева надеж дека ќе го биде Оле.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Лукаку повторно изоставен. Се шпекулира дека Интер е спремен да плати 75м фунти. Оле неформално за новинарите кажал дека доколку Лукаку замине, ќе се носи негова замена.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Се е тоа супер, ама пре би видел асален играч у Лингард него Алексис да се врати ко шо беше у Арсенал.Едноставно типот многу лесно се повредува, лани имаше цело лето да се спреми и се спреми, за на крај да зареди повреди.Еве сега и на Копа Америка му се случи истото.Башка хамстеринг е у прашање секогаш, така да типот не е во стање и еден спринт асален да направи без опасност да се повреди или да трча ко коњ ко што трчаше на времето.Плус брзината исто му е во аут.Евентуално ко лажна 9ка или 9ка можеби би се снашол, кај што нема многу трчање, ама Оле не практикува такво игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom