Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јас ќе ти одговорам; затоа што има растурено повеќе од 5 брака(лично ги познавам), работи ескорт, има цена не поскапа од рандом плазма телевизор(за една вечер) и згора на тоа лаже глуп народ:)
Тоа не е причина за затвор. Ти реков, не ми е ни мене воопшто омилена. Напротив. Ако има кривично дело, тогаш ОК.
А за швалерај се потребни (барем) двајца.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Богами ако стварно била толку глупа да ја намести на нејзина сметка да легнат пари од рекет... Како ги испрале само?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Тоа не е причина за затвор. Ти реков, не ми е ни мене воопшто омилена. Напротив. Ако има кривично дело, тогаш ОК.
А за швалерај се потребни (барем) двајца.
има примено 300к еурос на сметка глупачата од други случаеви на рекет !!! Камчето е само 1 случај, имаат рекетирано преку 50 луѓе !!! Инаку ова води и до други повисоки структури горе во врвот на СДС.
Боки е пуштен на терен со амин и грб, само што прашањето е дали ќе ги повлече со себе во шутка и тие кои го пуштиле и делеле кеш, или ќе иде сам ..
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Со сите заебанции и зафрканции, ВМРО и Грујо испаднаа детска играчка во поглед на диктатура, корумпираност, рекетарење, локални шерифи, перење пари, контрола на медиуми споредени со денешново СДС
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.711
Поени од реакции
15.581
..Ма јок. Политички се прима во ЕУ. Не е толку до судство и слично. Веќе 100 пати се спомнати Бугарија, Романија... па и Хрватска не верувам дека е напред.[DOUBLEPOST=1563265440][/DOUBLEPOST]
Можел и празна да ја носи
Блгарија и Романија се примени во ЕУ поради стратешки интереси на Западот ( УСА) .. а и Полска... едино можеби Чешка и Словенија имаат културно и економско ниво компатибилно на ЕУ..
Хрватска е примена поради стратешки причини, Јадранско море, не само воени ( Нато) туку германците таму одат на одмор а и сега го испокупуваа целиот брег... едноставно им шепнаа, уапсете го актуелниот премиер ( Санадер) и ќе го поминете поглавието за правосудство....
но веќе ни НАТО ни ЕУ нема реални стратешки интереси тука, нешто се плеткаат околу МНЕ, пред се поради Србија, а од тоа користат најмногу албанците, пред се Косово...
Всушност и во УСА има отпор против Косово, ама албанската диаспора плаќа моќни ЛОБИ групи во УСА кој го држат интересот на УСА за Косово...
..
Е сега ако Кина и другите трети сили го кутнат УС $, можно е се да се смени...
А нас нема да не примат не само во ЕУ, нема ни во ЕвроАзија, џаба Зајко сега се извинува и на Руската федерација... се извинува 24/7 на кого стигне...
еве и на пендрековски му текна...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Жално е што стана државава под раководство на оваа катастрофална структура на СДС, не дека не се знаеше дека се криминалци но дека до овој степен ќе забегаат за 24 месеци .. не верував дури ни јас. Од кога се дојдени од прв ден, афера, криминали, корупција, скандали, тендери, убиства, нарко мафија итн. Абе еден ден не поминува без скандал, еден ден ...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Со сите заебанции и зафрканции, ВМРО и Грујо испаднаа детска играчка во поглед на диктатура, корумпираност, рекетарење, локални шерифи, перење пари, контрола на медиуми споредени со денешново СДС
секогаш дпмне излегуваат наивните и невини дечиња кои само се обидувале да си играат диктатура ама никогаш реално не ја спроведиле.
:facepalm:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Богами ако стварно била толку глупа да ја намести на нејзина сметка да легнат пари од рекет... Како ги испрале само?
Pa televizija ima edniot. Lesno. Ke prais emisii, ke delis nekoi simbolicni nagradi za gluposti i toa.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Со сите заебанции и зафрканции, ВМРО и Грујо испаднаа детска играчка во поглед на диктатура, корумпираност, рекетарење, локални шерифи, перење пари, контрола на медиуми споредени со денешново СДС

Да де ДПМНЕ беа познати по тоа што веднаш апсеа обвинители и судии кои сами си ги избираа ако се огрешеа пред закон. Тоа све монтирани снимките, не се земаа провизии од автопати, не се местеа тендери, не се преземаа фирми кои неќеа да го финансираат ДПМНЕ, не се назначуваа судии по телефон, не се диригираа судски пресуди по телефон, не се фингираше мини војна каде 8 луѓе изгубија животи за да се оттргне внимание од политички настани. Абе мислиш 11 години од животот у кома си бил, партиски куртони си се партиски куртони, без разлика со која боја се офарбани.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
Tuku edna rabota ne mi e jasna vo slucajot. Kolku zemase Katica plata mesecno, okolu 4000 evra ?
I pak barala reket?
Komotno mozime da zaklucime deka ne e do pogolema plata rabotata , demek aj ke im dademe golemi plati i taka ke go zastitime sistemot od korupcija a i posovesno ke rabotat( ova posebno vazi za sudiite no i lekarite i drugite vaka osetlivi profesii ne se nikakov isklucok). Toj so e sovesen i so mu se raboti ke raboti nebitno od platata, toj sto e korumpiran kolkava sakas plata dajmu pak ke si bidi korumpiran. Djabe tolkavi pari se frlija.
Ti pa so lekarite se zakaci :) aman lele
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.954
Со сите заебанции и зафрканции, ВМРО и Грујо испаднаа детска играчка во поглед на диктатура, корумпираност, рекетарење, локални шерифи, перење пари, контрола на медиуми споредени со денешново СДС
Rezim be rezim. Pu pu skraja da e.[DOUBLEPOST=1563268814][/DOUBLEPOST]
Ti pa so lekarite se zakaci :) aman lele
Ziv si ti be ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Тоа се 1000 страници, кој може таму да најде нешто? Пушти ако имаш некој линк.. Инаку знам дека човекот беше опозиционо настроен и после кога се смени власта него го снема од форумов.
Veruval ili ne....nekoj od administratorite se zakani deka koj ke go spomne ,,dotičniot,, ke krka traen ban od temava:facepalm:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Блгарија и Романија се примени во ЕУ поради стратешки интереси на Западот ( УСА) .. а и Полска... едино можеби Чешка и Словенија имаат културно и економско ниво компатибилно на ЕУ..
Хрватска е примена поради стратешки причини, Јадранско море, не само воени ( Нато) туку германците таму одат на одмор а и сега го испокупуваа целиот брег... едноставно им шепнаа, уапсете го актуелниот премиер ( Санадер) и ќе го поминете поглавието за правосудство....
но веќе ни НАТО ни ЕУ нема реални стратешки интереси тука, нешто се плеткаат околу МНЕ, пред се поради Србија, а од тоа користат најмногу албанците, пред се Косово...
Всушност и во УСА има отпор против Косово, ама албанската диаспора плаќа моќни ЛОБИ групи во УСА кој го држат интересот на УСА за Косово...
..
Е сега ако Кина и другите трети сили го кутнат УС $, можно е се да се смени...
А нас нема да не примат не само во ЕУ, нема ни во ЕвроАзија, џаба Зајко сега се извинува и на Руската федерација... се извинува 24/7 на кого стигне...
еве и на пендрековски му текна...
Хрватска и Бугарија се потенцијални членки за Шенген зоната. И двете земји имаат дадено барање за воведување еуро, а претходно извесен период ЕРМ 2. Прочитај ги условите за овие две Зони па после вака збори. Тоа што Македонија никогаш немала ниту има капацитет со ваков криминал и говна од политички партии, медиуми и лихвари, не треба да те теши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom