Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дај сега 25 и за Алдервејрелд и да се играмо. :D
И Шо-Мегваер-Линделоф-АВБ/Далот не е лоша одбрана барем за сезонава. Нека земат везњак и десно крило, по Мегваер тоа е приоритет.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
И Шо-Мегваер-Линделоф-АВБ/Далот не е лоша одбрана барем за сезонава. Нека земат везњак и десно крило, по Мегваер тоа е приоритет.
Везњак дефинитивно, ама Алдервејрелд за 25м мислам дека не смее да го испушти тим кој генерално е крш во одбрана како нашиот. :))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Везњак дефинитивно, ама Алдервејрелд за 25м мислам дека не смее да го испушти тим кој генерално е крш во одбрана како нашиот. :))
Да ама амо играчот сакал да се пресели во Италија, нема што да правиш друго :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Мојс е крив за ова, да им покажуваше видеа на дрвава од Видич место од Јагиелка, може и ќе биднеше нешто од нив.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.134
И Шо-Мегваер-Линделоф-АВБ/Далот не е лоша одбрана барем за сезонава. Нека земат везњак и десно крило, по Мегваер тоа е приоритет.
Не е лошо но за тие пари дефинитивно вреди да се проба, посебно дека ни фали искуство во тим. Во меѓувреме да се најдат купувачи за Рохо, Дармиан, Џонс и/или Бејли.

Ако го дадат Лукаку, би одел Ол ин на Санчо.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Не знам што ви е со овој Андерверајлд, или како и да се изговара.. очигледно има нешто штом со години не го зимаат, а секој преоден рок се зборува за него..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вакви твитови ми се ретард левел Ремзи во Јунајтед. Тешко дека ќе станеше играч во таа партал сезона и кога и Видиќ и Рио беа пред него, да му било дојдено времето и Фергусон ќе го земел како што го зеде Заха.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
И Скајспортс јавуваат за Мегваер, нека ни е со среќа.
Едино не ми е јасно кој понеделник ќе му биде медикалот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Интервју со АВБ, препорачувам. Меѓу другото, вели дека на 18 години сфатил дека има долги нозе и може да ги искористи на друга позиција (бек наместо крило). Му останало само да го научи тајмингот кога да се впушти во дуел.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не ми е јасно само како бе Фред со очајна сезона планира венчавка во ек на припреми и очекува да се наметни за следна сезона. Пропушта драгоцени 2 недели припреми. Имаше цел месец одмор да прави венчавка.

Наместо да го гледаме да кини со тренинзи и да го оправда барем половина од износот, тој...Искрено не ми се свиѓа како играч со ланските настапи и не очекувам некое негово подобрување. Не би имал против и да го закачиме во некој дил пр. за Фернандес.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Не ми е јасно само како бе Фред со очајна сезона планира венчавка во ек на припреми и очекува да се наметни за следна сезона. Пропушта драгоцени 2 недели припреми. Имаше цел месец одмор да прави венчавка.

Наместо да го гледаме да кини со тренинзи и да го оправда барем половина од износот, тој...Искрено не ми се свиѓа како играч со ланските настапи и не очекувам некое негово подобрување. Не би имал против и да го закачиме во некој дил пр. за Фернандес.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Fred ocekuval uste proleta deka kje bide selektiran za Brazil na kopa amerika, i ja zakazal vencavkata prvata nedela posle eventualnoto finale, bidejki na nego vo toj slucaj togas kje mu se padnese odmorot...
Problemot bese sto ne bese povikan za Brazil i sega mu dojde vekje vo pripremi da mu bide vencavkata.

Ne go branam, ama sepak bizerna situacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom