Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Си отворил инста освен вечерва? Барем 5 мин...
КАко што реков Ванда Нара мрсна дојка или Станија, Соколоија, Росоколија не се мој тип на девојки. Ова е природна убавина...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Само глејте со каков ростер на играчи од нападот одиме на припреми, па се ќе ви стане јасно кои неспособни луѓе имаме во управата.

Џеко и Лукаку најверојатно се надеваат да ги купаат на последен ден од меркато за некој милион помалце.

Уште до ден денес неможам да сфатам како Икарди се заплетка со ова гробницава Ванда, да му ебам тоа неспособниот. Успеа да му ја усери кариерата за неполни 6 месеци, а можеше да ја фати најдобрата пичка во Италија или Аргентина.

пс. Инаку јас сеуште се надевам дека Икарди може да остане во Интер, иако веќе го трансферира во Торино за 40-45М.

Јас мислам дека сепак клучот за тоа сеуште е во негови раце, ако навистина го сакал клубов, и според мене прво нешто што треба да направи е да го смени агентот, и да почне преговори пак со клубот за нов договор, бонус би било да ја откачи курвата засекогаш од својот живот.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Лани најдобар стрелец во Бразилско, сезонава на 8 натпревари има 7 голови и 2 асистенции. Гледа ли некој од Интер или само на Џеко пензионерот мислат?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Лани најдобар стрелец во Бразилско, сезонава на 8 натпревари има 7 голови и 2 асистенции. Гледа ли некој од Интер или само на Џеко пензионерот мислат?
Превара играч, ако некој се излаже и даде барем 20м за него поради статистикава треба да бидеме среќни.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Наводно неспретниот официјално за 80милиони евра :facepalm::facepalm::facepalm:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Ако се оствари, ова е тотално лудило. 80 милиони + бонуси за напаѓач кој не вреди ни пола од тие пари. Бркање на една од најдобрите 9-ки на светов за третина од вредноста.

Сега останува да се молиме и ние атеистите, да му тргне на човекот, инаку догодина за да не губиме капитал гаинс ќе треба да го продаваме за 60, а година потоа за 40. Како да продадеш играч кој ја засрал, да ги прашаме Барбоса и Жоао Марио.

За 80 милиони можеа ѕверка во среден ред да донесат.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Лукаку е најголема желба на Конте откако дојде тука, у Челзи исто му беше мета број 1 на меркатото тоа лето, ама отиде во Јунајтед, а овој мораше да се задоволува со нубот Мората, сега пак му се отвара простор да го донесе така да клубот одговара на неговите желби, све до сега што дојде е на негово инсистирање.
Не е лош лукаку толку колку што тука го правите, башка е играч кој може многу простор да отвори за останатите да постигнуваат голови, ко лаутаро, оние бочно што играат и цела средина.
А за прекини да не праам муабет колку само ќе бидат опасни оваа сезона, доколку дојде и Лукаку, он, де вриј, годин и скринијар ... и евентуално весино ако стартува. zz

Убаво ќе биде да го донесат, исто и Џеко, а уште поубаво ќе биде ако изненадат со уште некое име плус за средниот ред.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Само еден шпански медиум објави официјално дека е,затоа реков "наводно''.
Kако и да е - те почастија колегиве со некој лајк,со здравје да си ги трошиш :)
@Донев
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Препотценет е Лукаку за некој што се ложел на Габигол.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Лукаку е најголема желба на Конте откако дојде тука, у Челзи исто му беше мета број 1 на меркатото тоа лето, ама отиде во Јунајтед, а овој мораше да се задоволува со нубот Мората, сега пак му се отвара простор да го донесе така да клубот одговара на неговите желби, све до сега што дојде е на негово инсистирање.
Не е лош лукаку толку колку што тука го правите, башка е играч кој може многу простор да отвори за останатите да постигнуваат голови, ко лаутаро, оние бочно што играат и цела средина.
А за прекини да не праам муабет колку само ќе бидат опасни оваа сезона, доколку дојде и Лукаку, он, де вриј, годин и скринијар ... и евентуално весино ако стартува. zz

Убаво ќе биде да го донесат, исто и Џеко, а уште поубаво ќе биде ако изненадат со уште некое име плус за средниот ред.
Тоа "не е лош" е една од причините зашто сме до ова дереџе дојдени.
Врти - сучи Икарди е господ бог за маслинкава,ама јбг мораше ќорлето на него да покаже сила.[DOUBLEPOST=1563298615][/DOUBLEPOST]
Препотценет е Лукаку за некој што се ложел на Габигол.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Akо мислиш на мене - ја прв што прашав што е поквалитетен Габивол од Јоветич и бев исвиркан овде во фан клубов од големите познавачи на фудбалската игра :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Тоа "не е лош" е една од причините зашто сме до ова дереџе дојдени.
Врти - сучи Икарди е господ бог за маслинкава,ама јбг мораше ќорлето на него да покаже сила.[DOUBLEPOST=1563298615][/DOUBLEPOST]
Akо мислиш на мене - ја бев прв што прашав што е поквалитетен Габивол од Јоветич и бев исвиркан овде во фан клубов од големите познавачи на фудбалската игра :D
Abe sekako deka e gospod bog :)
Inace ne pokaza sila kjorleto, da pokazese veke ke bese izbrkan od timot i nikad nemase da go oblece toj dres ko sea konte sto go tretira, samo togas nemavme trener od vakov kalibar ko sea, pa dobi sansa ikardi koja nikad ne smeese da ja dobie.
A nacinot na koj sto ja iskoristi istata toj gospod bog e prica za sebe, namesto da gi zamolci site toj bese mizerija do poslednata minuta izigrana za inter, na kraj i LS ke ne kostase so utnatiot penal, ama ok sekogas ke ima hardkor navivaci na inter sto bezuslovno go sakaat klubot a pritoa zhalat za nekoj sto isra kilo fekalii vrz istiot, ko sto toa go napravi ikardi.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Воопшто не ми се допаѓа. Види го само колку е голем на 26 години. Може замена на Стоилов да му биде со месец дена тренинг.

Овие двајца, Марота и Конте, или се некакви генијалци што влечат вакви потези, или ќе не закопаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom