Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.593
Поени од реакции
26.102
Ама Мицко и да формира влада, невладините ќе му протестираат секој ден и ќе го бутнат. Неможеш да имаш десничарска власт ако имаш невладин сектор.

Едина опција е Мицко да омекне до степен да отиде лево ако сака да биде некогаш премиер :)
Кој бре ќе му протестира... Треба некој да ги плати протестите.... Што мислиш ти, за сендвич и идеали се протестира? Поминаа тие денови...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Кој бре ќе му протестира... Треба некој да ги плати протестите.... Што мислиш ти, за сендвич и идеали се протестира? Поминаа тие денови...
Па нормално дека има кој да ги плаќа, прашај во по невладините колку е минимална плата ќе ти стане јасно :coffee:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.782
Поени од реакции
21.188
Кој бре ќе му протестира... Треба некој да ги плати протестите.... Што мислиш ти, за сендвич и идеали се протестира? Поминаа тие денови...
Ako nesto ima vo izobilstvo vo republikata toa se korisnite idioti.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Они премиер поставија заради неговото IQ, за оваа дебелата шаховска фигура па шо останало.

Ги пуштат низ вода сите јасно е. Зимата предвремени, Мицко ќе формира влада со Аљија, Заев ќе си се повлече со милионите како Груки, странските агентури завршија работа ќе се разбегаат и они, народот ќе продолжи да ги гази јаболката во Ресен или доматите во Струмица со тракторите и тоа е ... 27 годишна проклетија шо нонстоп врте во круг. Нео и Морфеус и Тринити гомна да јадат, ни они неможат да разбијат ваква матрица.
како бре со дуи бре, па нели они сите криминалци беа. како може чесна партија како дпмне со криминалци да коалицира.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.632
Поени од реакции
81.558
Никој не ја постирал веста... се обидол да избега, а со него биле Лила, Варошлија и уште една жена од 1ТВ. Носеле и торба од 5000 евра со нив.

Лила и СерГеј бе... :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Никој не ја постирал веста... се обидол да избега, а со него биле Лила, Варошлија и уште една жена од 1ТВ. Носеле и торба од 5000 евра со нив.

Лила и СерГеј бе... :pos:
Сигурно е онаа Кочишки.

Него не сум во тек со текстовите на Геро со псевдоними, каде може да се најдат, на фб или на некој сајт? Сама ќе си најдам, пишете ми само кај се.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.647
Поени од реакции
27.966
Најнови вести. Ексклузива:
1. Во овие моменти полиција е влезена во станот на Катица Јанева во Скопје. Се очекува привефување и 30 дневен притвор.
2. Сопатник на Боки 13 на граничниит премин Богородица била Лила Филиповска. По апсењето на Боки 13, таа останува во Фламинго плачејки и со лекарства за смирување.
3. Најдоцна до утре се очекува приведување на уште два обвинитела од СЈО (едно машко и едно женско лице, македонец и албанка) за рекет над Томче НОЕЛ од 600.000 евра.
4. Има уште еден случај кој е жежок, а се работи за судија во Основен 1, поранешен портпарол на судот. Се работи за рекет од 250.000 евра.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.593
Поени од реакции
26.102
Никој не ја постирал веста... се обидол да избега, а со него биле Лила, Варошлија и уште една жена од 1ТВ. Носеле и торба од 5000 евра со нив.

Лила и СерГеј бе... :pos:
Не верувам дека бегал.. Едноставно ги носел парите надвор, дел по дел, колку што е дозволено. Ова било една од турите...
Ако побараат преку интерпол, гарант ќе му ја отворат сметката, каде и да му се наоѓа и ќе видиме колку изнел...Ептен се опуштил човеков... Јас сега би го ставил у ќелија со оние што лежат за 27ми. Не е поентата да ужива во затвор... :zloo:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.647
Поени од реакции
27.966
Ако е вистина ова,не Фатиме,фати го пушти го ке ја викаме :pusigo:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.993
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Јако е како Груевските полтрони сега дркаат на Геро, до вчера беше сенилен шушкач и петоколонаш :pos:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.993
Не верувам дека бегал.. Едноставно ги носел парите надвор, дел по дел, колку што е дозволено. Ова било една од турите...
Ако побараат преку интерпол, гарант ќе му ја отворат сметката, каде и да му се наоѓа и ќе видиме колку изнел...Ептен се опуштил човеков... Јас сега би го ставил у ќелија со оние што лежат за 27ми. Не е поентата да ужива во затвор... :zloo:
Хмммм, милион и пол евра да носи дел по дел надвро, тешко дека тоа го правел, така.

Едно шише збира 300.000 евра :)
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.593
Поени од реакции
26.102
Хмммм, милион и пол евра да носи дел по дел надвро, тешко дека тоа го правел, така.

Едно шише збира 300.000 евра :)
Можда и по повеќе, незнам дали ја претресле, лила и остали...Мислам дека е легално да се изнесе 5000 од човек :)

А за 300К у шише... незнам дали ќе може, ептен широко грло треба да има...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.955
Поени од реакции
17.725
Ама Мицко и да формира влада, невладините ќе му протестираат секој ден и ќе го бутнат. Неможеш да имаш десничарска власт ако имаш невладин сектор.

Едина опција е Мицко да омекне до степен да отиде лево ако сака да биде некогаш премиер :)
Не ги ставај Мицковски и ДПМНЕ и десничарска влада во исто мислење.
Убаво напишал Дел Бој погоре ако направиме едно кратко резиме за сите овие 5 години во глобала тоа е тоа.
Се што требаше да се направи и што им беше зацртано на оние кои ја направија цела оваа игра е скоро па исполнето.Жал ми е само за народот што ќе продолжи да седи овде и ќе продолжи да гласа на избори за некакви промени а секогаш ќе биде излажан.
Еве веќе почнуваат пичките од ДПМНЕ да се повикуваат на народ па као дајте ни 80 пратеници ќе го вратиме името.Нормално народот ќе падне и на оваа приказна.Истите тие кои ме напаѓаа мене дека сум јадел гомна за Боки а он помагал на луѓето денеска пишуваат статуси против него и пробуваат да бидат интересни.Многу лесно се манипулира со овој народ кои ги менува ставовите и не знае да ја препознае позадината на се тоа што се случува.Да го направевме тоа што беше требаше во 2016 на последните избори и да ја согледавме целата слика ќе успевме да го спречиме се вака сега џабе и 120 пратеника да им дадете на педерите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom