Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
До сега сме доста активни, уште 1-2ца ќе дојдат макс, има уште 45 дена до крај на преодниот рок. Сосема добро.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.943
Поени од реакции
6.117
Абе сеа тебе што капацитетот ти овозможил да мислиш дека најавувале некое ново засилување, у ера кога у гепек да го носиш ко грујо од дома до апијано џентиле, медиумите ќе ископаат инфо дека купуваш играч, е реално, твој проблем, па уште и видео реклама објавиле :))))))

Стварно не знам од каде идејата дека најавувале нов играч, кога тоа некој донел од нигде никаде бам, еве овој го купивме, и тоа зборам за некое wow засилување.
Imase sekoj den story na insta 15 juli cekajte not for everyone.
Objava na Lukaku deka slednata nedela ke ima nesto golemo.
Izjava od morata/marota-kako i da se vika ocekuvajte golemi nesta ili kako i da bese.

I aj objasni mi koj covek nema da se podzamisli ( dobro osven ti pred vreme gi znaes odgovorite zosto rabotis vo upravata na klubot)?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Ако рачунаш колку младинци имаме продадено, ретко кој е активен како нас :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Imase sekoj den story na insta 15 juli cekajte not for everyone.
Objava na Lukaku deka slednata nedela ke ima nesto golemo.
Izjava od morata/marota-kako i da se vika ocekuvajte golemi nesta ili kako i da bese.

I aj objasni mi koj covek nema da se podzamisli ( dobro osven ti pred vreme gi znaes odgovorite zosto rabotis vo upravata na klubot)?
Добро де, си ја најавуваат следната кампања, како сакаш да ја најават другачие не си ми јасен.
Играч нов не ти доаѓа така, од нигде никаде, да не открие никој, нарочито не поскапи трансфери, башка и излегоа слики од снимањата на видеото пред некој ден али секако глупо е да се помисли дека успешно криеле до сега договорен играч. Oни може тоа да го кријат ко за сенси на пример, ама секако пред презентација и медицинските ќе се знае дека играчот е договорен.
Не постои друг начин да се работи на брендот, освен ваквиот, до сеа пасивните донесоа 4 играчи, што ги прави најактивна екипа у италија на меркатото односно една од најактивните, али покрај трансфер политиката која кошта, има и таква политика која им налага да прават пари, конкретно со ваквите маркетинг кампањи кои им поминуваат одлично откако дојдоа сунинг тука.
За ПРВ пат у историја се примаат пријави за сезонските билети за следната сезона, зашто за оваа се продадени сите, никогаш до сега во историјата на клубот не се практикувало ова.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Каква врска имаат грешките или пасивноста ( a eдни од најактивните се на трансфер пазарот во италија до овој момент ) со промо видеото и фактот што луѓе на нетов мислеле дека некое засилување ќе биде претставено на 15ти.
Што има тука да се правда, прв пат вадат промо видео ? Не
Прват одат со маркетинг кампања за едно лето, овој пат со not for everyone ? Не
Истата формула секоја година, нема ни потреба да се објаснува нешто, нити пак да се дебатира, уште па да се окакратеризируе ова како некоја грешка само зашто имало такви што искалкулирале дека абе овие играч носат на 15ти, нема шо друго да е тоа со билбордите и снимањето на одредени локации у милано.
Јас не зборував за видеото конкретно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Јас не зборував за видеото конкретно.
pa videoto bese tema na muabet, ne nesto drugo, i kao ja sum go branel ?!? zadni nameri ? wut ?
Kristalno jasno od start bese sto e ova not for everyone, sekoj so elementarno poznavanje na marketing im ja sfati poentata i ova veke bese debatirano kaj nas u fan klub zasto i tamu imase takvi sto mislea deka e najava za nekoj bum transfer. So vakvi kampanji pocnaa uste lani, inter is coming, koga se plasiraa konecno vo LS, ama i togas imase takvi sto mislea deka toa znaci kupuvanje na 120 igraci i zvezdi. Taka da zadna namera ili nekoja golema slika sto ne se glea nema tuka, prilicno jasno e sto e rabotata, naredna godina drug ke bide sloganot, i ke ima takvi sto ke mislat deka toa znaci nosenje na mesi, prilicno sum ubeden vo toa.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ова 'Not for Everyone' цело време мислев ќе извадат некоја тешка глупост у стил 'Интер не е за оние со слабо срце, денес ке тепаат утре ќе изгубат, мора да ги сакаш и во добро и во лошо, ако не е така тогаш не навивај за Интер'. Така се спремав да им ебам се по список ако им беше тоа поентата на мотото и преку весник ќе се откажев. Али ме демантираа во стил Интер не е заебанција и ако не си посветен и професионалец тогаш не е за тебе...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ова 'Not for Everyone' цело време мислев ќе извадат некоја тешка глупост у стил 'Интер не е за оние со слабо срце, денес ке тепаат утре ќе изгубат, мора да ги сакаш и во добро и во лошо, ако не е така тогаш не навивај за Интер'. Така се спремав да им ебам се по список ако им беше тоа поентата на мотото и преку весник ќе се откажев. Али ме демантираа во стил Интер не е заебанција и ако не си посветен и професионалец тогаш не е за тебе...
giphy (3).gif
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Сунинг има стриминг страница за Азија која ги пренесува сите големи лиги. Ќе направат еден voice over на кинески на промото и ќе го промовираат/форсираат клубот на азискиот пазар.
https://en.wikipedia.org/wiki/PPTV

Слоганот оваа година ни е прилично лош (и лоша реклама е добра реклама btw, битно е да бидеме забележани и за нас да се зборува) но видеото е направено навистина добро, мене ми се допаѓа.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Сунинг има стриминг страница за Азија која ги пренесува сите големи лиги. Ќе направат еден voice over на кинески на промото и ќе го промовираат/форсираат клубот на азискиот пазар.
https://en.wikipedia.org/wiki/PPTV

Слоганот оваа година ни е прилично лош (и лоша реклама е добра реклама btw, битно е да бидеме забележани и за нас да се зборува) но видеото е направено навистина добро, мене ми се допаѓа.
Шо му фали на слоганот не заебавај :D..мора нешто да се измисли јебига ..релативно и ланскиот Inter is here и од 2017 Inter is coming не ви чинеше..да сум јас ќе ставам три-четириесет мачиња/топ модели да вртат по видеата за да предизвикаат гледаност и заинтересираност ..да се разнежни публиката малце :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Абе не ја постирај тука кај знаат овие подобро од Гадна Нара со тоа цицките до земја, сеа ќе одат Ал3ксандар14 и Н1К1 на Инстаграм ќе ја прашуваат кај е трансферот на 15-ти, што е ова глупости со видеава.

Шала на страна и јас сакав да побарам да видам кој е моделот, мислам дека на многу им ги скрати маките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom