Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Абе имаат хардверски уреди со кои можат да враќаат податоци, за твојата SD картичка стварно не знам.
Сноуден убаво има објаснувано како ЦИА и ФБИ ги уништуваат хард дисковите. Не дека нема начин, ама тешко дека тоа се има случено.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
извини(те) на офтопик што ,,ме навлече,, на темава....програм за враќање од форматирана СД каричка...све пробав што најдов на нет

сори за бегање од темата:bance:
Getdataback
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Не знаеш или сакаш да видиш дали и другите мислат како тебе?
Ne be gledam vesti kolku tolku samo ne mi stana jasno zosto tolkava euforija, bozem prvpat nekoj apsat pa na kraj nikomu nisto. Toa kako prvo. Kako vtoro ete gi uapsija pa ke gi osudat i ke si lezat. I sto so toa? Zatoa prasuvam zosto tolkava euforija.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.175
Поени од реакции
17.972
Сноуден убаво има објаснувано како ЦИА и ФБИ ги уништуваат хард дисковите. Не дека нема начин, ама тешко дека тоа се има случено.
Се разбира, ама овие нашиве хакери, макар и да уништиле MBR рекорд и плус low level формат има хардверски уреди што ќе ги вратат податоците.

Се разбира Израелско производство и ред други скапи воено/полициски машини .
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Го нема Берикот изгледа у штаб се, нови насоки што да зборат на форумов и кого да бранат.
Кој да брани, кога ова делува на внатрепартиска чистка. Кога се случило нешто вакво у државата без да го турка некој.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.333
Ова ли ќе биде во корист на добивање датум за ЕУ или не?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Од се што е хардверски останато цело, има одредена шанса да се извади претходната содржина, бришена, форматирана или сл.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ne be gledam vesti kolku tolku samo ne mi stana jasno zosto tolkava euforija, bozem prvpat nekoj apsat pa na kraj nikomu nisto. Toa kako prvo. Kako vtoro ete gi uapsija pa ke gi osudat i ke si lezat. I sto so toa? Zatoa prasuvam zosto tolkava euforija.
Епа еуфоријата е дека луѓето мислат дека за прв пат ќе се деси болдираното. Ама само на еуфорија ќе остане јбг :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.175
Поени од реакции
17.972
Ne be gledam vesti kolku tolku samo ne mi stana jasno zosto tolkava euforija, bozem prvpat nekoj apsat pa na kraj nikomu nisto. Toa kako prvo. Kako vtoro ete gi uapsija pa ke gi osudat i ke si lezat. I sto so toa? Zatoa prasuvam zosto tolkava euforija.
Мене ми е интересно од аспект дека е нов пресвртен момент во нашава држава после кој ќе има промени.

Дали ќе биде подобро?
НЕМА
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846
Имам работено на security breaches и вадење податоци, се се наоѓа, да не може да се извлече податок треба направата да е сол направена.
Компактни EMP направи има за сериозни ликови кои знаат шо прават :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Епа еуфоријата е дека луѓето мислат дека за прв пат ќе се деси болдираното. Ама само на еуфорија ќе остане јбг :)
Ne za drugo tuku na sarenitre kurtoni me potsekjaat od pred nekoja godina koga bas istata taa Katica palese i gasese, a realnosta e i Zaev licno sam da si se javi vo sutka ili kade i da e i da reci kriv sum priznavam i sakam da si lezam djabe e sega taka da golem kur ako ja osudat Katica ili bilo koj drug. Si go odrabotija tie svoeto.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Го репнаа Зоки 30ка со кромид, сеа Боки е на мегдан
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ne be gledam vesti kolku tolku samo ne mi stana jasno zosto tolkava euforija, bozem prvpat nekoj apsat pa na kraj nikomu nisto. Toa kako prvo. Kako vtoro ete gi uapsija pa ke gi osudat i ke si lezat. I sto so toa? Zatoa prasuvam zosto tolkava euforija.
Народот се надева дека конечно нешто добро ќе му се случи! Дека хохштаплерите ќе си лежат! Затоа е еуфоријата.
Макар само и до утре да трае, убаво е!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom