Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
А овај Кичеец ?
Пред некое време ме прашуваа како ,,кичевчанец,, ѕа овој тип....не се сеќавав тогаш(многу е сменет на фаца), но откако ми кажаа за кој Зоки се работи ми беше јасно.

Зоки живееше во Кичево до пред 15-тина години....а во градот стана познат кога за женска ја фати ќерката на тогашниот прет. на судот-Викторија(работеше во кабинетот на Црвенковски а потоа и кај Иванов)
Последно сум го сретнал во Охрид пред повеќе од 10 години....дојден беше со црвен Мерцедес -кабрио. Нешто се сеќавам ја спомнуваше белгија....дали таму работле или нешто така

Во градот за него се спомнува дека ,,плива во пари,, а беше поврзуван и со предходната влада на Грујо
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.520
Поени од реакции
4.145
Пишав околу 14:00 дека црпко доби инструкции да си замини. Изгледа на мајтапчиите им издал нешто повеќе
И претходно прашав, избегнуваш одговор. Еве уште еднаш според твоите извори: ќе се оди на широка вљадина коаљиција заради нискиот рејтинг на сдсс и дпссне и за да се сочува проектот Северџистан, или се оди на ибори и се се пушта низ вода?

Околу симболиката никој ни да писне. Ова со специјалкава ги содржи сите потребни рабоќе за да се позаборави оној срам со Зокито и руските комедијанти, или погрешно гледам и се ова е во еден пакет! Зошто Геро се стави во функција како никогаш до сега? Ако овие ги имале сите податоци-докази уште во април што мајка чекале до сега, сега оваа изгледа како одлично маскирање на глупостите на Зокито.
Сепак за потсетување,
во видеото се испуштени квантните чекори ама и ова е доволно.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.362
Ako e vistina(a verovatno e)deka imalo snimka od primopredavanje na aktovki so pari, ondak za sekoja pofalba e anticipacijava na problemov od strana na vlasta.
Em se resavaat od problemot so ova pustanje niz voda i se posteduvaat od pogolem skandal, em se prai privid za borba so kriminalot i korupcijata.

Edno e sigurno, posle ova i toa malku kredibilitet sto SJO go imase (voglavno kaj sarenite mentisi) otide zaedno so Boki i Katica.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.919
Ako e vistina(a verovatno e)deka imalo snimka od primopredavanje na aktovki so pari, ondak za sekoja pofalba e anticipacijava na problemov od strana na vlasta.
Em se resavaat od problemot so ova pustanje niz voda i se posteduvaat od pogolem skandal, em se prai privid za borba so kriminalot i korupcijata.

Edno e sigurno, posle ova i toa malku kredibilitet sto SJO go imase (voglavno kaj sarenite mentisi) otide zaedno so Boki i Katica.
Не дека не беше СЈО мртво и претходно (СДСМ го умртви), ама сега е мртво за навек.

Инаку ова е борбата во СДСМ од страна на скопјани со сељаци, Заев победи во Јуни со метлата, ама сега ќе му се одмаздат.

Практично се таргетирани сите луѓе на Заев, така да сега СДСМ сака да се исчисти т.е. така се надеваат претпоставувам ...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Ako e vistina(a verovatno e)deka imalo snimka od primopredavanje na aktovki so pari, ondak za sekoja pofalba e anticipacijava na problemov od strana na vlasta.
Em se resavaat od problemot so ova pustanje niz voda i se posteduvaat od pogolem skandal, em se prai privid za borba so kriminalot i korupcijata.

Edno e sigurno, posle ova i toa malku kredibilitet sto SJO go imase (voglavno kaj sarenite mentisi) otide zaedno so Boki i Katica.
Damage control потег е секако. Ете и Геро кажува дека пријателот на Зоки, на кој Стево му праќаше поздрави решил да си го заштити конзулот.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ајде ова со Катица језда е преседан ама да речеме навикнати сме зошто знаеме кај нас судството како работи ама ова со фирмава на Нефи што ќе руши дивоградби :pos: да имав таква фирма за без пари ќе им турнев се што има на листата.
Vrv na denov e toa,covekot kje si dobie nadoknada za toa so ke srusi negova divogradba,pa kje pomine muabetov so Unesko i komotno moze pak divogradba negova da nikne.Cudo od drzava.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.919
Геро вика Катица е мозокот на рекетот ...

Боки бил само извршител.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.362
Геро вика Катица е мозокот на рекетот ...

Боки бил само извршител.
Gero vika i deka nema informacii deka bilo koj drug od vlasta e bilo kako vmesan. Gero odrabotuva, toa e funkcijata na toj gmizavec vo nasiov eko-sistem.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
Gero vika i deka nema informacii deka bilo koj drug od vlasta e bilo kako vmesan. Gero odrabotuva, toa e funkcijata na toj gmizavec vo nasiov eko-sistem.
Неможеш да го наречеш гмизавец... Највеќе во екосистемот може да е некој паразит кој не е ниту растение. Мада и тоа е многу...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.919
Gero vika i deka nema informacii deka bilo koj drug od vlasta e bilo kako vmesan. Gero odrabotuva, toa e funkcijata na toj gmizavec vo nasiov eko-sistem.
Заеби ти тоа.

Геро после ова ќе биде новинарска големина која тешко некој ќе ја достигни.

Инаку од кај знаеш дека не е договорен со претходниве, ова е директна помош каква што Мицковски можеше само да сонува во своите највлажни соништа ?

И башка за Груевски сега ќе биде чист ко солза, осуден за нешто што не е криминал, од обвинител кој зел 8 милион евра рекет
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Заеби ти тоа.

Геро после ова ќе биде новинарска големина која тешко некој ќе ја достигни.

Инаку од кај знаеш дека не е договорен со претходниве, ова е директна помош каква што Мицковски можеше само да сонува во своите највлажни соништа ?
Геро секогаш функционира како опозиција, така му е најисплатливо. Различни бизнис модели имаат со Латас.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
Заеби ти тоа.

Геро после ова ќе биде новинарска големина која тешко некој ќе ја достигни.

Инаку од кај знаеш дека не е договорен со претходниве, ова е директна помош каква што Мицковски можеше само да сонува во своите највлажни соништа ?
За да може да се канализира незадоволството преку политичките структури и пак да бидеме сведоци на уште една сега портокалова револуција, која ќе не води уште во подлабоки гомна....
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
И претходно прашав, избегнуваш одговор. Еве уште еднаш според твоите извори: ќе се оди на широка вљадина коаљиција заради нискиот рејтинг на сдсс и дпссне и за да се сочува проектот Северџистан, или се оди на ибори и се се пушта низ вода?

Околу симболиката никој ни да писне. Ова со специјалкава ги содржи сите потребни рабоќе за да се позаборави оној срам со Зокито и руските комедијанти, или погрешно гледам и се ова е во еден пакет! Зошто Геро се стави во функција како никогаш до сега? Ако овие ги имале сите податоци-докази уште во април што мајка чекале до сега, сега оваа изгледа како одлично маскирање на глупостите на Зокито.
Сепак за потсетување,
во видеото се испуштени квантните чекори ама и ова е доволно.
Ма какви извори… логика малку
Зоќи пред да замини има уште две задачи
1. Кампови за мигранти, можеш да си прочиташ сам
2. Попис на кој албанците ќе се 30%>

Се ќе договара набрзина, ќе ја задолжи државата до коска, ќе ја направи кармакараши и кој и да дојде на власт џабе му е… а тој ќе ја кидни
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom