Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Што стана со Лихтот, изгледа чека дебелиот дан фрли некој некое милионче плус во последен момент :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Наводно по настапот на Европското за млади од Реал немаат намера да го пуштат Себаљос да си оди...или сакаат цена да му дигнат :)
Овој тресна дека Ериксен ќе оди во Реал па сега го ребрат за ова, ама не ме чуди Себаљос да си го фати патот, очигледно е дека не рачунаат во Реал на него.
И Зидан не е салам, ги шитка Љоренте, Хамес и еве Себаљос а го држи онај Феде Валверде, полека полека треба да размислуваат за замена на Крос и Модрич, те да бараат свежа крв на таа позиција, тие си ги продаваат играчите за ефтини пари во споредба со денешниве цени[DOUBLEPOST=1563223668][/DOUBLEPOST]
Роналдо го убеди :icon_lol:
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Тешко дека де Лихт е само толку, мрсниов има смутено нешто со неговиот хонорар!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Тешко дека де Лихт е само толку, мрсниов има смутено нешто со неговиот хонорар!
65м евра за Ајакс плус бонуси, 10 за Раиола. Пари си калапи ни му јачи ни му плачи.

За Де Лигт 8+4м бонуси или 7м +4м бонуси.

Како и да е цената која ја договорија со Ајакс е далеку од лоша на денешен трансфер пазар.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
65м евра за Ајакс плус бонуси, 10 за Раиола. Пари си калапи ни му јачи ни му плачи.

За Де Лигт 8+4м бонуси или 7м +4м бонуси.

Како и да е цената која ја договорија со Ајакс е далеку од лоша на денешен трансфер пазар.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Значи накај 80!
Не е важно, го имате обезбедено местото на централен за дооолги години!
Криво ми е што не дојде во Јунајтед ама реално не сме му предизвик, освен пари ништо не можеме да му понудиме. Ни напредок, ни освојување ба титули, ни бутур...
А да му е за суви пари у Кина би ишол!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.129
Де Лихт е моментално најисфорсиран фудбалер.
Ок, млад е, градба страшна, го има лидерското во него, огромен потенцијал. Но дечкото какви киксови правеше, Фил Џонс може да му позавиди. Кога ќе ми текне и Џонс беше со слични предиспозиции, новиот Данкан Едвардс. :D

Паметен потег што оди во Јуве, ќе има од кого да учи а и Сериа А не е толку медиумски експонирана по секој кикс да го растргнуват. Огромен потенцијал но моментално не е толку добар колку што го прават. Де Јонг ми е бр. 1 од оваа генерација на Ајакс и очекувам да изгази следна сезона.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Де Јонг е елеганција во движење, дечкото со топка е неверојатен, класика Барселона играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom