Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Брахим Диаз се повредил, надвор од терените во наредните пет месеци...позајмица не му бега.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
18.024
Брахим Диаз се повредил, надвор од терените во наредните пет месеци...позајмица не му бега.
Не искина лигамент, мускулна повреда е која дојде у лош момент кога требаше да се докажува пред Зидан. 3 - 4 недели ќе отсуствува

https://www.marca.com/en/football/real-madrid/2019/07/15/5d2ca46722601d1f218b45b8.html
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
изгледа бејл ќе си остане во реал и следнава сезона
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.108
Него тој Јапанецот Кубо глеав ги шинуе на тренинзиве. Биле задоволни од него.
Таму десна страна треба да им се даде шанса на Виничиус ко првотимец, измена Родриго и овој Кубо.
Лево Хазард, со Диаз/ Иско
Васкез, Бале, и Асенсио дур држат цена што побрзо аут
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
18.024
Изгледа ништо од Погба, не знам зошто не пробаат да го донесат Мане ако Бејл сигурно оди?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Зошто Мане?
Имаме 3 -4 играчи за таа позиција на Бејл.
Брахим
Винициус
Родриго
Аденсио....

Може да се комбинираат било како..
Донесување играч од типот на Мане само ќе ги упропсти тие деца...
Најмногу Винициус,кој го гледам како иден superstar во оваа сезона
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Изгледа ништо од Погба, не знам зошто не пробаат да го донесат Мане ако Бејл сигурно оди?
Зависи за Погба, колку пари ќе направат сега од продажба. Ма да и Јунајтед не сакаат да го продадат, затоа и имаат рокнато толку висока цена, сепак 180-200 милиони евра се премногу.

За Мане нема потреба, според мене океј е нападот, имаме дури премногу уграчи. Мора да се фокусираат сега на играч од средниот ред, тоа е приоритет. За нападот подобро да се изгура вака сезонава, со овие играчи имаме одличен напад склоп на искуство + млади деца. Скоро сигурно е дека следно лето ќе се тргне со сите сили за Мбапе, така да нема потреба напад да се пазари веќе летово.

А за Бејл, ќе си го гледаме и следна сезона најверојатно. Стварно не го разбирам која му е целта со оглед на тоа што ќе дреме на клупа цела сезона. Единствена шпекулација за него е онаа од Тотенхем и агентот негов експресно ја отфрли.

 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.108
Тачно Мане е ѕвер ама не ни треба. Т.е. не ни треба више никој у навала напред да се купи, туку да се продаде, има бааги квалитет за ротација.
Уште средината остана ко од лани, дизел трактор :) тука ќе мора да се земе некој или двајца
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.228
Поени од реакции
1.871
Za Pogba vise nema sansi lupnale 200m samo da gi otkacat, alternativi se Eriksen i Van de Bek. Spored mene treba da trgnat po detevo od ajaks brz i eksploziven e, Eriksen nema nisto novo da ponudi na nas.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.108
Za Pogba vise nema sansi lupnale 200m samo da gi otkacat, alternativi se Eriksen i Van de Bek. Spored mene treba da trgnat po detevo od ajaks brz i eksploziven e, Eriksen nema nisto novo da ponudi na nas.
А зашто да не Ериксен, јес да е позоција ко Модрич, а Модрич е едини што знае да направи разлика од цела средина што ја имаме со се измени. Али па више у години е Модрич, ќе му треба одмор, а да не праам муабет ако закачи некоја повреда... ако плус добро се испазари за некоја сума од околу 50 мил и го имаш за наредни 5/6 сезони, тоа би прифатил без размислување.
Тој од Ајакс го имам 3 пати гледано не би коментирал нишо, и ако е иста сума ко Ериксен би идел 100% на Ериксен.
А Погба игра на позиција на Крос и добро би дошол, али па со сила не бива мн луда е цената, за 2 год му истекува дог така да може да се почека. Нека ротира Себаљос со Крос тука и тоа е тоа, или едино ако тој од Ајакс игра и лево можда и двајцата да се пазарат
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
18.024
Овој Di Marzio пишал дека и Модрич имал онгоинг разговори за трансфер во Милан, така да би требало по двајца да се трга ако оди и Себаљос. Ериксен и овој од евроспково под 21, Фабиано или како се викаше. Колку лош потег е продажбата на Љоренте...

Иначе Бејл зема огромна плата, плус времето у Шпанија му е топ погодено за голф така што кур го боли. Иако глеам Флорентино вчера само него го изгушка од сите, што е чудно.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.108
Бале едино трампа со ПСЖ за Нејмар и доплата остана. Другиве клубови сите го одјебаа :D а таа плата ретко кој клуб може да си ја дозволи
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Ја начекав сликава на интернет, и морам да кажам дека доста од играчиве ми делувет екстра фит (освен Хазард со мешено 3 минути напред, ама ко го видов кај шо ги фрлат сите по земја на тренинг сфатив и дека не е то толку битно :D)
Особено Бензема. Го следам на инстаграм и можам да кажам дека сум доста изненаден колку вежбат на страна од тренинзи, иако делуват ко најголема флегма на цел свет.
Имат и почнато некој тренд со хаштаг #Charbon (нешо као хард ворк шо ти јас знам), и нон стоп го тагвет фудбалери и спортисти од секаде низ светов кај шо прает некој вежби и тренинзи.
Ова го викам особено после видеото шо излезе вчера од Роналдо и Игуаин на тренингот од Јувентус. ПиПИТА излеат ко 10 пити на денот да јајт, спор и запуштен..во споредба со Карим е ко дедо последниве 2 години, а иста возраст се :)

upload_2019-7-17_13-56-46.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom