La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.212
Шо рајат си бевме некое време.
Ком
Која лептир машна бе?
Што гледаш ти?
Ова е прес конференција после потпишување на договор. Кажи ми кој се појавил во тренерки на вакво нешто?!
ајде де, најди ми еден играч вака шо се има појавено на прес, не барам многу[DOUBLEPOST=1562958542][/DOUBLEPOST]ете на пример батето шо потпиша за Атлетико пред некој ден се појави по тричетврти пантолони и мајче од бит пазар :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
ајде де, најди ми еден играч вака шо се има појавено на прес, не барам многу
Ова ме дупиш нешто или што е работава?
Па пиши на гугл Бекам, Роналдо, Зидан, Хазард и уште било кој друг сакаш ќе видиш како се појавиле. Немам јас намера да прикачувам слики зашто тебе одело и кравата ти е ѓупска работа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.212
Ова ме дупиш нешто или што е работава?
Па пиши на гугл Бекам, Роналдо, Зидан, Хазард и уште било кој друг сакаш ќе видиш како се појавиле. Немам јас намера да прикачувам слики зашто тебе одело и кравата ти е ѓупска работа.
се смеам бе ти пак, дека Џек пиша, ама малце ми е сељачки онака со гравата да се појавиш на прес, да некое кежуал одело ама онака како зет ми е бљак
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.212
Oвај па сериозно хејтот го сфати.

http://videos.marca.com/v/0_idh25679-el-video-en-el-que-griezmann-se-presenta-a-la-aficion-cule?uetv_pl=0&count=0

Овај па кур наду со овие видеава, ко Бабунски на времето шо се замислуваше играчиште и си снимаше вакви мотивациони видеа... И вгодина во Сосиедад ко ќе се враќа ќе снима.
Модерен фудбал :)
Како не му е срам јас не знам после оние драми пред не цела година сега со вакво видео да излегва. Ај ова туку гледам прееска Лемина со сопствено видео со хајлајтс на твитер, дното го проби.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.212
Реално знаеме сите дека фудбалот е станат бизнис и не ме чуди ништо шо се дешава во последно со играчите, единствено нешто шо ме иритира е понашањето нивно, професионалец си играш фудбал и се тоа ок, ама не мора да се лигавиш по социјални мрежи и да снимаш документарни филмови за да искажуваш "љубов" кон тој клуб и навивачите, кога и самиот знајш дека да испадни прва прилика ќе му ја дувниш без око да ти трепне.
Вака испадна кретен, пример не се сеќавам на ни еден играч вака да драматизирал, видеото ново не ни го изгледав, немам намера ни да го гледам, можам да претпоставам како зборува дека потпишал за неговиот клуб од соништата и Меси е број еден играч во свет :)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ако ја здувнуваше, ќе ја здувнеше уште минатата сезона, ама Годин го разубеди.

Сега немаше кој. :(
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Не плачете по пичката, ќе го јаде на Ванда секако. Абе Реал легенди пуди вие за мршава ќе тагувате.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Гризман дае изјава као демек се налутил пошо управата не работела како што му ветиле лани пред да го продолжи договорот.
Е сеа натаму никој не знае што ветиле...
Се мислам дека е ради играчиве што им нудат само по една год договор и што си одат, најмногу ради другар му Годин..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.212
Гризман дае изјава као демек се налутил пошо управата не работела како што му ветиле лани пред да го продолжи договорот.
Е сеа натаму никој не знае што ветиле...
Се мислам дека е ради играчиве што им нудат само по една год договор и што си одат, најмногу ради другар му Годин..
Не не грешно имаш разбрано, неговиот адвокат даде изјава демек Гризман бил разочаран од управата дека едно разговарале приватно кога се сретнале, кога овој му соопштил дека ќе бега а друго објавиле во соопштението.
Можно е да е вистина ова, оти 90 %од навивачите се против оваа управа и сега демек да си го белат образот преку овие соопштенија и тужби, затоа и го направија потегот со бројките на Родри и Гризман.
Има големи бојкоти за промената на амблемот и други афери и сите сакаат да си дадат оставка овие челници, па сега мачкаат очи демек пред навивачите а уствари к.. ги боли за нив.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Во секој друг офанзивен клуб ќе имаше 30+ гола и 20+ асистенции, но во Барса незнам... Баерн, Јунајтед, Јуве, Челси, се измислени за него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom