Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Кој тим е овој??? Тотален пресинг , сите игрчи трчаат ,агресивни, бркаат топка , браво ОЛЕ :vozbud:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
:pos::pos:
Да ви кажам ли како ќе биде сезонава што следува????
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Вие некоја друга утакмица да не гледате? Не приметивте никаква промена во пристапот на игра ?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Да, промената е што во цело полувреме немаа ниедна шанса. Против полуаматерски тим од Австралија. Чонг и Лингард трчаат како изгубени и се сопкаат на топка. Пет успешни додавања во серија се мисловна именка. Пола од играчите што го изиграа полувремево не треба да останат во Јунајтед.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Некој од кампот на Манчестер Јунајтед имал овердоуз сабајлево. Не станува збор за играч туку за некој кој бил дел од тимот на возраст од 50 години. Ваљда дилерот на Џеси Лингард.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Некој од кампот на Манчестер Јунајтед имал овердоуз сабајлево. Не станува збор за играч туку за некој кој бил дел од тимот на возраст од 50 години.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Многу сум возбуден по повод ова, сега сликата е комплетна, се надевам дека умрел.
Да, промената е што во цело полувреме немаа ниедна шанса. Против полуаматерски тим од Австралија. Чонг и Лингард трчаат како изгубени и се сопкаат на топка. Пет успешни додавања во серија се мисловна именка. Пола од играчите што го изиграа полувремево не треба да останат во Јунајтед.
Чонг одкако се смени со Џејмс изигра нешто ама тоа беа 5минути само, иста слика беше Џејмс тие 5 минути никаде го немаше, ние потрошивме уште пари а го триплиравме левото крило.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Да, промената е што во цело полувреме немаа ниедна шанса. Против полуаматерски тим од Австралија. Чонг и Лингард трчаат како изгубени и се сопкаат на топка. Пет успешни додавања во серија се мисловна именка. Пола од играчите што го изиграа полувремево не треба да останат во Јунајтед.
Вие сте баш чудни луѓе , не гледате кај ни беа централните бекови цело полувреме , како играчите пресинг вршат кога ја губат топката , цело полувреме викторија пред нивни гол играа, како конечно играат со желба и некакво темпо за промена . Играчиве што играа повеќето нема да играат прва постава и цела полу сезона збориме за промена на пристапот на игра и конечно примадониве да ги натераме да трчаат не да бидат надтрчани од секој скапан тим во ПЛ , ако тоа ти мислиш дека се прави за 10 дена предсезона , си тотално во заблуда .
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Мој осврт со оцени за 1-во полувреме:
Џонс- Шо е ова? Шо треба да правам? Ај ќе трчам како мува без глава и ќе ја клоцам топката кај стигнам (1)
Марсијал- не се замарам со овие, многу се слаби. Да беше ПЛ или ЛЕ, немаше да се замарам оти ќе беа јаки (2)
Туанзебе- ќе ги тепам иако е пријателска, Баји ми е идол (3)
Лингард- ќе трчкам како Погба, мош' ќе упали нешто (4)
Дало- ќе трчкам и мош' ќе уфрлам некоја асално (5)
Матиќ- слаби се ама ќе трчкам и ќе сечам понекоја акција (6)
Јанг- среќа ќе не мењаат на полувреме, дај да се изнатрчам (7)
Чонг- ќе играм за место у прв тим, ако треба и ќе себичам (8)
Переира- мора да играм асално (9)
Џејмс- јееее, играм за МУ!!! (10)
Ромеро- ме нервира плавушана на столче поред аут-линијата, сега ќе ја фукнам у глава (ЦАР)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Ако планираат Рохо, Џонс, Смолинг и Јанг да играат и оваа сезона Солскер и помошниците нека рипаат од тој мостот кај Олд Трафорд.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
А да не очекувавте вие некој атомски фудбал? Тренинг утакмици се овие, не мора да ги гледаме да знаеме дека не не бива. Јас гледам ради Џејмс, Бисака и младите.
Џејмс ми се допадна, брз, експлозивен, прави пресинг, и не, не е десно крило. Чонг изгубен, тешко нас ако овој го форсираат за десно наместо да се купи десно крило.
Бисака добри стартови имаше, во офанзива не покажа ништо. Често има празен простор пред него кој не го користи.
 
Последно уредено:

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Второ:
Переира, голманчето: е*ати утакмицата, не ми ни подадоа???
Рохо вс. Смолинг- ја ќе лапам плата и ќе си го клатам - - - е нема, ја подолго го правам тоа и ќе продужам (0 и 0)
Шо- сакам да играм, ама прасе-комплексот од Руни не можам да го надминам (2)
Гомес, Гринвуд, Мектоминеј- кај не стаи Оле со "ѕвездиве" и пацериве :( (5)
Мата- спор сум, у пм (6)
Погба- ќе си трчкам како Линги, ама ќе пробам и да шутнам по некоја (7)
Раш- бољи сум од ЦР7, ќе се понашам малку (8)
Гарнер- ДАДОВ ГООЛЛЛ НА МОИ 18-СЕТ :ojeaa: (9)
АВБ- кај дојдов, се з*ебав за поголема плата (10)
Газдата на Перт- овие се бољи и од Бени Хил, коуч пушти ми го синчето ради финта и фалење (ЦАР)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom