Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вчера го гледав Dogman, ми се допадна како филм. Онака лабаво возење од час и 40тина минути.

И ми текна дека италијански на Happy as Lazarro кој го гледав пред некое време и ми остави впечаток на фантастичен филм кој ми го имаше шмекот на старата добра европска кинематографија од типот на Фелини. Ако има некој сличен предлог нека пали.

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Mirage уште не ти е гледан, не знам како не ти е незгодно со ваков муабет да ми упаднеш
Vcera bas iskluciv netflix pisle cela godina
Thanks i hate it
Ali ke go gledam

Denes go gledav alita, oti ne go zboravte? Ima potencijal
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Vcera bas iskluciv netflix pisle cela godina
Thanks i hate it
Ali ke go gledam

Denes go gledav alita, oti ne go zboravte? Ima potencijal
Што знам, тие некои впечатоци што ги имав памтам ги дискутирав ирл со некои членови тука, ама further than that, немаше ептен што да срочам во пост за филмот. Забавен беше, на крај се хајпнав кога видов кој е негативецот, некои работи ми беа избрзани и вишок (romance plotline-от), ко да не им беше таму местото, aside from that, добар.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Што знам, тие некои впечатоци што ги имав памтам ги дискутирав ирл со некои членови тука, ама further than that, немаше ептен што да срочам во пост за филмот. Забавен беше, на крај се хајпнав кога видов кој е негативецот, некои работи ми беа избрзани и вишок (romance plotline-от), ко да не им беше таму местото, aside from that, добар.
Целиот филм е вишок
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Сеа ќе бил 007 - женски црнец.
дали транс или геј, или пак нив ќе ги дискриминираат при овој филм?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Дизни се фабрика за пари правење, Лион кинг 530 милки за 3 дена.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.623
Поени од реакции
81.414
Дизни се фабрика за пари правење, Лион кинг 530 милки за 3 дена.
Читав дека скоро 90% е ист со оргиналниот филм, нормално само новиов што е правен со CGI. Значи истите сцени и скоро истиот дијалог од 1994 го има и во новиов.

Thanks, but i'll pass...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Читав дека скоро 90% е ист со оргиналниот филм, нормално само новиов што е правен со CGI. Значи истите сцени и скоро истиот дијалог од 1994 го има и во новиов.

Thanks, but i'll pass...
Значи гледан ни е. :D
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Читав дека скоро 90% е ист со оргиналниот филм, нормално само новиов што е правен со CGI. Значи истите сцени и скоро истиот дијалог од 1994 го има и во новиов.

Thanks, but i'll pass...
:P
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Значи гледан ни е. :D
Погледав сега 1-2 минути трејлер и сцената Тимон и Пумба кога ќе го најдат Кимба овај Симба....и уопште не ми се гледа новиов...3Дто изгледа неверојатно/ реалистично... АЛИ ко да гледаш документарец, ни атмосфера ни ништо од магијата од рипофот од 1994...ликовиве /животниве у новиов изгледаат тапа, без изрази, без емоции, ко дрвени...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom