Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Точно е ова дека фанови на Ливерпул платиле авион со натпис 6 European Cups или така нешто да прелета над тренинг кампот на Јунајтед во Перт? Ако да, секоја чест, комплексаши со тапија. :D
Да, точно е, ПеА го плати авионот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
10години вадат банери за 18ката дека не' стигнаа, not bitter just better итн итн, еден смешен авион од Бодо лукалајк лик и одма се враќаме на комплексите?

Чекај бе Боро, знам дека е топло и дека ти кува мозокот ама до толку ли?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
10години вадат банери за 18ката дека не' стигнаа, not bitter just better итн итн, еден смешен авион од Бодо лукалајк лик и одма се враќаме на комплексите?

Чекај бе Боро, знам дека е топло и дека ти кува мозокот ама до толку ли?
Глуп е моментот, на тренинг на Јунајтед во Австралија. :D На Енфилд, на ОТ на меч против Јунајтед, на било што поврзано со Ливерпул.. ама вака ми нема смисла.

Нема веза, гајле ми е мене, чисто ми беше да ве размрдам малце ама слабо. :(

Сега малце поозбилно, Ливерпул дали планира да купува нешто летово? Освен за деца некои и оној Пепе не сум сретнал никаква шпекулација.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Глуп е моментот, на тренинг на Јунајтед во Австралија. :D На Енфилд, на ОТ на меч против Јунајтед, на било што поврзано со Ливерпул.. ама вака ми нема смисла.

Нема веза, гајле ми е мене, чисто ми беше да ве размрдам малце ама слабо. :(

Сега малце поозбилно, Ливерпул дали планира да купува нешто летово? Освен за деца некои и оној Пепе не сум сретнал никаква шпекулација.
Секаде е глуп брат, само што нема излагање на крај со вакви идиоштини :)

Иначе, мислам дека нема да купува ништо, нема ништо ни да продава.
Дали треба, да, според мене замена за Робертсон и замена за Трент (ако не си оди Клајн).
Треба замена за Фабињо (за да не игра таму Хендерсон) и еден верситилен играч во нападот (како Пепе кој го спомна).
Шанса ќе добијат во претсезона Вилсон и Брустер за да се покажат и ако изиграат добро, ништо од трансфери нема да биде (според мене).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.602
Поени од реакции
38.763
нека покрие лев бек барем, на Ориги му го продолжил договорот па ваљда он ќе биде ѕвездата во нападот на Ливерпул нареднава сезона, штом реши да остане ќе добие добра минутажа.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Крауч, израснав гледајќи ПЛ со него, легенда.
Крауч, Ширер, Бент, Дефо, Кин, Видука, Хаселбенк, Хески тие се тие напаѓачи кој му дадоа некој шмек на ПЛ пред 10-15год. Сега само Варди, Дини и Вилсон од помаливе екипи се со констаност повеќе години, другиве се денес ме има утре не.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Temata e za PL. 30 godini ne se malku. :D
Ај вака, сликовито да ти објаснам :D

Триес години пробувам да ја дупам Хали Бери и никако да успеам, да, криво ми е но зошто би бил тажен кога пред месец ипол ја дупев Емили Ратајковски?



*nikad ne dupel ni6to
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.249
Ај вака, сликовито да ти објаснам :D

Триес години пробувам да ја дупам Хали Бери и никако да успеам, да, криво ми е но зошто би бил тажен кога пред месец ипол ја дупев Емили Ратајковски?



*nikad ne dupel ni6to
Barem i sliki da mu naredeshe, ko bijons.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ај вака, сликовито да ти објаснам :D

Триес години пробувам да ја дупам Хали Бери и никако да успеам, да, криво ми е но зошто би бил тажен кога пред месец ипол ја дупев Емили Ратајковски?



*nikad ne dupel ni6to
Slikovito bez sliki. :pos:
Neka bide taka.....:D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Јако нема што, после 30 години суша, клецнеш нешто и одма влага за наредните 30!
Не се замлатувајте, 30години нее*ење не се заменува со една партија:facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom