Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.667
Нема да ти пуштам видео од 100те одбрани против Барса во двомечот, само ова видео ќе ти го ставам од Ливерпул - Наполи во 93та.
Да дадеше Милик гол, Ливерпул одеше во ЛЕ а Наполи во ЛШ :)

Добро не го оспорувам ова,ако гледаме така Ориги најбитни голови даде сезонава.

Реално ако гледаме Ливерпул се тим,не зависат од еден играч,си имаат систем на игра и си газат.
Алисон,ВВД,Салах,Мане сите имаа улога во овој успех,ама неможе да се одреди на кого да му ја дадат,ќе биде едноставно глупо за другите.

Најдобро нека му ја дадат на Меси.:D
Ако се гледа статистиката човекот е 3 пати над сите овие,прв стрелец во Европа,во ЛШ 12 гола и 3 асистенции на 9 меча.
Во Ла Лига 36 гола и 12 асистенции на 38 меча.
Стигна до полуфинале во ЛШ и освои Ла Лига.

Ова се неверојатни бројки за еден играч,незнам само како може за два натпревари да се избрише цела сезона.
Знам сега дека ќе се јават некои што ќе се силат и за инат ќе тврдат дека Меси не ја заслужува итн.

Нема да му ја доделат само зашто имаат исто со Роналдо и до крај на кариера ќе местат да имаат исто.
Да имаше Меси една помалце сега ќе му ја дадеа без размислување.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Тоа е тоа.
Барса фан бојс го пробија дното.
Ливерпул е ТИМ и не знаеле на кого да му ја дадат, зашто не фер ќе било према другите и затоа требало Меси да ја освои.
Крај.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро не го оспорувам ова,ако гледаме така Ориги најбитни голови даде сезонава.

Реално ако гледаме Ливерпул се тим,не зависат од еден играч,си имаат систем на игра и си газат.
Алисон,ВВД,Салах,Мане сите имаа улога во овој успех,ама неможе да се одреди на кого да му ја дадат,ќе биде едноставно глупо за другите.

Најдобро нека му ја дадат на Меси.:D
Ако се гледа статистиката човекот е 3 пати над сите овие,прв стрелец во Европа,во ЛШ 12 гола и 3 асистенции на 9 меча.
Во Ла Лига 36 гола и 12 асистенции на 38 меча.
Стигна до полуфинале во ЛШ и освои Ла Лига.

Ова се неверојатни бројки за еден играч,незнам само како може за два натпревари да се избрише цела сезона.
Знам сега дека ќе се јават некои што ќе се силат и за инат ќе тврдат дека Меси не ја заслужува итн.

Нема да му ја доделат само зашто имаат исто со Роналдо и до крај на кариера ќе местат да имаат исто.
Да имаше Меси една помалце сега ќе му ја дадеа без размислување.
Епа Ориги има дадено најбитни голови ама и Боби на ПСЖ им даде гол у 90та минута за победа, значи да не бил голот на Боби, не би биле во ЛШ или пак одбраната на Алисон која веќе ја спомнав. Не можеме на Алисон да му броиме колку голови дал, зошто не му е тоа работа, како што не можеме на Меси да му мериме колку акции пресекол или колку скокови имал со глава у сопствен шеснаесетник при што исфрлил топка према центар :)

Затоа реков, ако се мери по статистика, Алисон треба да ја земе, зошто бил најдобар во тоа што го праел во ТРИ натпреварувања (сите во кои што учевствувал) а двете ид тие три ги освоил. Исто така, она во кое го нема освоено, ПЛ, има најмалку примени голови.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Кога не зема Снајдер 2010, Рибери 2013 или Ноер 2014 незнам по кој основ треба да земе некој од ливерпул. И тоаш се збореше што ако освоиле кога индивидуално/статистички Роналдо/Меси се боље. Така да уште тоаш според мене отиде у курац оваа награда и смешна е. Нема некои играчишта у топ 11 битно некои играчи од реал/барселона влагаа ради популарност.
Срање живо е ова
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.362
Skroz se slagam so ova, muabetot samo mi bese deka nema nisto navredlivo vo ponudata na Inter kako sto zborat odredeni. Primer da ponudea 10m plus 15 za otkup toa ke bese sramota, vaka si se drzat do cenata, samo probuvaat da izdejstvuvaat povolen transfer. E sea dali Utd ke prifati zavisi samo od niv, t.e. najgolem del, a del i od Lukaku, jer neli nema logika da cuvas igrac sto ne saka da igra za timot a da go plakjas 10m po sezona.

Mislam deka ke se najde zaednicki jazik na krajot.
Каде тоа си прочитал дека Лукаку не сака да игра за тимот? Јас мислам дека Лукаку е доволно интелигентен да не прави Нејмаровка, и ако оваа година не го добие трансферот, нема да биде крај на свет и наредната сигурно ке си оди.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.835
Поени од реакции
7.586
Ај ако не на некој од Аз Алкмар нека му ја даат оти постигнал 50 гола во Холандија 2
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.929
Поени од реакции
7.803
Каде тоа си прочитал дека Лукаку не сака да игра за тимот? Јас мислам дека Лукаку е доволно интелигентен да не прави Нејмаровка, и ако оваа година не го добие трансферот, нема да биде крај на свет и наредната сигурно ке си оди.
Сигурно нема да го прави тоа. Нема никаква потреба да си ја уништува репутацијата на таков начин. Јас мислам дека има интерес и кај двата клуба да се случи трансферов на некаков начин и дека коректно ќе се обидат да најдат заеднички јазик, без разлика колку се навредени навивачите на Јунајтед од понудите. :D
Доколку не успеат да се договорат, Интер ќе премине на следна мета и тоа ќе биде тоа. Нема да има никакви драми.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тоа е тоа.
Барса фан бојс го пробија дното.
Ливерпул е ТИМ и не знаеле на кого да му ја дадат, зашто не фер ќе било према другите и затоа требало Меси да ја освои.
Крај.
Dvajca se karaat tretiot koristi e rabotava hahahahaa
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Заедничкиот јазик е плати 70 милиони во кеш и ќе го земеш играчот. Можеби "навредлива" е прегруб збор ама глупо е ваква понуда да му понудиш на клуб како Јунајтед за нивниот главен напаѓач.
И не, цената не е иста ако сеа платиш 70 милиони фул кеш или 70 милиони во рок од 3 години.
Цело време те гледам пробуваш да го оправдаш ова со муабетот дека Лукаку сакал да си иде. Брат никаква врска нема тоа, заборави дека ако не го продадат он нема професионално да го изработи договорот.
За пример Погба што многу појавно и поконкретно им кажа на сите во Јунајтед дека сака да си оди, Јунајтед на Реал им рекле 180 милиони минимум.
Вакви работи "сака да си иде, затоа вакви понуди нудат" палат само ако играчот е во последна година од договорот, зашто си под закана дека ако не го продадеш следната ќе го изгубиш за џабе. Вака кога има 3-4 години играчот неможе ништо да направи, ќе се бунтува и ќе седи на трибина додека не го продадат?
Zaboravas deka Lukaku imase slaba sezona, a otkako dojde noviot trener ne go preferirase bas mnogu i povekje vreme na klupa sedese. Pak ke kazam, ne go krivam UTD, si imaat svoi principi i si teraat, ama ne go krivam ni Inter koi sakaat da go kupat Lukaku ama da si ostavat prostor i za drugi transferi letovo (Barela) bez da se tresat za FFP. I jas mislam deka ke najdat zaednicki jazik dvata kluba, normalno e na pocetok na pregovori da ima vakvi raboti, odnosno odbivanje ponudi i slicno.

Inace Viduk, javno Lukaku nema kazano takvo nesto, taman rabota da se seljaci kako Nejmar i Kutinjo, ama indirektno so nekoi izjavi najavi deka saka da igra za Konte. Plus imase par spekulacii deka Ole ne preferira takov tip na igraci i deka nema mnogu da smeta na nego. Normalno toa e vo domenot na spekulaciite, ne mora da znaci deka e taka.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кога не зема Снајдер 2010, Рибери 2013 или Ноер 2014 незнам по кој основ треба да земе некој од ливерпул. И тоаш се збореше што ако освоиле кога индивидуално/статистички Роналдо/Меси се боље. Така да уште тоаш според мене отиде у курац оваа награда и смешна е. Нема некои играчишта у топ 11 битно некои играчи од реал/барселона влагаа ради популарност.
Срање живо е ова
А како да земат... живеат во ера на Меси. Додека е жив треба да му се дава наградата :unsure:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Златната топка е индивидуална награда која ја зема најдобриот играч таа сезона.Меси е најдобар стрелец,најмногу асистенции,зема Ла Лига,полуфинале лш и финале на куп,кој ја прати Барса знае дека 90% од победите се само поради него.Не ги оспорувам Алисон и ВВД ама големо влијание е и што точно се бара од фудбалер за да ја освои златната топка,кога можеше Модриќ може и Алисон да освои.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Zaboravas deka Lukaku imase slaba sezona, a otkako dojde noviot trener ne go preferirase bas mnogu i povekje vreme na klupa sedese. Pak ke kazam, ne go krivam UTD, si imaat svoi principi i si teraat, ama ne go krivam ni Inter koi sakaat da go kupat Lukaku ama da si ostavat prostor i za drugi transferi letovo (Barela) bez da se tresat za FFP. I jas mislam deka ke najdat zaednicki jazik dvata kluba, normalno e na pocetok na pregovori da ima vakvi raboti, odnosno odbivanje ponudi i slicno.

Inace Viduk, javno Lukaku nema kazano takvo nesto, taman rabota da se seljaci kako Nejmar i Kutinjo, ama indirektno so nekoi izjavi najavi deka saka da igra za Konte. Plus imase par spekulacii deka Ole ne preferira takov tip na igraci i deka nema mnogu da smeta na nego. Normalno toa e vo domenot na spekulaciite, ne mora da znaci deka e taka.
Брат, еве и ние покажуваме интерес за СМС кој имаше просечна сезона со Лацио. 80м ни бараат. Лукаку имаше просечна сезона статистички во една лоша сезона за Јунајтед. За мене еден од играчите кои имаа поголем придонес, а малку беа на број. Јунајтед поставил цена од 85м евра на преговорите со вас вчера доколку плаќате во неколку години, доколку исплатите наеднаш мислам дека ќе се намали тој износ.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Значи ќе се рушат рекорди следно лето и ќе се иде all in на Мбапе. (y)
На Нејмар единствена шанса за излез му останува Барса, иначе ќе си ги проголта гомната изедени и ќе си игра во ПСЖ.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom