Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па ние и така немаме некоја цел а овој ако дојде ќе им бара критериуми. Секако зборам по дифолт.
Тие играчи не може секој да си ги дозволи оти се скапи. И носат атракции, навивачи, подобрување на некои сегменти, најчесто одат во стабилни клубови (читај јаки).
Не знам што да очекувам од младите сега?
Да губат ќе ги штитат млади биле.
У најдобра варијанта очекувам топло ладно да играат како и до сега, оти тие тек треба да формираат победнички менталитет во лига што ги освои сите интернационални трофеи сезонава. А зборуваме за тим кој што е во постојан пад по САФ, и кој што се бори со Тотенхем за 4то место и скоро секогаш е под нив.
@Che59
Не мислам дека младите се решение за ситуацијата на Јунајтед.
Инаку и јас се забележав дека хејтам многу играчи ама што да праам кога сум против млади играчи во овој момент во Јунајтед.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.306
Мене ми е криво што Tielemans им го препуштивме на Лестер , топ играч , капитен беше на Андерлехт , топ изигра и во Монако и Лестер лани , плус над 20 натпревари за Белгија на 22 години . Некој rumors има дека не сме го потпишале затоа што со Лестер сме се договориле така за Maguire да ни го продадат , што ако е вистина конечно би ја средиле одбраната , Shaw- Lindelof-Maguire- AVB , мислам дека може да бидеме задоволни со таа постава
Не сакал да чека дури ние ја разрешиме работата со Погба, иако, неговиот агент инсистирал да почека со потпишувањето.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.888
Поени од реакции
10.512
Дефинитивно со Нејмар не правиш екипа!
Ако сакаш да се пуваш, и да изведуваш глупости тогаш Ок. Ние последниве години, само и тоа правиме. Резултатот го гледаме.
Не ни бега правење тим, чекор по чекор.
не ме заебавај има да гази колку и да е лигле ке го крене тимот левел погоре
штета што нема да се докопаме до таков играч


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Погба ви сметал со фризури и драми, Нејмар го сакате ... Лингард и Погба се Кин и Сколс у однос на драма квинов, фосили.

Не сте токму жими се.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ако тргнат по Нејмар, се ќе му простам на Вудвард, и по едно паковање Вуди виршли ќе частам.
Taka taka posle ke cvicite ovde, ne vi ide pamet toa e

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.888
Поени од реакции
10.512
Погба ви сметал со фризури и драми, Нејмар го сакате ... Лингард и Погба се Кин и Сколс у однос на драма квинов, фосили.

Не сте токму жими се.
а како да го сакаш кога нејќе да игра за клубов?
батали фризурите да беше не ниво никој за циганчењето немаше да го заболи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако за минатата сезона имав никакви очекувања, за оваа имам па уште помали, барем ЛЕ некако да ја освоиме, ако ништо друго трофеј е
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Taka taka posle ke cvicite ovde, ne vi ide pamet toa e

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Абе парите не можат да купат среќа, ама поарно у БМВ да плачам одколку у фичо.
Така да поарно со Нејмар у тим да кукам, одколку со Лингард.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Не си прајте бајрам на умот со Нејмар, никад нема да дојде во тим што е во ЛЕ и ѕвездите се на излезна врата. Некој ќе се избаци ќе каже Ибра и Погба дојдоа при слична ситуација, Ибра беше ветеран веќе додека Погба беше доста помлад од Нејмар сега. Нејмар е во најдобри години и нема да има уште многу прилики за златна топка а Јунајтед не е во ситуација да му ја овозможи моментално.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ако Барса го лапне Нејмар, а извиси Гризман тогаш мислам дека треба да се вмешаме. Ама се сомневам дека нашиве би се одлучиле за тоа.

Многу работи зависат од разврските со Погба и Лукаку. Доколку остане првиот и со еден везњак ќе заврши работа сезонава. Под услов да е првотимски материјал, а не Леминовци и Лонгстаф опции. Тие се за ротација опции. Доколку бега ќе мора две квалитетни решенија за средината.

Околу Лукаку познато е дека доколку бега ќе се бара алтернтива. Бен Једер е опција. Мислам дека Гринвуд ќе добива поголема шанса по десна страна во нападот.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Solskjær on De Gea's contract: "David's had a summer now where he's been negotiating and thinking about his contract, so we hope that we're going to get it sorted soon."

конечно некоја добра вест
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Очекувам сега ПСЖ да вмеша прсти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom