Сакам да знам!

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На оние што им требаат пари се како бесни и ако треба секакви услови ќе исполнат само за да земат и тогаш во секого веруваат. Види и како лесно ги наоѓаат ваквите профили на фб за да договараат средби.

но моето мислење е да не ми направат некоја бејла со тоа што ќе фалсификуваат документ дека ми дале пари па да враќам нешто што воопшто го немам земено
Е заслужуваш вака да ти направат. Памет за друг пат.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Може со кола ама последен пат кога бев, за викенд се наплаќа зонско и тоа некоја луда сума од 50 или 100 ден од саат. Купи си со телефон билет, карти во бус нема веќе 2-3 години
Да знам бев со кола за 1 час и 8 минути си платив 150 денари :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.534
Нема тема за Македонски железници па да прашам тука.

Колку е карта од Кочани до Скопје со воз да не знае некој?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема тема за Македонски железници па да прашам тука.

Колку е карта од Кочани до Скопје со воз да не знае некој?
https://mzt.mk/patnichki-soobrakaj/vnatreshen-soobrakaj/tsenovnik-za-vnatreshen-soobrakaj/

Ако ти за возење летно време порано се случуваше да се расипат, а и сега верувам дека е исто.
Назад ќе тргне во 3 и нешто а ќе стигне во 9-10 вечер.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.534
https://mzt.mk/patnichki-soobrakaj/vnatreshen-soobrakaj/tsenovnik-za-vnatreshen-soobrakaj/

Ако ти за возење летно време порано се случуваше да се расипат, а и сега верувам дека е исто.
Назад ќе тргне во 3 и нешто а ќе стигне во 9-10 вечер.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
На странава пишува дека од Скопје тргнува кај 4 некаде.
Не верувам дека ќе се расипат силно верувам дека оваа влада и претходната најмногу вложуваа во македонски железници така да... :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
telefon od Kampot na Tutunski kombinat Prilep vo Pretor.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Која година пропадна спортскиот канал Канал 4 и која беше причината за пропаѓањето? И дали македонски беше каналот или само македонски коментатори имаше? Ептен носталгија ме пукна за него, а знам дека едно добри дванаесет години го нема.
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37
Знае некој каде оштрат метални предмети. Освен во Хром, во близина на Тинекс.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Која година пропадна спортскиот канал Канал 4 и која беше причината за пропаѓањето? И дали македонски беше каналот или само македонски коментатори имаше? Ептен носталгија ме пукна за него, а знам дека едно добри дванаесет години го нема.
Ако се сеќавам добро пропадна негде 2006 или 2007. Значи баш 12-13 години. Се сеќавам имаше добри емисии за СП во фудбал во 2006. После не ми текнува што програма имаше. Мислам пренесуваа француска лига и некои не многу атрактивни спортови. Веројатно немаше гледаност и финансии па пропаднаа...
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Имам неколку површински гребнатинки на колата. Можи некој да ми објасни би можел да ги поправам? Некоја поевтина алтернатива?

Неможев да најдам ваква тема, ако има избришете ми ја.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имам неколку површински гребнатинки на колата. Можи некој да ми објасни би можел да ги поправам? Некоја поевтина алтернатива?

Неможев да најдам ваква тема, ако има избришете ми ја.
Оди во лакерскине сервиси и таму прашај, ако мислиш на оние глупостине левел топ шоп што се продаваат, нанесуваш и бришеш - лажи пари, не си губи и пари и време и нерви.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Значи сам не би можел некако? Пр. Да купам боја некоја (да ми утврдат) и после полирање?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи сам не би можел некако? Пр. Да купам боја некоја (да ми утврдат) и после полирање?
Додека го правиш тоа ќе си платиш ќе ти средат, ако воопшто може да се среди.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.930
Има ли некаде во Скопјево да си платиш и коњ да си јаваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom