Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Колку шо причитав по медиуми, Хамес преферирал во Атлетико да игра, ама можно е да е само патка, ќе видиме на крај.

Од другите вести во Мадрид, Гризман се појави на тренинг во Сан Рафаел, дошол прв на тренинг и тренирал сам.
Абе нема кој не сака во Атлетико.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Moze otkupna klauzula na rati da se plakja? :confused:
Може ако се договорат клубовите. Откупна клаузула теоретично значи, дека играчот сам си го откупува договорот и како слободен играч потпишува за друг клуб :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Ноубади лајкс хим :D
Јас мислам на крај ако заврши Нејмар во Псж овој ќе оди кај нив како замена за ѓупчето:toe:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
Не тропај за џабе, еден месец назад се знае дека Гризман ќе оди во Барселона.
За Нејмар шансите се 50-50, Гризман е сигурен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.561
Поени од реакции
13.889
Abe izvini druze, cel svet da ne ke go zemete? Nema sansi i Grizman i Nejmar da gi zemat.
Нема да го пуштат Нејмар од псж, не ми се верува да дозволат да се формира таков страшен напад, против кој ќе треба да се сретнат во ЛШ. А и Перез ќе полуди и ќе го понуди пола тим само тоа да не се случи :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Не тропај за џабе, еден месец назад се знае дека Гризман ќе оди во Барселона.
За Нејмар шансите се 50-50, Гризман е сигурен.
Знајме дека е договорен уште пред неколку месеци не уште пред еден месец, ама ако пратиш во последно ситуацијата се искомплицира околу трансферот, вашите бараат на рати Атлетико не попушта, Нејмар исто сакаат да го земат а двата нема шанса, така да можно сценарио, ако не го донесат Гризман да си дојди Нејмар кај вас а Гризман во Псж, и волкот сит и овците на број :)[DOUBLEPOST=1562790455][/DOUBLEPOST]
Нема да го пуштат Нејмар од псж, не ми се верува да дозволат да се формира таков страшен напад, против кој ќе треба да се сретнат во ЛШ. А и Перез ќе полуди и ќе го понуди пола тим само тоа да не се случи :D
Настрана то, ама апсурд е да лупниш толкава пара на два играчи, за платите да не прајме муабет, тоа всушност е и поголемиот проблем, цело богататво ќе треба да се оддели за нив, 100 мил. годишно само нападот ќе ве кошта, знајме дека со плус ја завршивте прошлата сезона и тоа доста голем профит имавте ама сепак.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
Abe izvini druze, cel svet da ne ke go zemete? Nema sansi i Grizman i Nejmar da gi zemat.
Извинето друже, се надевам и јас дека нема да ги земат двајцата (т.е. дека нема Нејмар да го земат).
Со Гризман е готова работата.
За Нејмар си кажаа и од ПСЖ дека сака да си оди и дека ќе го пуштат ако стигне задоволителна понуда.

Не дека е невозможно да го вратат циркузантот, но секако дека е комплицирано и тешко остварливо. Тоа најверојатно значи дека најмалку двајца од Кутињо, Дембеле, Ракитич и Умтити ќе бидат продадени.
Во пакет со Здравко Чолич. :*
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.561
Поени од реакции
13.889
Знајме дека е договорен уште пред неколку месеци не уште пред еден месец, ама ако пратиш во последно ситуацијата се искомплицира околу трансферот, вашите бараат на рати Атлетико не попушта, Нејмар исто сакаат да го земат а двата нема шанса, така да можно сценарио, ако не го донесат Гризман да си дојди Нејмар кај вас а Гризман во Псж, и волкот сит и овците на број :)[DOUBLEPOST=1562790455][/DOUBLEPOST]
Настрана то, ама апсурд е да лупниш толкава пара на два играчи, за платите да не прајме муабет, тоа всушност е и поголемиот проблем, цело богататво ќе треба да се оддели за нив, 100 мил. годишно само нападот ќе ве кошта, знајме дека со плус ја завршивте прошлата сезона и тоа доста голем профит имавте ама сепак.
Па не баш, има начин да се исконтролира. Во тој случај би го продале Дембеле на Баерн за 100 милиони, Кутињо и Ракитиќ би отишле во псж во склоп на трансферот. Ете ослободување од платите на тројцата. Згора на тоа, финансиски бум ќе е тоа за клубот, ќе крца Кампот, дресови, ова-она.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.953
Поени од реакции
25.260
Frenkie De Jong (Barcelona): “I actually thought Arsenal was pretty beautiful in the past. In my mind, I have had the following list for a long time - Ajax, Arsenal, Barcelona. Call it the Marc Overmars route.” [Voetbal International]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom