Сакам да знам!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Мислам дека и таа ја избегнува. Пред патарината кај Миладиновци врти за накај Велес.
Pa koga vrtis levo nakaj veles minas nis miladinovci i aerodromot i izleguvas na patarinata kaj petrovec ( dokolku ne koristis tie lokalnite patista nis naselbite) ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Хахах, ама рекламата им е врв, мислиш којзнае какво климиште е. „Ќе лади ќе корне“, а тоа обична тенекија...
Баш чекав да пише некој што го има купено дали чини или не.
Туу штета..ќе ми завршеше одлична работа летово. :/
Пробај го ти тој од рекламата што е 2700 :D за тие пари може и ќе лади ;)
Ништо ова е лажи пари, поарно вентилатор за тие пари барем ќе те дува, ова нема ни толку снага.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
здраво

пред неколку дена приметив климата кога ке ја пуштам да лади на почеток смрди како на оцет/кисело. тоа е првите неколку минути и после тоа се е ок. исто така сум приметил доколку темп. на ладенје е над 26 степени исто така мириса, кога е испод 26 тамам е. дојде еден дечко што чисти клими ја исчисти демек ама пак исто. али чистењево му беше 10 минути, ја расклопи, прсна со едно такво пластично шише со пумпица 4-5 пати, ги изми филтрите на чешма и пак ја склопи. значи јас што не се разбирам од такви работи јасно ми беше дека е по кур работата. така да има некој некоја идеја од што така смрди и како да се реши? дај некој нека каже некое чаре или некој добар мајстор што чисти да викнам убаво машински да ја среди ко што треба. инвертерот е стар само 2 години и е cooper&hunter модел, еден куп пари го платив така да не е некој скапан колку да се каже дека имам инвертер па да смрди и сл..
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Pa koga vrtis levo nakaj veles minas nis miladinovci i aerodromot i izleguvas na patarinata kaj petrovec ( dokolku ne koristis tie lokalnite patista nis naselbite) ?
Па влезот за аеродром е пред патарина ако идеш од таа страна. Само ако идеш од Скопје ја фаќаш таа патарина.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Дали знае некој зошто позади кај моторот на фрижидерот се појави ваква дамка на цефките?! Неполна година е стар. IMG_6477.jpg IMG_6478.jpg
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Znae nekoj ima li slusnato ili iskustvo nekoe so masazite na vesna visage
Imam slusnato osven masaza se nudi i plus uslugi pa ako znae nekoj neka mi pisi poraka ili ako znae takvo mesto da razmenime kontakt pozz
 
Последно уредено:

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
што може да биде климава во дневна после 3/4 саати активно дување почмува да прокапува вода ама внатре од самата нејзе ???
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
што може да биде климава во дневна после 3/4 саати активно дување почмува да прокапува вода ама внатре од самата нејзе ???
Ako kape voda od vnatresnata edinica togas e zatnato crevoto za kondez voda ili nema dobar pad za slobodno kapenje na vodata povikaj servis/monter toj sto ti ja ima montirano klimata dali e nova sto marka e klimata.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Ako kape voda od vnatresnata edinica togas e zatnato crevoto za kondez voda ili nema dobar pad za slobodno kapenje na vodata povikaj servis/monter toj sto ti ja ima montirano klimata dali e nova sto marka e klimata.
FAVORIT ама кој знае од кога е дури јас не памтам хахаха можда не ни постои веќе продавницата ќе барам универзален сервис
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
FAVORIT ама кој знае од кога е дури јас не памтам хахаха можда не ни постои веќе продавницата ќе барам универзален сервис
абе сервис не се вика за тоа
земи тоа цревото за кондез одпуши го со дување на воздух или па ушмукувај додека не осетиш да пробие


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Дали е дозволено со кола до Жичарата на средно водно да се оди или мора со автобус?
Карта за автобусот до Милениумски крст може да се купи кај шоферот или како во класичните линии да се плати со мобилен телефон?
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Мислам дека си направив сериозен проблем пред некој месец сакав да земам пари од една жена што ја сретнав онлајн на фејзбук но откако направив све како што сакаше и испратив и слика од личната карта се тоа арно бев спремен да направиме договор но све се промени откако ми рече дека за да ги префли парите на мојата сметка треба да уплатам околу 55.000денари тие пари ги немав и се откажав едноставно но после толку време ми стига заканувачки мајл во кој пишува дека моите лични податоци може да бидат употребени не сватив што сакаа да ми кажат со тоа но моето мислење е да не ми направат некоја бејла со тоа што ќе фалсификуваат документ дека ми дале пари па да враќам нешто што воопшто го немам земено
Некоја помош за ваква ситуација ве молам или да се обратам во полиција?
 

Attachments

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Мислам дека си направив сериозен проблем пред некој месец сакав да земам пари од една жена што ја сретнав онлајн на фејзбук но откако направив све како што сакаше и испратив и слика од личната карта се тоа арно бев спремен да направиме договор но све се промени откако ми рече дека за да ги префли парите на мојата сметка треба да уплатам околу 55.000денари тие пари ги немав и се откажав едноставно но после толку време ми стига заканувачки мајл во кој пишува дека моите лични податоци може да бидат употребени не сватив што сакаа да ми кажат со тоа но моето мислење е да не ми направат некоја бејла со тоа што ќе фалсификуваат документ дека ми дале пари па да враќам нешто што воопшто го немам земено
Некоја помош за ваква ситуација ве молам или да се обратам во полиција?
Те молам кажи ми дека се заебаваш.

Со кој памет праќаш лични податоци до непознато лице?
Па згора на се, се викаат Циц банка!

Многу веројатно дека само те притискаат за да им пратиш пари, но постои можност да земат кредит на твое име на пример.

Собери документи, докази, се што имаш и во полиција. Не му се мисли многу
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како бе вака со апсолутни странци на ФБ префрлате пари, договарате средби итн, па да му се плукнам навистина треба да се полага испит за користење интернет
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали е дозволено со кола до Жичарата на средно водно да се оди или мора со автобус?
Карта за автобусот до Милениумски крст може да се купи кај шоферот или како во класичните линии да се плати со мобилен телефон?
Може со кола ама последен пат кога бев, за викенд се наплаќа зонско и тоа некоја луда сума од 50 или 100 ден од саат. Купи си со телефон билет, карти во бус нема веќе 2-3 години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom