PayPal (официјална тема)

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам да купам нешто од ebay и ми бараат да платам само со пејпел, малку ми е збунувачки со таксиве, јас како купувач плаќам ли нешто? Conversion rate прочитав се плаќа, колку што како? Оначе продуктот што сакам да го земам кошта 660 евра. Позз
Тебе ти е од корист да плаќаш со Пејпал. Во случај на спор Пејпал стои зад тебе. За 5 минути се прави. За conversion options одбери Bill me in the currency listed on the seller’s invoice, односно НЕ одбирај Пејпал да ја направи конверзацијата од евра/долари во денари. Во тој случај Пејпал ќе ти земе нешто ситно пари на тебе.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тебе ти е од корист да плаќаш со Пејпал. Во случај на спор Пејпал стои зад тебе. За 5 минути се прави. За conversion options одбери Bill me in the currency listed on the seller’s invoice, односно НЕ одбирај Пејпал да ја направи конверзацијата од евра/долари во денари. Во тој случај Пејпал ќе ти земе нешто ситно пари на тебе.
Па не е баш ситно 1 денар ти рачунаат 0.01549 еур и така 659 еур ми прерачунаа да платам 42555
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Па не е баш ситно 1 денар ти рачунаат 0.01549 еур и така 659 еур ми прерачунаа да платам 42555
Друже работам до Пејпал и можам да ти завршам работа ако сакаш да не се е*аваш со Пејпал акаунт и провизии.
Пиши ми ПП ако те интересира повеќе.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Друже работам до Пејпал и можам да ти завршам работа ако сакаш да не се е*аваш со Пејпал акаунт и провизии.
Пиши ми ПП ако те интересира повеќе.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Ја би сакал да не се ебавам со пеј пел ама селеров сака да му се плати исклучиво со пејпел не профака друг метод, а сега иам и проблем кога стискам да платам ми вика, sorry we cant process this payment, картичката ми е од комерцијална, има некој идеа?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Ја би сакал да не се ебавам со пеј пел ама селеров сака да му се плати исклучиво со пејпел не профака друг метод, а сега иам и проблем кога стискам да платам ми вика, sorry we cant process this payment, картичката ми е од комерцијална, има некој идеа?
Не знам што ти рекле други, но јас купувам преку македонскиот PayPal секој месец и секогаш ми одземаат толку колку што бара продавачот во денарска против-вредност, не помнам за било какви провизии.

А кога сме кај одбивањето на картичката, провери дали истата ја имаш верификувано и дали имаш доволно финансиски средства на истата.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Не знам што ти рекле други, но јас купувам преку македонскиот PayPal секој месец и секогаш ми одземаат толку колку што бара продавачот во денарска против-вредност, не помнам за било какви провизии.

А кога сме кај одбивањето на картичката, провери дали истата ја имаш верификувано и дали имаш доволно финансиски средства на истата.
Све е верификувано, и картичка и акаунт, ама трансакцијата не проаѓа и имам доволно средства
 
Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
Ја би сакал да не се ебавам со пеј пел ама селеров сака да му се плати исклучиво со пејпел не профака друг метод, а сега иам и проблем кога стискам да платам ми вика, sorry we cant process this payment, картичката ми е од комерцијална, има некој идеа?
Sorry we can't process this payment please try again later? :)

Безбедноста на paypal те блокира... Можеби ти е нов акаунтот или без многу трансакции со поголеми суми.. Чим ти е верифициран акаунтот.. Ќе мораш да почекаш барем 24h и дури после да пробаш пак... Нека олади малце
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Sorry we can't process this payment please try again later? :)

Безбедноста на paypal те блокира... Можеби ти е нов акаунтот или без многу трансакции со поголеми суми.. Чим ти е верифициран акаунтот.. Ќе мораш да почекаш барем 24h и дури после да пробаш пак... Нека олади малце
Нов ми е и немам ниедна трансакција од вчера пробувам две и свашта и неќе...
 

Attachments

Член од
12 март 2019
Мислења
42
Поени од реакции
2
Нема шанси да те пушти 600€ трансакција да направиш...


Директно со картичката преку paypal плаќаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom