Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
‘What I tried to do last year at Derby, and what we will try to do this season, is have an aggressive team with energy, bravery on the ball and an ability to move the ball quickly,’ Lampard explained.

‘I have huge respect for the teams at the top of the league at this moment in time. I look at Manchester City and Liverpool to see the speed of their game and that is the speed I want to see from my team.'

‘Work-rate is really important for me and that starts on the training pitch. I realised that even more last season being on this side of the fence. I always focused on myself as a player but now I can watch players more closely and see the real correlation between how you push yourself in training and how you perform at the weekend. That’s a big thing for me.’

(y)(y)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Време беше...

download.jpg

Кладилничари, ако има негде опција да се уплати дека играч ќе смени број за следна сезона, ставајте се што имате.
 
B

Beginner

Гостин
Прочитав дека пријателските ке ја дават на апликацијата.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Прочитав дека пријателските ке ја дават на апликацијата.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Да, ама ќе се плаќа. И немаат уште објавено детали, може ќе биде само за во Англија.
Ама би требало да има стримови.


Него Мората перманентно во Атлетико. Супер е што го средија тоа сега.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.704
Кога е пријателската? Во составот не памтам да го видов Американецот. Ќе игра и он нели?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Кога е пријателската? Во составот не памтам да го видов Американецот. Ќе игра и он нели?
На 10ти е првата пројателска. Он на 8ми има финале со Америка, така да покасно ќе дојде со тимот.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Брату Донев, прати линкче од онуј елмон страну, никако да гу најду, овија нови дресови за тренинзи су огањ, треба да се пазари нешто :D
 
B

Beginner

Гостин
Сега уште Одои се чека. Утре би требало и тој да потпише. Зборувал со Лампард и Лампард му потврдил дека ке игра 1в тим кога ке е спремен. Ако зима 100к неделно тоа е супер. Околу платите Марина прави добра работа моментално најмногу зима Кепа 190 к неделно. Добро е што немаме играчи над 200к неделно ако е точно од интернет што им ги видов платите.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Брату Донев, прати линкче од онуј елмон страну, никако да гу најду, овија нови дресови за тренинзи су огањ, треба да се пазари нешто :D
Еве елмонт, ама немаат они тренинг опрема. Овде има по нешто, ама уште е рано за новите. Иначе стварно ептен е добра опремата за тренинг сезонава.

Сега уште Одои се чека. Утре би требало и тој да потпише. Зборувал со Лампард и Лампард му потврдил дека ке игра 1в тим кога ке е спремен. Ако зима 100к неделно тоа е супер. Околу платите Марина прави добра работа моментално најмногу зима Кепа 190 к неделно. Добро е што немаме играчи над 200к неделно ако е точно од интернет што им ги видов платите.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Канте мислам 290к зимаше.



За друго дојдов јас. Имам и претходно пишувано, ама мора една пофалба за Марина. Има доста критики за неа во други области, ама кога се работи за преговори за цени и договори (што и беше и првичната функција, пред да превземе поголема одговорност со заминувањето на Еменало) е стварно една од најдобрите. Последниве 5-6 години константно вади максимум од секој играч што ќе го продаде. Никогаш не попушта и на крај го добива тоа што го сака.
За Хазард извади апсолутен максимум со оглед на тоа дека беше во последна година од договор. Сега еве и за Мората, им пушти муабет на Атлетико дека ќе им ја прекине позајмицата доколку не го откупат и после неколку дена е продаден, а Челзи ќе дојде на нула затоа што горе-доле ќе ги врати сите пари кои ги потроши на него.
Одлично е што сега Чех ќе се фокусира на фудбалската страна, а она нека си го прави тоа што знае како да го прави.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Frank Lampard has been joined in Ireland by 13 more Chelsea players, as the pre-season squad grows ahead of our first game on Wednesday.

Kepa Arrizabalaga
Marcos Alonso
Andreas Christensen
David Luiz
Emerson Palmieri
Jorginho
N’Golo Kante
Mateo Kovacic
Ross Barkley
Mason Mount
Izzy Brown
Olivier Giroud
Tammy Abraham
 
B

Beginner

Гостин
Frank Lampard has been joined in Ireland by 13 more Chelsea players, as the pre-season squad grows ahead of our first game on Wednesday.

Kepa Arrizabalaga
Marcos Alonso
Andreas Christensen
David Luiz
Emerson Palmieri
Jorginho
N’Golo Kante
Mateo Kovacic
Ross Barkley
Mason Mount
Izzy Brown
Olivier Giroud
Tammy Abraham
Ова е веке "лошо" можел овие 13 да почне со нив 2рата пријателска имаме доста пријателски би требало да им даде шанса на сите. Би сакал повеќе минути на младите да им даде ама за почеток е добро што ке тренират со 1в тим сезонава.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ова е веке "лошо" можел овие 13 да почне со нив 2рата пријателска имаме доста пријателски би требало да им даде шанса на сите. Би сакал повеќе минути на младите да им даде ама за почеток е добро што ке тренират со 1в тим сезонава.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Што е лошо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom