Копа Америка 2019

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Добро де не освои шо не освои на 5/6 текми шо се изиграа шо голови даде или асистенции ? Ко што памтам еден од пенал имаше само....
ЦР7 хет-трик лупа на европски репрезентации, а богов неможе на реп ко Катар и Венецуела гол да им дае :pos:
CR7 во двете освоени финалиња се растури од голови. Имаше дури по 0 голови и 0 асистенции, исто толку награди има добиено за играч на турнирот...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Роналдо е поуспешен статистички единствено во ЛШ ама има одиграно повеќе мечеви и секако ќе се пензионира пред Меси па овој ќе има време да ги стигне и тие бројки.

Скоро имаше една статистика, пред почеток на КА, за тоа колкав придонес имаат двајцата во репрезентацијата. Беа земани во обзир клучни и значајни дуели, а не хет трикови против Андора или Лихтенштајн или против Панама кај Меси. Буквално не може да се споредува придонесот на Меси за Аргентина со тој на Роналдо за Португалија. Што е нормално ако гледаме дека едниот ги водеше до три финалиња а другиот не постои на клучни дуели.

Фановите на ЦР7 се зафркаваат со промашениот пенал на Меси во 2016 а не сакаат да прават муабет за тоа дека Роналдо со тоа што секогаш сака да шутира последен во серија за да ги земе заслугите им зафркна две клучни пенал серии на Португалците пошто пред него промашуваа другите па не ни стигна на ред...[DOUBLEPOST=1562238173][/DOUBLEPOST]Да појаснам за статистиката погоре. Се работи за учинок против репрезентации во Топ 50 според ФИФА ранкингот:

Меси - 56 од вкупни 68 гола за Аргентина
Роналдо - 35 од вкупни 88 гола за Португалија
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Море какво дрвење со Меси, бог да чува:facepalm:
Па дури и најдобар на сите времијна во дуњата, све стручњак до стручњак, отоци ни ги направивте со џуџето!
Не го бива во репрезентација, смирете се веќе со тој факт! 2-3 генерации фудбалери пројдоа низ репрезентацијата на Аргентина откако игра тој, учинок НУЛА!
Епа знаете ваљда на кого сите му се криви!
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Море какво дрвење со Меси, бог да чува:facepalm:
Па дури и најдобар на сите времијна во дуњата, све стручњак до стручњак, отоци ни ги направивте со џуџето!
Не го бива во репрезентација, смирете се веќе со тој факт! 2-3 генерации фудбалери пројдоа низ репрезентацијата на Аргентина откако игра тој, учинок НУЛА!
Епа знаете ваљда на кого сите му се криви!
Како бе учинок 0? Знаеш ли колку финалиња играше Аргентина?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Убаво сум ја запалил темава :D
Кур ме боли дали се сложувате или не. Сите аргументи што ги имавте ви се турнаа. До пред 6-7 години главен аргумент ви беа златните топки и титулите. Сеа откако и тој податок оди против вас, изигравате циркузанти и ми споменувате голови против Бетис или нз кој.
Роналдо има играно во 3 големи клуба, и во сите изиграл ѕверски. Еден куп голови и титули. Исто и со репрезентацијата освои ЕВРОПСКО првенство.
Другиов цел живот игра во Барса и со Аргентина неможе интертото купот да го освои. Има помалце топки и титули ама битно голот со Бетис.
Не сум фан на Роналдо. Педер, не можам да го гледам.
@Трибиани
Сакаш да кажеш дека Меси може да игра на исто ниво и да има исти статистики и во друг кклуб како во Барса? Размисли два пати пред да одговориш.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Како бе учинок 0? Знаеш ли колку финалиња играше Аргентина?
Ова ко да кажеш дека за малку ќе си е*нел нешто!
Се брои или не? Посебно ако претендираш да бидеш најдобар фраер на сите времиња!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Почнале да вадат статистики против кого давал Меси повеќе голови. Уште тој податок ви остана.
Ви предлагам да извадете податок кој дал повеќе голови против Јужно Американските репрезентации. Уште тоа ви остана.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
@Aleksandar91 Златни топки имаат исто,а Меси нема повеќе зошто не се противи кога ги доделуваат.
Еве оваа сезона според тебе кој ја заслужува?Нема да му ја доделат на Меси само за да нема повеќе од Роналдо.

Ако гледаме само за репрезентација јас се согласувам дека Роналдо игра боље,ама за тим...до пред 2 години можеше да се споредат ама последниве 2 сезони Меси е убедливо подобар.

Инаку јас за Меси мислам дека не го дава максимумот кога игра за Аргентина,а и Копа Америка ми е скроз сомнително натпреварување.
Во Аргентина,Бразил,Колумбија,Уругвај се прават најмногу црни работи во фудбалот,којзнае што се дешава во репрезентациите.
Разни скандали,скоро сите испокарани итн.

Кога едни Перу ќе стигнат во финале како тоа да не е чудно(сомнително),кога ќе им текне си организираат,се вршат притисоци и што уште не.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
@Aleksandar91 Златни топки имаат исто,а Меси нема повеќе зошто не се противи кога ги доделуваат.
Еве оваа сезона според тебе кој ја заслужува?Нема да му ја доделат на Меси само за да нема повеќе од Роналдо.

Ако гледаме само за репрезентација јас се согласувам дека Роналдо игра боље,ама за тим...до пред 2 години можеше да се споредат ама последниве 2 сезони Меси е убедливо подобар.

Инаку јас за Меси мислам дека не го дава максимумот кога игра за Аргентина,а и Копа Америка ми е скроз сомнително натпреварување.
Во Аргентина,Бразил,Колумбија,Уругвај се прават најмногу црни работи во фудбалот,којзнае што се дешава во репрезентациите.
Разни скандали,скоро сите испокарани итн.

Кога едни Перу ќе стигнат во финале како тоа да не е чудно(сомнително),кога ќе им текне си организираат,се вршат притисоци и што уште не.
Не се бунел хаххахах
И Роналдо не се бунеше кога судиите им дуваа пенали на Барса секогаш кога резултатски ќе подзапнат.
Ваков џамче муабет можеме да си правиме до утре, џабе ќе е.

Последниве 2 сезони е подобар Меси.
Севкупно, Роналдо е поуспешен засеа.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Убаво сум ја запалил темава :D
Кур ме боли дали се сложувате или не. Сите аргументи што ги имавте ви се турнаа. До пред 6-7 години главен аргумент ви беа златните топки и титулите. Сеа откако и тој податок оди против вас, изигравате циркузанти и ми споменувате голови против Бетис или нз кој.
Роналдо има играно во 3 големи клуба, и во сите изиграл ѕверски. Еден куп голови и титули. Исто и со репрезентацијата освои ЕВРОПСКО првенство.
Другиов цел живот игра во Барса и со Аргентина неможе интертото купот да го освои. Има помалце топки и титули ама битно голот со Бетис.
Не сум фан на Роналдо. Педер, не можам да го гледам.
@Трибиани
Сакаш да кажеш дека Меси може да игра на исто ниво и да има исти статистики и во друг кклуб како во Барса? Размисли два пати пред да одговориш.
Врска немаш од фудбал, не ме интересира што ќе кажеш, Меси е број 1!!! Роналдо не може двајца да издрибла, 90 посто голови тап ин му се. Меси е боготац с лоптом. Во Јуве кур свитка ни 20 голови не даде, излегоа од јебени Ајакс...

Еквивалент на твоето небитно мислење :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Убаво сум ја запалил темава :D
Кур ме боли дали се сложувате или не. Сите аргументи што ги имавте ви се турнаа. До пред 6-7 години главен аргумент ви беа златните топки и титулите. Сеа откако и тој податок оди против вас, изигравате циркузанти и ми споменувате голови против Бетис или нз кој.
Роналдо има играно во 3 големи клуба, и во сите изиграл ѕверски. Еден куп голови и титули. Исто и со репрезентацијата освои ЕВРОПСКО првенство.
Другиов цел живот игра во Барса и со Аргентина неможе интертото купот да го освои. Има помалце топки и титули ама битно голот со Бетис.
Не сум фан на Роналдо. Педер, не можам да го гледам.
@Трибиани
Сакаш да кажеш дека Меси може да игра на исто ниво и да има исти статистики и во друг кклуб како во Барса? Размисли два пати пред да одговориш.
Не бе брат..вие не разбирате дека титули,златни топки,голови не ме интересираат...туку game-play-от е најбитен..тоа што го игра Меси е поезија,фудбалски генијалец,прав доктор е со топката..онај осет што го има и оние голови што ги дава се надвор од умот за секој фудбалер кој заиграл фудбал...можеби Роналдињо...ако имаш играно фудбал ќе разбериш..смешно е да ги споредвате со Роналдо не заебавајте..секој нормален тренер т.е. секој тренер би го одбрал Меси пред секој друг фудбалер во екипа...Меси ти е цел комплет од играч и срамно е да му ја деградирате кариерата..исто како за Мајкл Џордан да пишите во кошаркарската тема.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Другиов цел живот игра во Барса и со Аргентина неможе интертото купот да го освои.
Барса не можела ни Интер тото куп да освои... :pos::pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1562260302][/DOUBLEPOST]
Ова ко да кажеш дека за малку ќе си е*нел нешто!
Се брои или не? Посебно ако претендираш да бидеш најдобар фраер на сите времиња!
Ахам, да, пошто пласман во финале е ептен мала работа... Дали финале дали испаѓање по групи ептен е исто...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ако одиме со тоа во директни дуели кој е подобар Меси го моча Роналдо во секоја смисла..ама тоа нормално не му одговара и нема да го спомни..2009 на пример во финале на ЛШ се судираат во тоа време најдобрите екипи и двата во топ форма..можите да погодите кој победи и кој постигна гол...ама ајде слаб бил за Аргентина.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Убаво сум ја запалил темава :D
Кур ме боли дали се сложувате или не. Сите аргументи што ги имавте ви се турнаа. До пред 6-7 години главен аргумент ви беа златните топки и титулите. Сеа откако и тој податок оди против вас, изигравате циркузанти и ми споменувате голови против Бетис или нз кој.
Роналдо има играно во 3 големи клуба, и во сите изиграл ѕверски. Еден куп голови и титули. Исто и со репрезентацијата освои ЕВРОПСКО првенство.
Другиов цел живот игра во Барса и со Аргентина неможе интертото купот да го освои. Има помалце топки и титули ама битно голот со Бетис.
Не сум фан на Роналдо. Педер, не можам да го гледам.
@Трибиани
Сакаш да кажеш дека Меси може да игра на исто ниво и да има исти статистики и во друг кклуб како во Барса? Размисли два пати пред да одговориш.
Абе може до утре да се дебатира кој е индивидуално и тимски подобар играч, ама не мора да се тресе глупости за топки и титули, бар не во денешно време кога се тоа е лесно достапно на нет.
За топки секој знае дека двајцата имаат по 5, за титули Меси има 4 повеќе, рачунај дека и 3 години е помлад Меси.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Еден куп специјалисти слепи на едно око:ROFLMAO:
Првата утакмица со Ливерпул над Христос го ставивте, втората кога беше од глувче помал-штамааааа! Се покривте да почекате што ќе биде на Копа Америка, изгледа изгубивте живци, а?
Супер фудбалер е, само е далеку од висините на кои го кревате!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom