Копа Америка 2019

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    96

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нема да ги даваат на Сител, никогаш немало фудбал на Сител.

Мислам дека не, не сум сигурен ќе проверам ќе ти пишам.
Imalo ama moze ti ne si bil roden :D. Inaku zaebancija mi bese postot posto gluposti prasuvaat sekojdnevno.Znaci momentalno mk kanal ne prenesuva fudbal i tocka

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Imalo ama moze ti ne si bil roden :D. Inaku zaebancija mi bese postot posto gluposti prasuvaat sekojdnevno.Znaci momentalno mk kanal ne prenesuva fudbal i tocka

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Аа ок не сфатив дека се заебаваш, извини. Иначе @Rick.Utd. нема на Тв24 сега проверив, само на Арена Спорт, или на нет гледај. Ако сакаш ќе ти побарам линк.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Imalo ama moze ti ne si bil roden :D. Inaku zaebancija mi bese postot posto gluposti prasuvaat sekojdnevno.Znaci momentalno mk kanal ne prenesuva fudbal i tocka

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Како не пренесува бе,еве ги МРТ даваат женско светско првенство,мајсторов што коментира го изгуби гласот,човекот 2 години не коментирал ништо.:D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.957
Агуеро катастрофа.
Дани Алвес :cuc::cuc::cuc:[DOUBLEPOST=1562120358][/DOUBLEPOST]Честитки до навивачите на бразилската репрезентација за освоената титула.
 
Ф

Флеш

Гостин
Бразил на посрани грешки отиде даље :facepalm:
Ги жалам Аргентина ..... Не ужасно,ни одлично . Перфекна дефениција ...........

Судијава искрено ги преферираше жутиве.Жут картон само дигаше за Аргентинциве:cautious:

Не ми е јасно,како слободниот не влезе на Меси ееејјј .... Му ја фати жива Алис педерчето:ROFLMAO:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Аргентина одигра до сега најдобро на турниров. Во поголем дел беше подобра од Бразил, нестварно е како загубија 2-0... Пречка на Агуеро, статива на Меси, одбрана на Алисон... Тежок баксуз ги фати плус судијата и тоа како беше наклонет према Бразил. На ваков меч да не се консултираш ни еднаш со ВАР не е нормално. Имаше две спорни ситуации за пенал за Аргентина и тоа првата одма пред да падне вториот гол. Жолтите картони се посебна приказна...

Ама мора и јас да пишам. Која игра на Дани Алвеш. :aplauz: Човекот игра како да има 22 години.

Аргентина ќе има шанса догодина на свој терен. Искрено малце ми е глупо што пак ќе има КА во 2020 али тоа е. Меси потврди дека останува. Има потенцијал во играчи како Лаутаро, Талјафико и Фојт. Ло Селсо и Де Паул би требало исто да напредуваат. Најбитно е да си најдат асален селектор и да си ги средат работите во федерацијата.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Аргентина одигра до сега најдобро на турниров. Во поголем дел беше подобра од Бразил, нестварно е како загубија 2-0... Пречка на Агуеро, статива на Меси, одбрана на Алисон... Тежок баксуз ги фати плус судијата и тоа како беше наклонет према Бразил. На ваков меч да не се консултираш ни еднаш со ВАР не е нормално. Имаше две спорни ситуации за пенал за Аргентина и тоа првата одма пред да падне вториот гол. Жолтите картони се посебна приказна...

Ама мора и јас да пишам. Која игра на Дани Алвеш. :aplauz: Човекот игра како да има 22 години.

Аргентина ќе има шанса догодина на свој терен. Искрено малце ми е глупо што пак ќе има КА во 2020 али тоа е. Меси потврди дека останува. Има потенцијал во играчи како Лаутаро, Талјафико и Фојт. Ло Селсо и Де Паул би требало исто да напредуваат. Најбитно е да си најдат асален селектор и да си ги средат работите во федерацијата.
Стварно не знам што се глупираат со форматов. Подобро направи го на 4 години да се игра како Европското, вклучи ја цела Америка (јужна, средна и северна) и нека добие на значење малце натпреварувањево. Вака секоја година се игра, нема никаква поента и за џабе се дотрошуваат само играчите.

Иначе штета за Меси, заслужува некаква титула со Аргентина да има, за да го заокружи циклусот на некој начин. Следна година ако се игра повторно ќе има одлична прилика да го направи тоа на домашен терен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Sramno sudenje vcera, Brazil se protnaa so dva srekjni gola. Pak nisto ne igraa, Argentina celo vreme podobra, precka, stativa, ali dzabe koga nemaa srekja. Ne znam kako moze onoj bodicek od Artur da ne e penal ali ok, Juzna Amerika i se e mozno. Isto i za vtoriot gol na Brazil trebase VAR da se gleda, imase faul nad Aguero ali pak dzabe.

Dobri se Argentina, sledna godina na domasen teren ke imaat dobri sansi za titula.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Стварно не знам што се глупираат со форматов. Подобро направи го на 4 години да се игра како Европското, вклучи ја цела Америка (јужна, средна и северна) и нека добие на значење малце натпреварувањево. Вака секоја година се игра, нема никаква поента и за џабе се дотрошуваат само играчите.
Прочитај наназад во темава дискутирано е за тоа.
Значи ќе има догодина пак Копа Америка, и после на секои 4 години како и ЕП.
Сепак, сега засега е само Јужна Америка и плус поканети земји.

Иначе овие спорниве ситуации се два чисти пенали за Аргентина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom