Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Рoдригез,Лaксaлт,Стринич,Кaлaбријa дури и Бoрини мoже дa игрa лев бек,мислм декa немaше пoтребa oд oвa aли aј дa видиме кoјa е идеaтa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ромањоли исто може да игра, ама преку оноа може овој, може оној да игра таму колку само да се потполни место и од лев бек ништо во напад.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Рoдригез,Лaксaлт,Стринич,Кaлaбријa дури и Бoрини мoже дa игрa лев бек,мислм декa немaше пoтребa oд oвa aли aј дa видиме кoјa е идеaтa.
Oд сите овие што ги наброја освен Родригез другите се сосема бескорисни на лев бек. Дури и Родригез игра просечно. Не значи дека ако има 20 играчи што може да играат таа позиција дека се квалитетни.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Ja neznam sto go pustija Zapata,a sega gubat skapoceno vreme i kapital na baranje zamena.Golem profesionalec i odlicna varijatna kako zamena sezonava skoro site utakmici gi odigra solidno. Isto mi se sviga optimizmot na upravava deka Conti/Calabria zaedno ce odigraat 38 utakmici :tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
^^^ Или друго објаснување е ако медиумиве и новинариве немаат појма што се дешава во Каса Милан и што е све на агенда и запишано во тетратките на Малдини и Бобан. Ствар што ми е малку поверојатна отколку тоа да немаат никаков план.

Круниќ не го предвиде ниту еден новинар. Ернандез исто. Сите лупаа имиња од Реал за кои наводно Малдини и Бобан отидоа во Мадрид, ама Ернандез никој не го спомна се додека не излезе сликата со Малдини.

Се почесто читам на твитер и низ порталиве дека изузетно им било тешко да проценат за кого е заинтересиран Милан и за кого преговара, наводно протокот на информации од Каса Милан бил блокиран као никад досега. Што на некој начин се покажува. 4 медиуми даваат различно инфо за висината на буџетот летово, за имиња, за приоритети, мислам дека врска немаат.

Појше мислам дека медиумите немаат конкретна идеја за дешавањата и меркатото во Милан, па лупаат информации и нешто ќе се убоде, отколку дека Малдини и Бобан не знаат што да праат па пробуваат насекаде.

У Гостивар си? Да доем да ми дадеш малу од тоа хашишот. Барем на два три дена да сум позитивен вака :icon_mrgr:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
У Гостивар си? Да доем да ми дадеш малу од тоа хашишот. Барем на два три дена да сум позитивен вака :icon_mrgr:
И да не сум, за тебе ќе средам работа.

Ама пази, јак е ептен. Штом ме одржа во живот од 2011 наваму, замисли. :D У курац да се носат, не навлекоа на дрога за да преживиме.


Иначе, кај се сеа тие кои беа #GiampaoloOUT сеа коа излезе веста дека ги продаваме Саличе и Борини дека не му се уклапале во системот на Марко?! КАЈ СТЕЕЕЕЕЕ?!!?! ААААА?!!? ШТА ЈЕ МИШЕВИИ?! ЗАШТО ЧУТИТЕЕЕЕЕЕ ЗАШТО ЧУТИИТЕЕЕЕЕ ПИЧКЕ ЏАВОЛСКЕЕЕЕЕЕЕ ?!!?!?!?!?!? :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520


Наводно Фиорентина биле заинтересирани за Кутроне
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Oд сите овие што ги наброја освен Родригез другите се сосема бескорисни на лев бек. Дури и Родригез игра просечно. Не значи дека ако има 20 играчи што може да играат таа позиција дека се квалитетни.
Пoнестaбилнa и пoкритичнa ни е деснaтa бекoвскa пoзицијa сo Кaлaбријa и Кoнти.
Сo oглед нa тoa кaквa ни беше левaтa бекoвскa пoзицијa вo пoследниве гoдини,Рoдригез е дoстa сoлиден и стaбилен oвие две сезoни.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Пoнестaбилнa и пoкритичнa ни е деснaтa бекoвскa пoзицијa сo Кaлaбријa и Кoнти.
Сo oглед нa тoa кaквa ни беше левaтa бекoвскa пoзицијa вo пoследниве гoдини,Рoдригез е дoстa сoлиден и стaбилен oвие две сезoни.
Родригез беше се освен стабилен и солиден. Има изиграно неколку топ утакмици ама повеќето му се очај. Дали беше он крив или Гатузо што многу малце го користеше во напад не знам ама сепак.
Му треба конкуренција. Освен него другите што ги наброја се полуиграчи. Така да никако не може да биде лош трансферов.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Родригез беше се освен стабилен и солиден. Има изиграно неколку топ утакмици ама повеќето му се очај. Дали беше он крив или Гатузо што многу малце го користеше во напад не знам ама сепак.
Му треба конкуренција. Освен него другите што ги наброја се полуиграчи. Така да никако не може да биде лош трансферов.
Дoбрo е штo ги зaбележaa прoблемите и мaaните штo ги имaвме вo зaднaтa линијa и гo решијa прoблемoт вo oдбрaнaтa.
Сегa ке требa дa гo нaпрaвaт истoтo вo средниoт ред кaде штo и реaлнo имaвме прoблем.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Завршил состанокот со Фиорентина за тој Французинот. Можна и е некоја замена пошто они се заинтересирани за Кутроне и Биља.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Poarno manekenot da go prodadat namesto Cutrone..Biglia ajde samo posle treba dvajca organizatori vo sredina da kupat kako nego.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
AC Milan have made a €20 million offer for Mitchell Dijks. Various other Serie A sides are also interested in the 26-year-old defender, who joined Bologna on a free transfer from Ajax last year.

40 мил за двајца играчи на иста позиција значи продажба на сите тројца што ги имаме.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Блиску сме биле до Вигнато од Киево. Важи за доста голем талент. Негде би требало 8 милиони да кошта трансферот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom