Имплантациско крварење

Член од
1 јули 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo na site,

Sega vaka. Imam redoven menstrualen ciklus, deneska malku se isplasiv bidejki sabajleto koga stanav zabeleziv na dolnata obleka svetlo crvena krv, shto toa prv pat mi se desava bidejki ciklusot treba da mi dojde za 10 dena. Vcera so decko mi imavme nezastiten odnos no isto taka imavme i pred 5 dena za vreme na ovulacijata. Krvta ja imav samo sabajleto i tolku poveke nemam nisto, toa prv pat mi se desava. Cuvstvuvam zamor, oteznato disenje no toa moze i od psihicka baza da mi e. Preeska napraviv test no pokaza negativen, no ne znam mozebi e seuste rano. Nekoj da spodeli nekoe slicno iskustvo ili mislenje.
Vi blagodaram
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се случува да имаш крварење да не си во циклус, не се замарај ако не е често. Се работи за испукана несозреана јајце клетка. Ендометриумот не е спремен за неа и затоа немаш континуирано крварење.

А и да намалиш малку со незаштитениве односи нема да е лошо чим од инцидентно крварење имаш тегоби со дишење, ако затрудниш ќе биде збирајте се селани. Како имате вака незаштитени однос и после кревате паники ми е чудна работа, кога сте фраери за такво нешто, бидете фраери и за последицата.
Еден совет како женско до женско - ти ќе си ја чукаш главата ако бидне нешто, размисли малце.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.607
Поени од реакции
34.798
... ќе искоментирав, ама темава е во „Љубов и секс“ , а не во тема „Здравје“ така да и самиот напишан наслов „ имплантациско крварење“ укажува дека членката е запозната што значи тоа! :)
 
Член од
1 јули 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
... ќе искоментирав, ама темава е во „Љубов и секс“ , а не во тема „Здравје“ така да и самиот напишан наслов „ имплантациско крварење“ укажува дека членката е запозната што значи тоа! :)
Go staviv toa kako naslov bidejki koga prebaruvav na internet kako mozna opcija i najmnogu izleguvase toa, no sekogas ne se bazirame po toa sto go pisuva na internet pa zatoa pobarav i ovde mislenje ili slicno iskustvo :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
... ќе искоментирав, ама темава е во „Љубов и секс“ , а не во тема „Здравје“ така да и самиот напишан наслов „ имплантациско крварење“ укажува дека членката е запозната што значи тоа! :)
Може и да е она што и го пишав зошто мене ми се случило на два пати ама може и да е насловот, чим свесно си практикувала незаштитен однос. Јбг, после онаквење, нема каење.
 
Член од
1 јули 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Може и да е она што и го пишав зошто мене ми се случило на два пати ама може и да е насловот, чим свесно си практикувала незаштитен однос. Јбг, после онаквење, нема каење.
Ispaniciv zosto prv pat mi se desava, plus ciklusot mi e normalen redoven pa koga prebaruvav na internet mi izleze kako mozna opcija. Ne e zavrsil vo mene, sekogas ke otidese do toalet koga ke mislese deka “e vreme”, no ne znam
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ispaniciv zosto prv pat mi se desava, plus ciklusot mi e normalen redoven pa koga prebaruvav na internet mi izleze kako mozna opcija. Ne e zavrsil vo mene, sekogas ke otidese do toalet koga ke mislese deka “e vreme”, no ne znam
Продолжете да си играте во плодни денови со ne e zavrsil ;)
 
Член од
19 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo treba da mi dojde na 18ti ama mi dojde vchera dali e mozno da e inplantacisko ili pak redovna menstruacija
 
Член од
7 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво
На 15.05 имав секс со заштита на 26.05 требаше да добијам но еве веќе ми доцни 12 дена (некогаш добивам точно на денот, а некогаш ми доцни досега до 10 дена најмногу) исто и на 29.05 имавме секс со заштита. Еве веќе една недела имам болки во долниот дел од стомакот, осеќам и некое помрднување кај јајниците, од 01.06 или 02.06 имав некој розево-кафеав секрет, ден после тоа го немаше па повторно го има, не е во голема количина и не го имам преку цел ден туку повремено. Дали тоа е дека ќе добијам или можи да е нешто друго во прашање, се плашам бидејќи дечко ми мислеше дека се скинал кондомот но колку што проверивме и двата пати се беше во ред. Ве молам за мислење.
Дали може да се работи за имплантациско, колку време тоа трае, по колку дена од ризичен однос се појавува и како се манифестира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom