Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
За него најдобра опција. Сарабиа си оди а за таа позиција ќе се бори со Џордан кој и не е некоја опасност за него.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ако Реал го земат некако Ериксен тогаш мислам дека ќе се вратат на голема врата...Хазард + Ериксен ќе биди сериозен напредок во секоја смисла и во зависност како ќе се покажи Јович ќе бидат интересни за гледање :D...малце како да го занемарија Виничиус иако не вервам дека Зидан е будала и мислам дека ќе му дава шанса..добар играч е ѓуптинот ама ако го заковаат на клупа(а веројатно тоа ќе се случи) догодина не му бега трансфер во Дортмунд :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
However, the biggest deal concerns top goalscorer and captain Ilija Nestorovoski, who is set for Udinese.

Nestorovoski [pictured] has scored 39 goals in three seasons for Palermo, including 15 last term.

TMW and Sportitalia both report Udinese have won the race for the Macedonian, the Zebrette fighting off competition from Bologna and Torino.

Да видиме како би се снашол во Удинезе.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не знам што им е филмот на Реал што не им е приоритет да го потпишат Ериксен. Буквално на тацна им го нудат, изгледа и тој сака да оди таму, плус 70 милиони е ништо на денешен пазар за таков играч. Нема збор дека би им бил екстра засилување. По мене е подобра опција и сигурно поефтина од Погба, ако веќе целта на Реал им е уште таа. Комедија ќе биде ако го испуштат а го потпишат Погба а овој флопне како еден куп мегаѕвезди што се загубија во Реал...
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
490
Поени од реакции
933
Не знам што им е филмот на Реал што не им е приоритет да го потпишат Ериксен. По мене е подобра опција и сигурно поефтина од Погба, ако веќе целта на Реал им е уште таа.
Дресови??? :D

Ериксен за 70 топа, според денешниве цени е да не речам маст бај..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Дресови??? :D

Ериксен за 70 топа, според денешниве цени е да не речам маст бај..
Освен ако не е 70м цената на Ериксен и бараат поќе. :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Не знам што им е филмот на Реал што не им е приоритет да го потпишат Ериксен. Буквално на тацна им го нудат, изгледа и тој сака да оди таму, плус 70 милиони е ништо на денешен пазар за таков играч. Нема збор дека би им бил екстра засилување. По мене е подобра опција и сигурно поефтина од Погба, ако веќе целта на Реал им е уште таа. Комедија ќе биде ако го испуштат а го потпишат Погба а овој флопне како еден куп мегаѕвезди што се загубија во Реал...
Најверојатно бидејќи не е желба на Зидан, желба е на Реал Мадрид односно Перез. Е сеа, ако не направат ништо со Погба, ќе тргнат по Ериксен. Најверојатно ќе го земат, зашто има голем интерес и од Јуве за Погба, а Реал кажаа дека не планираат да се наддаваат со Јувентус. Опција е и Ван Де Бик од Ајакс, ама последно за него беше дека нејќеле Реал да ја платат цената од 65 милиони евра, максимум што сакале да дадат за него е 50 милиони.
Како и да е, трансфер ваков ќе се деси во август месец, во јули ќе им биде приоритет да се отарасат од ѓубрето во екипата, па после пак ќе купуваат.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
However, the biggest deal concerns top goalscorer and captain Ilija Nestorovoski, who is set for Udinese.

Nestorovoski [pictured] has scored 39 goals in three seasons for Palermo, including 15 last term.

TMW and Sportitalia both report Udinese have won the race for the Macedonian, the Zebrette fighting off competition from Bologna and Torino.

Да видиме како би се снашол во Удинезе.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Да бе, он веќе потпиша па да видиме како ќе се снајде.
Ова со Удинезе е веќе трето лето по ред.
Нема да ме чуди и оваа сезона да остане во Палермо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Да бе, он веќе потпиша па да видиме како ќе се снајде.
Ова со Удинезе е веќе трето лето по ред.
Нема да ме чуди и оваа сезона да остане во Палермо.
Оваа лето сигурно ако е во контакт со нив и ако се сериозни ќе потпиши. Платата немаат земено, Палермо ќе оди во Серија Д а Несторовски и куп други ќе напуштат без пари.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Оваа лето сигурно ако е во контакт со нив и ако се сериозни ќе потпиши. Платата немаат земено, Палермо ќе оди во Серија Д а Несторовски и куп други ќе напуштат без пари.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Имам пишувано и претходно за Несторовски на една од темиве.
Пак ќе кажам, он требаше моментот кога испаднаа да си бара друг клуб кога веќе имаше реноме.
Веќе е и во години, квалитетот не му е којзнае што и за мене Удинезе е премногу освен ако не е планиран за на клупа.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.498
Поени од реакции
80.566
Веќе е и во години, квалитетот не му е којзнае што и за мене Удинезе е премногу освен ако не е планиран за на клупа
Гарантирано стартно место во први 11 под палката на Игор Тудор...

:kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Ако Реал го земат некако Ериксен тогаш мислам дека ќе се вратат на голема врата...Хазард + Ериксен ќе биди сериозен напредок во секоја смисла и во зависност како ќе се покажи Јович ќе бидат интересни за гледање :D...малце како да го занемарија Виничиус иако не вервам дека Зидан е будала и мислам дека ќе му дава шанса..добар играч е ѓуптинот ама ако го заковаат на клупа(а веројатно тоа ќе се случи) догодина не му бега трансфер во Дортмунд :D
Каков Дортмунд бе за некоја година во Алавес ако не го видиме јас ја :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Добро бе како планираат да го купат за волку пари? Па Ван Бисака повеќе кошташе, шанса нема Кристал Палас да им го продадат за волку пари, си кажаа дека му бараат 80 милиони фунти.

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.498
Поени од реакции
80.566
Зенит го раскинаа договорот со Маркизио, сега е free agent...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom