Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Моите ќе купат количка, а твоите ќе купат креветче. Кај моите ќе јадеме од понеделник до петок, а кај твоите за викенд. Мајка ми ќе ни прави и доручек и ручек и ќе ни чисти по дома, а мајка ти ќе плаќа сметки и ќе чува дете.

Разбирам каков живот сакаат да живеат овие новите брачни парови, а родителите сакаат што е можно повеќе да им помогнат, за овие да имаат повеќе слободно време, повеќе пари да им останат за уживање или нешто да си купат, ама до толку да си ќутук бе...

На 18 години пушти го сам да живее оддалечен 500км без никаква помош и да се научи на се. Фамилијарен ручек два пати во годината и тоа за Божиќ и Велигден, а не цел живот на грб на родителите и истите тие после фаќаат сеир на некој што израснал со еден родител и од мал мора се сам да се сноаѓа, сам да заработува и да учи секакви работи.

Лебот мувлосан го чува во кујна и чека мајка и и да и купи друг и да и го фрли овој мувлосаниот, а голем маркет има пред зграда.
Секоја чест на таквите мажи што живеат со такви "модерни" жени кои цел ден дремат на тоа групите на фб и глумат домаќинки. :icon_lol:


Друго, една другарка на жена ми праеше свадба и си прават муабет на телефон и оваа од А до Ш и раскажува што како поминало. После ми кажува дека требало и двајцата да си подарат злато такви глупости и се тоа да биде однапред измерено и со иста грамажа, за утре да нема јас тебе повеќе, а ти мене помалку.
Навистина не знаев дека и оваа глупост ја има. :D :pos:

Ама тоа се новите парови и после ќе се чудиме зошто развод после една година. Уште од старт се фаќаат за ситници и се се мери. Колку имам ќе и дадам, колку има таа ќе ми даде, а па на крај и не мора ништо.

Друго да дава, не мора злато. :icon_lol:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се изнарадуваа демохристијански настроени поединци на тепањето на припадници на ЛГБТ во Сарај. Ги нема сега постовите за тоа како „клетите Албанци“ тепаат и се насилни, во овој случај им се најдобри другари, иако од нив многу повеќе страдаат и ќе пострадаат отколку од неколку илјади хомосексуалци.
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
eh D.... kolku bese ubavo togas-nekogas koga bev dete i jas.
E togas koga ne znaev koj ni e minister za zdravstvo ili transport ili minister bez vrska.
E togas koga me interesirase samo topkata,djamliite i kajsiite ili cresite vo maalo.
E togas koga nemase partii i partiski moknici i nemase nacionalni prasanja.
E ttogas koga nemase srbomani,bugarasi, grkofili ili pak albanofili.
E togas koga site bevme braka i sestri,zasto samo Tito i Lazo ni bea tatko i majka.
E togas,togas mi bese poubavo nego li sega zatoa sto sega ne sme poveke braka i sestri.
Zatoa sto se pojavija poveke tatkovci i majki da ne gi nabrojuvam,mnogu gi ima a i se cesto menuvaat, taka da ponekogas ne posinuvaat ili pak ostanuvame siracijna.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Ке направат од тебе гомно, ке ти се извинат што те направиле гомно, а ти како уште поголемо гомно ке се правиш дека е се ок и дека не те повредиле. Ти ебам карактеров...
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
драга кајгана
па не сум до толку неспособна да треба да барам дечко и друштво на нет.
ништо не ми смета иначе, ама па мајку му стара 21 век сме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Понеделник ми е толку досаден ден и ич не ми се работи што поинтересни ми се некои глупости.

Имам дестина лажни банкноти од по 100 евра од децата што си играат по дома и ги фрлив долу на паркингот сега гледам низ прозор кој ќе ги најде и каква ќе биде реакцијата на пронаоѓачите. :icon_lol: :kafence:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Драга, правеле анти парада за некакви традиционални вредности. Па уште велат не ни ги чепкајте семејствата и децата. Кој ви ги чепка бре семејствата и ддецата. Дојде некој со сила ви рече нема веќе да се венчате маж-жена и да немате деца. Уште па кога читам по ФБ хејт коментари, да се убивале педери и лезбејки, биле болни. По оваа логика испаѓа дека и луѓе болни од рак треба да ги мразиме и убиваме. Абе кога не сте во нечија кожа подоро не зборете без врска за нешто што не го разбирате. Така било тоа си мислите, му текна на некој ај ќе бидам педер/лезбејка. Така ако се станувало било што, јас до сега ќе бев змај.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
draga kajgana
samo edna bukvicka znakce slikicka sto i da e, da iam nadez deka ne e nisto. samo toa trazam od nego. da znam deka vredi sto se boram za nego. samo toa mi treba za da bidam sreknja.
samo toa.
 
Ф

Флеш

Гостин
Грциве бетер од Охриџаните станале во скапи цени за смештај.
400е просек најниска цена.... Лани чоече беше 200е со вклучен превоз. Буквално џабе . Сега полошо:cautious:

Опција е кај Шпанциве на запад или Дојран(комарци фууујјј):sleep:

Пари се нема.Треба регистрација,враќање пари,свадба кај прв братучед.:noze:

АкваПарк не ми бега и Скопје на 40 ....:cenzura:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не ми се верува дека песна на Реља и Николија ми е летен хит, семка си ебам ќорава.

Рап слушам бе, РАП да си ебам ќоравиот.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Драга,

15 годишна ја победи послабата Вилијамс денес.
Одамна се немам осетено толку старо и бескорисно во животот одеднаш.

Шон Мендес да ти имал едвај 20 години.
Никогаш во животов се немав осетено педофилски, бидна и тоа.

giphy.gif

Ми се гледа пак серијава. :(
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сите правиме грешки во животот и имаме ситуации каде сме испаднале кленови. И јас имам такви моменти каде сега кога ќе се сетам не знам кај ми бил паметот да донесам толку глупи одлуки. Али што се вика на грешките се учиме, само да не заврши некоја фатално...

Ама мислам уште позезнати ситуации се оние кога знаеш дека си направил се’ како што треба а на крај целта пак не е остварена... Од една страна си чист пред себе, пошто знаеш дека си направил се’ што може, а тоа не е мала работа. Ама од друга страна си мислиш дали воопшто вредеше трудот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom