Сакам да знам!

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
слобода на начин на изразување:P

П.С. Па нели темата се вика „Сакам да знам“, од каде сега повикуваш на воспитни мерки :icon_mrgr:во време на демократија имаме право да прашаме се што сакаме да знаеме :icon_mrgr:
,,,greshka si,,,:ROFLMAO: ne mislev na tebe:pos:,,,tuku na mene,,,kajmene se tie deshavki,,,:icon_mrgr::D,,,
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Нептун тешко да пропаднат, не е тоа АМЦ кои немаа никаков бизнис модел. Почнаа со едно, а продаваа се и свашта. Попрво ќе затворат Техномаркет, Сетек, Анхоч, па овие на крај.
Веруј дека ако уопште некој затвара, тоа нема да биде Анхоч/Техно. Знаеш ваљда дека Анхоч ги купи Техно Маркет (пред 2 год ако не се лажам?) и според блиски информации моментално работат турбо.

пс: Не е репер секако, но е добар показател дека идат нагоре. Отварањето на Техно Маркет во Аеродром кај Окта, беше во Среда пред некој 2 недели од 12:00 на пладне до 21:00 вечерта. Само за тој период, направиле 8,600,000 денари плус минус, што е за пофалба искрено..
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Веруј дека ако уопште некој затвара, тоа нема да биде Анхоч/Техно. Знаеш ваљда дека Анхоч ги купи Техно Маркет (пред 2 год ако не се лажам?) и според блиски информации моментално работат турбо.

пс: Не е репер секако, но е добар показател дека идат нагоре. Отварањето на Техно Маркет во Аеродром кај Окта, беше во Среда пред некој 2 недели од 12:00 на пладне до 21:00 вечерта. Само за тој период, направиле 8,600,000 денари плус минус, што е за пофалба искрено..
anhoch se otvori poso firmata koja distribuirase im tekna deka moze i da prodavaat
anhoch moze da prodavaat po cena koja drugite firmi (ne neptun i sl) nabavuvaat taka da tesko deka ke zatvorat

okolu drugite, znaejki kako funkcioniraat pozadi vrata setec (zamisli duri i na tenderi da ides i da praes finti...), ja bi rado zemal od amc, amc inace poslednite 2 godini prodavaa so mnogu mala marza i bea skoro najeftini, lani leto im gi sporeduvav cenite so nabavnite a i so drugite prodavnici

neka im e leka zemjata kakoidae :D
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
(zamisli duri i na tenderi da ides i da praes finti...)
Другар, цела МКД прави дубари на тендери.. све се преваранти. А да се надополнам на фактот зошто Анхоч ќе продолжи да гази (2 тендери у 1 ден :))



Ова е само од Вторник..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ај спореди ја бројката што ја имаш пишано претходно. Не е којзнае што за еден ден каде сигурно имаат пуштено секакво ѓубре на акција како оние Риверсофт што имаа реклама на ФБ за првите 100 купувачи со сметка над 6000 ден подарок телефон од оние од 2000ки.

Рачнуај дека тие 100 и немаат сите точно 6000 ден, туку некои и повеќе. Така да она нивното во првиот ден сигурно е дупло од на овие. :D
Признај си дека работиш таму.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Доволно е на таа тема, сигурно има некоја посоодветна кај што може да продолжите.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Познавате ли некој што откупува постари звучници, појачала, тјунери итн?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Каде да се жалам од услуги на сервисни центри за рачен алат?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Дали има некој ценовник како одат РАМ-ови и процесори и матични почнувајки од 386-ки па навака. Имам собрано некои десетина кила, знам дека керамичките се доста скапи, ама точно како се движи цената незнам.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
kolku patarini ima na noviot avtopat od St do Sk-aerodromot ako moze so vkupna cena pozz
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ja toa ke prasav ima tamo znak za isklucuvanje za aerodromot ako se ide po noviot pat?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Еве ти уште поевтин :vozbud: И ја ќе го земам, па и глупост некоја да е, ќе дува ваљда нешто. Линк.
Не знам дали си нарачал досега и за што ќе го користиш, али да знаеш дека не вреди чудово.
Ова ти е детска играчка, некој рандом кинез си составил кулерче од компјутер, смешно филтерче, пластики со решетка. Во тоа каде што се тура водата да не го мрдниш, капи вода и чудово не лади ни за во кола ни за никаде. Сума сумарум и гратис да ти го даваат не се исплати да го имаш :)
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Не знам дали си нарачал досега и за што ќе го користиш, али да знаеш дека не вреди чудово.
Ова ти е детска играчка, некој рандом кинез си составил кулерче од компјутер, смешно филтерче, пластики со решетка. Во тоа каде што се тура водата да не го мрдниш, капи вода и чудово не лади ни за во кола ни за никаде. Сума сумарум и гратис да ти го даваат не се исплати да го имаш :)
Хахах, ама рекламата им е врв, мислиш којзнае какво климиште е. „Ќе лади ќе корне“, а тоа обична тенекија...
Баш чекав да пише некој што го има купено дали чини или не.
Туу штета..ќе ми завршеше одлична работа летово. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom