Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.294
Поени од реакции
1.911
Абе интересно е шо секогаш на мета за ругање ви е христијанството.Зошто на пример немаше перформанс на пример за исламот?Двојни стандарди или?
Се збореше веќе на оваа тема. Тоа е бидејќи христијанството е најпопуларно (оние што го ругаат имаат главно страдано од христијанството, а не од други религии) - нема друга посебна причина. Ама јас воедно зборувам за сите религии.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Се збореше веќе на оваа тема. Тоа е бидејќи христијанството е најпопуларно (оние што го ругаат имаат главно страдано од христијанството, а не од други религии) - нема друга посебна причина. Ама јас воедно зборувам за сите религии.
Или попрецизно од страв,знаете дека христијаните и не се толку агресивни и нетолерантни колку шо либералите ги претставуваат.Замисли овај гејов да направеше перформанс на тема ислам,одбројани ќе му беа деновите.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Се збореше веќе на оваа тема. Тоа е бидејќи христијанството е најпопуларно (оние што го ругаат имаат главно страдано од христијанството, а не од други религии) - нема друга посебна причина. Ама јас воедно зборувам за сите религии.
Кај живееш ти бе? Во мормонска заедница, во село во Грузија или во Македонија?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Се збореше веќе на оваа тема. Тоа е бидејќи христијанството е најпопуларно (оние што го ругаат имаат главно страдано од христијанството, а не од други религии) - нема друга посебна причина. Ама јас воедно зборувам за сите религии.
Јадете бурек за христијанството зошто христијаните не се агресивни и ве толерираат, не ради друго.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Се збореше веќе на оваа тема. Тоа е бидејќи христијанството е најпопуларно (оние што го ругаат имаат главно страдано од христијанството, а не од други религии) - нема друга посебна причина. Ама јас воедно зборувам за сите религии.
Pa mozebi zatoa sto vo drugite religii ajde da recime vo islamot si se vodat od principot mrtvite ne zboruvaat, uste pomalce se rugaat i definitivno ne pravat problemi. Ili ako treba da ti crtam pederite sto stradale vo islamot ne stignale da kazat za toa posto imaat samo nekolku sekundi intimno da se zapoznaat so posledicite od gravitacijata. Ete i toa ti go objasniv mada @Beric Dondarrion osekjam deka mnogu poslikovito ke ti go dolovi momentot.
 
S

staycalm

Гостин
Колку се triggered конзервите на форумов од еден обичен прајд, замисли па да имаше голотии ко у Америка (најавуваа конзервите дека ќе се ебеле на прајдот ал нема везе) ќе проплакаа тука, солзи ќе ронеа. Хахахахаха

Туку слободно цитирајте, прајдот помина УСПЕШНО, наредната година уште појак и попосетен ќе е, вие анонимно на форуми можете да се изнајадете лајна колку сакате, и онака релевантноста ви е помножена со нула и интелигенцијата ви е ко собна температура.

Сеа овој пост цитирајте го сите шо ќе се пронајдете, ќе си соберете 3-4 лајка од групата активни конзерви на темава (замисли ни педерите не се толку активни на темава ко вас, шо болест ќе беше).

И за крај еден совет до @Shakespear
Премногу се трудиш да објасниш или да промениш став на луѓе кои немаат капацитет или намерно не сакаат да го променат мислењето макар и би им нацртал. Веч пробано е тоа, не работи. Истото го верглаат со години наназад по темите, 90% истите членови. Моја препорака искористи си го времето попродуктивно и самој фаќај си сеир когс ќе се глупираат. Ако си геј, happy pride, ако не си, фала што си ally.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Опишаното си е во ред и нема врска со животот на некој педер (не сум јас крив што се ви се врти околу педерлукот и неможноста да се прикажете нормални).
Има врска. Се што опиша е рамка на животот и на некој геј човек. Тоа што тебе не ти се уклапа во реалноста не значи дека не постои.

Следен пат кога цитираш цитирај го целиот пост па така ќе го добиеш и одговорот на твоето прашање а не вака само дел за да можеш да манипулираш со него,и беше одговор на пост против успехот на ракометарите.
Еве го:
Го прочитав, делот што го игнорирав е затоа што ќе требаше да го повторам истото што и горе. А дали ракометот е добар спорт или не тоа не е темата на дискуција, но и да е, Шекспир ќе се разочара од мојот одговор затоа што сум про-ракомет :D.

Е добро де знам познато ми е,и што со ова!?
Уште една вештачка дебилна работа која ни доаѓа од УСА
Не е само од САД. Се случува готово сегде. Барем за таа работа и двајцата се слагаме дека е дебилна.

прашање какви родители, какво опкружување, каква генетика итн итн.
Нормална.

За ова е зборано така да нема потреба дополнително повторно вртење околу едно исто, а се со цел постојан напад врз едно нормално функционално семејство и негов распад.
Да, зборено е, и не мора да се отвара повторно таа тема.

Ако некој тврди дека е дискриминиран т.е. дека не започнува од стартната линија како повеќето граѓани, морам да прашам што го тера на таа мисла. Поврзаноста со таа мисла и темава е т.н. дискриминацијата. Можеби со тебе имам разговарано, со твоето агресивно другарче и со неколку други останати, но не и со него. Прашањето му беше упатено лично нему и не добив одговор.
Он е .... малку страствен околу темава :D. Повеќе од мене, и кога настапува настапува со емоции и грубо. Инаку ако го прашаш, ќе ти рече и сам дека сме далеку од било што налик другари (he dislikes me as much as the homophobes, не се слагаме околу некои работи во врска со лгбт популацијата, а и потребата и продуктивноста од ваквите настани како Прајд настанов).

Зошто ти да имаш отворен простор за пропагадна и слобода да си кажеш што сакаш и во која мера истото го сакаш, а јас да бидам ускратен за тоа право?
Тоа не е само кај нас, се случува и во развиените земји. Некаков анимозитет кон различно или критичко мислење. Треба да постои, колку и да не се слагам со истото, затоа што е здраво кога погледите и ставовите ти се ставени на кантар да видиш дали се сеуште издржливи. Еден вид предизвик, ако не нешто друго. Се останато е веќе блокада на слобода на говор и изразување.

Ete toj ne razbiral ili ne me reckal( koga nemas odgovor ili argument normalno deka ke duvas i ke begas ama ajde ke recime ne me reckal) poveli ti posto sam se ponudi pa odgovori.
Што да одговорам? Пак не потенцираше ни тука, како ни таму. Знаеш воопшто како се води една дискусија?

Фармација ќе има корист само трпајте во газојне, курот ме заболе за педерине.
Па некако баш се чини дека страдаш од куробол гледајќи ја темава.

И не бегај од одговори. Како придонесуваш ти за здравите вредности во денешницава и колкав удел имаш во наталитетот? ОТЧЕТ БРАТ, ОТЧЕТ!

Фалеа тие естрадни цицки да ја крунисаат парадава :cuc::цицки:[/QUOTE]
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Има врска. Се што опиша е рамка на животот и на некој геј човек. Тоа што тебе не ти се уклапа во реалноста не значи дека не постои.



Го прочитав, делот што го игнорирав е затоа што ќе требаше да го повторам истото што и горе. А дали ракометот е добар спорт или не тоа не е темата на дискуција, но и да е, Шекспир ќе се разочара од мојот одговор затоа што сум про-ракомет :D.



Не е само од САД. Се случува готово сегде. Барем за таа работа и двајцата се слагаме дека е дебилна.



Нормална.



Да, зборено е, и не мора да се отвара повторно таа тема.



Он е .... малку страствен околу темава :D. Повеќе од мене, и кога настапува настапува со емоции и грубо. Инаку ако го прашаш, ќе ти рече и сам дека сме далеку од било што налик другари (he dislikes me as much as the homophobes, не се слагаме околу некои работи во врска со лгбт популацијата, а и потребата и продуктивноста од ваквите настани како Прајд настанов).



Тоа не е само кај нас, се случува и во развиените земји. Некаков анимозитет кон различно или критичко мислење. Треба да постои, колку и да не се слагам со истото, затоа што е здраво кога погледите и ставовите ти се ставени на кантар да видиш дали се сеуште издржливи. Еден вид предизвик, ако не нешто друго. Се останато е веќе блокада на слобода на говор и изразување.



Што да одговорам? Пак не потенцираше ни тука, како ни таму. Знаеш воопшто како се води една дискусија?



Па некако баш се чини дека страдаш од куробол гледајќи ја темава.

И не бегај од одговори. Како придонесуваш ти за здравите вредности во денешницава и колкав удел имаш во наталитетот? ОТЧЕТ БРАТ, ОТЧЕТ!



Фалеа тие естрадни цицки да ја крунисаат парадава :cuc::цицки:
[/QUOTE]
Батка треба воен рок и лојалност кон државата а цепење шипаци и да спиеш со едно око дали ке фатиш сида ..... нрзнам која цел е но.... ппдобра е опција е да ви се додели пасош и да ве нема
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Еден од шесттемина ЛБГТИ активисти кои вчера беа нападнати на Матка, а потоа во Сарај, вели дека група од 15 до 20 лица учествувале во инцидентот. Беким Асани од Тетово тврди дека насилниците им се заканувале дека ќе ги убијат, а еден од нив му удрил и бокс.

„Откако почнаа да ни префрлаат, ние заминавме со такси. Но, пет лица нè следеа и ми се нафрлаа мене. Еден од нив ме плукна. Постојано викаа ‘ќе те убиеме, мртов си’, а на другарките им викаа ‘вас ќе ве силуваме’. Една кола не следеше напред, една странично. Таа од напред два пати ни го пресече патот, па таксистот ја зголеми брзината. Но во Сарај имаше гужва, па откако трет пат ни го пресекоа патот, едниот излезе од колата, дојде и ја отвори врата од таксито, по што ми ја искина маицата, која не беше од ‘Скопје прајд’. Потоа ми удри бокс. По кратко време, се собраа и други лица и ни ја опколија колата, викајќи ‘педери мрш од тука, ќе умрете’“, опишува Асани на социјалните мрежи.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
вие анонимно на форуми можете да се изнајадете лајна колку сакате, и онака релевантноста ви е помножена со нула и интелигенцијата ви е ко собна температура.
Малку се оние што јадат лајна.
Другите аргументираат, а некои како тебе понекогаш немаат што да кажат на аргументите и слепо си продолжуваат даље.
И користат шеги од 2008 како оваа со ајкју собна температура.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Батка треба воен рок и лојалност кон државата а цепење шипаци и да спиеш со едно око дали ке фатиш сида ..... нрзнам која цел е но.... ппдобра е опција е да ви се додели пасош и да ве нема
Прво, не знаеш дали јас или било кој друг хомосексуалец во државава служеле или не воен рок, и дали се Против или За истиот да биде воведен како редовен (shocker: сум!), а за лојалност кон истата нема потреба да дискутираме. Нит ги знаеш моите ставови за тоа, нит те интересира, не знам зошто воопшто го вметнуваш тоа во муабетов.

Исто како што Максер горе според ставовите, мисли дека не постојат спортисти хомосексуалци изгледа, иако познавам тројца само од ракомет (пошто спортов беше вметнат во темава)

Истото и за ХИВ/СИДА. Не сум од вчера хомосексуалец, очигледно се грижам за себе и своето здравје, без да морам да спијам со едно око отворено, ко што отсликуваш.

Тоа за пасошот - ти и рестото рандо хејтери сте сложни од даночните пари да се двои за такво нешто? Пошто по теми кога ве читам кои ви се мислењата за што веќе се двојат пари ... некако ми е сомнително дека и за ова некои од вас ќе се согласни да се воведе.

Да погодиме од три пати кој етникум и религија се напаѓачите?
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Туку слободно цитирајте, прајдот помина УСПЕШНО, наредната година уште појак и попосетен ќе е, вие анонимно на форуми можете да се изнајадете лајна колку сакате, и онака релевантноста ви е помножена со нула и интелигенцијата ви е ко собна температура.


И за крај еден совет до @Shakespear
Премногу се трудиш да објасниш или да промениш став на луѓе кои немаат капацитет или намерно не сакаат да го променат мислењето макар и би им нацртал.
Сите кои немаат пореметување како вас и не се дел од LGBT автоматски се луѓе без капацитет со интелигенција на собна температура?
ПС: Изгледа вчера те мавнало сонцето во глава. Следна година седи си под сенка.:D
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.294
Поени од реакции
1.911
Малку се оние што јадат лајна.
Другите аргументираат, а некои како тебе понекогаш немаат што да кажат на аргументите и слепо си продолжуваат даље.
И користат шеги од 2008 како оваа со ајкју собна температура.
Не го напишав тоа јас. Од кај цитираш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom