Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Јас се мислам дали да апдејтирам Самсунг Ј6 на андроид 9ка. Веќе вечита дилема ми се овие апдејтиве. Само си мислам дека нешто ќе ми се зезни.
Јас го користам на 9ка и некако повеќе батеријата ми троши, а за позитивни работи немам некако коментар, Night модот можеби...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас го користам на 9ка и некако повеќе батеријата ми троши, а за позитивни работи немам некако коментар, Night модот можеби...
Нешто брзината не е сменета? Да зафаќа повеќе меморија?
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Исто е се,мислам само дека ќе ти треба повеќе време да се навикнеш на UI-от,во почетокот беше малку поспор,му направив рестарт и сега си е во ред,а меморија незнам колку зафаќаше претходно...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Мене дечки,ми лета телефонот после апдејтов ....Еднаш,два пати ми се угаси сам,го ресетирав еднаш само обично и ферари е сеа .....Само шо мрзам сеа е шо се е бело да ги ебам у дизајн ... Од три-навигацијата до слајд даун менито .... Многу поубаво беше црно ...Пубг играта ми лета мазно,Нид фор спид игрицата супер исто ....
Huawei би требало црна тема да имаат. Побарај на интернет и види.
Ја у Телеком салон си поиграв со P30 Pro, ѕверка од телефон, и успеав да му најдам црна тема, мислам некаде кај Battery се идеше или Display.
 
Ф

Флеш

Гостин
Huawei би требало црна тема да имаат. Побарај на интернет и види.
Ја у Телеком салон си поиграв со P30 Pro, ѕверка од телефон, и успеав да му најдам црна тема, мислам некаде кај Battery се идеше или Display.
ИМА,но не е адаптирана уште .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Што е разликата во црната тема кај многу апликации или во Аndroid оs на некој од телефоните ? Не ја троши толку батеријата, подобро работи или да не замара очи толку бело и други бои ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Што е разликата во црната тема кај многу апликации или во Аndroid оs на некој од телефоните ? Не ја троши толку батеријата, подобро работи или да не замара очи толку бело и други бои ?
Помалку ја троши батеријата
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Што е разликата во црната тема кај многу апликации или во Аndroid оs на некој од телефоните ? Не ја троши толку батеријата, подобро работи или да не замара очи толку бело и други бои ?
На OLED/AMOLED едно што ги гаси пикселите и притоа троши помалце батерија, а друго е што нема очи да те болат, и се намалува ризикот од Burn - In.
Колку поцрно толку подобро.
За IPS дисплеите е скоро исто само што IPS дисплеј неможе да прикаже толку темни црни, и неможе да гаси пиксели на црно што притоа нема намалено трошење на батеријата.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ајде и јас да се пофалам, ќе се зима нов телефон, и тоа Xiaomi.
Гледав меѓу Huawei, Samsung или Xiaomi, и таа цена Xiaomi Redmi 7 испадна best buy.
Сега нудат нешто од Телеком попусти па за едно 2-3 бона солиден уред. И така договорот истечен, ќе треба да се смени нешто.


https://www.google.com/amp/s/www.xda-developers.com/miui-11-new-features/amp/

Мило ми е што Xiaomi не послушаа и сватија. MIUI 11 конечно изгледа како нешто.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дали е неопределено одложувањето на апдејт на телефонот? Или има краен рок за да се апдејтира?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Wait what...
Океј,веќе кога почнува барем камерата да си ја средат па после нека прави ривјуа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали имате проблем со нотификации кај Тапаталк?
Кај мене едно 3-4 саати каснат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom