Разликата во години

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Нашето општество многу осудува на ова тема кога жената е постара, имам 41 годишна колешка не мажена се гледа апла дека сака нешто со мене (29 години не женет) ама од муабети и осодувања се чува
А ти се чуваш ли од духовно самоуништување да не завршиш како broken soul without aspiration? Кој кого денес осудува?? Секој секого, зашто сме простаци. Менува тоа нешто? Мислам дека не. Судиите дали се морално подобни? Не, тие се најлошите, оние лицемерните, ги има колку сакаш.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
А ти се чуваш ли од духовно самоуништување да не завршиш како broken soul without aspiration? Кој кого денес осудува?? Секој секого, зашто сме простаци. Менува тоа нешто? Мислам дека не. Судиите дали се морално подобни? Не, тие се најлошите, оние лицемерните, ги има колку сакаш.
so ne se pustish ti cim tolku ti prai merak?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
А ти се чуваш ли од духовно самоуништување да не завршиш како broken soul without aspiration? Кој кого денес осудува?? Секој секого, зашто сме простаци. Менува тоа нешто? Мислам дека не. Судиите дали се морално подобни? Не, тие се најлошите, оние лицемерните, ги има колку сакаш.
За мене маструбацијата и оне најт станд се чиста глупост и така ке остане зошто самиот ги имам поминато и знам што се последиците од тоа, особено со маструбација, кој бев јас додека маструбирав редовно? Еден дечко кој не знаеше два-три збора да реди со девојка, кој не можеше да им си приближи на девојките или имаше голем стрес додека беше во придружба со девојките, кој се откажуваше многу лесно да фати некојa зошто нели ханд ис изиер, со голема ниска самодоверба, чуден во буквална смисла. Човек без смисла за хумор, човек кој освен на секс и маструбирање на ништо не мислеше се додека одлучив дека доста беше, признавам многу тешко ми беше да престанам но успеав анд гес ват почнав да се подобрам во се, да се социјализирам повеќе, излегов повеќе со другарите наместо да се затворам дома и да гледам порн видеа цело време па после да играм видео игри или да гледам филмови па пак да маструбирам и така секој ден, веќе немав толку тешкоти да се дружам со понежниот пол, почнав со спорт да се занимавам и повеќе да и дадам важност на тоа како изгледам, дадов важност на себеси и почнав самиот да се почитувам прво и да ги почитувам моите цели. И после се случија случки каде имав оне најт станд, не дека имав многу оне најт станд случки досега имам искуснато со 4 жени само, со кои сум се сексал и утре дента веќе никогаш не сме се виделе и што ми беше заклучокот ништо. Утре, задутре кога сакав пак да се сексам таа не беше веќе со мене, so what's the point ??? Извинете за оф топикот ама морав да објаснам зошто мислам така[DOUBLEPOST=1561875164][/DOUBLEPOST]
za clenot pred tebe e nameneto
Што ке и се пуштам кога не ми дава доволно простор за тоа а и самата во некој начин ми признаа дека се чува од муабети
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.410
Јас имам 18 години и имам некои посериозни погледи на животот, ме интересира како да бидам независен и работам со мрежен маркетинг: Ги заинтересирав некои постари девојки кои го работат тоа од 22 до 24 години. Тоа повеќе е како колеги ама ќе искочам утре со една 22 годишна дека се заинтересиравме едни за други и се договоривме тоа да биде дејт.
Многу поинтересни ми се постари девојки бидејќи јас сваќаат мојата вредност и знам како со нив.
А со помали девојчиња ми е досадно. Пред една недела се шетавме со другар и се запознавме со едни 14-годишни девојчиња и ги лапавме двете, игравме вистина или предизвик
Ти на 18 години имаш некои посериозни погледи на животот? Yeah sure.
Повеќето луѓе не се зрели до средината на дваесеттите. Обично тинејџерите мислат дека знаат сè, а кога ќе сфатат дека не е така тогаш вистински започнува процесот на созревање.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Битни се годините. Ајде ова она за се ке се разбереш али кога сексот, како еден многу битен дел од животот, ке стане проблем е тогаш нема разбирачка. Како може некој кој фатил старосна пензија да наебе некоја на 40+ (или недај боже на 40-) години која штотуку ги подраснала децата и конечно има време за себе, на неа и се ебе и се плаче а овој оди на протеси за линеарно покачување на пензијата а од таму правец кај уролог да провери простата.. и после криви му се жената и сите други а само тој е прав и смета дека ебењето со полудигнат еднаш на два месеци е доволно за таа жена. Е па не и е доволно и ке си најде салам ебач и ете ти хармонија во бракот...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
641
Поени од реакции
1.745
Ти на 18 години имаш некои посериозни погледи на животот? Yeah sure.
Повеќето луѓе не се зрели до средината на дваесеттите. Обично тинејџерите мислат дека знаат сè, а кога ќе сфатат дека не е така тогаш вистински започнува процесот на созревање.
Кај ја ископа темава после 5 години да му одговориш на членот. Или те мачи нешто? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom