Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Зошто за викендица, шупа, гаража, лоџија, скали, влез, пожелно е да е поефтина климата, по некоја логика.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Зошто за викендица, шупа, гаража, лоџија, скали, влез, пожелно е да е поефтина климата, по некоја логика.
Sakas da kazes dega za gorenavedenive opcii ( obijekti ) podobro e on-off klima odkolku inverter i i sakas da kazes deka on-off klima vo vakvi obiekti i na -15°C ke odzuva vnatresna temperatura na greenje od 20°C ???
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Не е подобро, туку климата е поефтина да ја купиш. Пошто локацијата не е баш битна.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Odlicna ponuda 7 godini garancija na inverter klima.
Не е прашањето дали има 7 год гаранција, туку дали е навистина одлична понуда (како велиш) и дали се покажаа и како се покажаа овие клими за затоплување (греење) ... јас барем во 26,000 поста повеќето ги прочитав на темава, не се сеќавам еден да кажа дека е задоволен од греење со Hyundai клима.... а ти? Иако времињата се менуваат, па можеби Hyundai напреднал!? Па за чудо и ќе налеташ на некои сајтови или трговци на нетов кои клима на Hyundai ќе вбројат меѓу врвни јапонци во друштво во најдобрите клими за греење https://klimatizacija.hr/blog/novosti/top-5-klima-uredaja-grijanje-28/ (што мене ептен ми е забегано)!!!
А за оваа лима од 20 карти, ниту гледам модел, ниту дали е деветка или дванаеска!? А и сам знаеш дека за 20К има докажани и со кориснички искуства Vivax или Gree... зошто ова би било подобра оваа или “одлична понуда“ како велиш во споредба со нив!?
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Не е прашањето дали има 7 год гаранција, туку дали е навистина одлична понуда (како велиш) и дали се покажаа и како се покажаа овие клими за затоплување (греење) ... јас барем во 26,000 поста повеќето ги прочитав на темава, не се сеќавам еден да кажа дека е задоволен од греење со Hyundai клима.... а ти? Иако времињата се менуваат, па можеби Hyundai напреднал!? Па за чудо и ќе налеташ на некои сајтови или трговци на нетов кои клима на Hyundai ќе вбројат меѓу врвни јапонци во друштво во најдобрите клими за греење https://klimatizacija.hr/blog/novosti/top-5-klima-uredaja-grijanje-28/ (што мене ептен ми е забегано)!!!
А за оваа лима од 20 карти, ниту гледам модел, ниту дали е деветка или дванаеска!? А и сам знаеш дека за 20К има докажани и со кориснички искуства Vivax или Gree... зошто ова би било подобра оваа или “одлична понуда“ како велиш во споредба со нив!?
Druze ovaa HYUNDAI klima e rebrendirana Midea klima treba da e dobra Midea ima solidni klima uredi.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Eve mojata LG Na ladenje max 200 w
Namesteno na 24.dnevna 44 m2,potkrovje...so otvorena vrata kon drugite sobi.


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Ne pisav,
Drugarot zema tundra od setek.
No zidarite ne monterite od setek napravile pocetnicki greski.
Ne vakumirale
Ne gi izolirale cevkite posebno tuku zaedno
Ne stabile baferi,gumi na drzacite
Ja pistil 3-4 pati od togas.no Posle nekoe vreme ne rabotela klimata,pa dosle drugi monteri I videle deka prethodnite monteri ne ja povrzale dobro kaj naponskite kabli.ova ne mi se veruva bidejki voopsto nemalo da raboti ako ne povrzale dobro.
Neznam Sto se slucilo.i ovoj neznae da mi objasni.

Moja zabeleska:
Perkata koja otvara I zatvara kaj tundrata e kratka t.e shtedele na material.
I kaj negovata klima ne zatvara dobro.
Koga e izgasena se primetuva prazen prostor.
Eve neka kazat drugite Sto ja imaat tundrata Kako e kaj niv.
Pratete slika da vidam.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Ne pisav,
Drugarot zema tundra od setek.
No zidarite ne monterite od setek napravile pocetnicki greski.
Ne vakumirale
Ne gi izolirale cevkite posebno tuku zaedno
Ne stabile baferi,gumi na drzacite
Ja pistil 3-4 pati od togas.no Posle nekoe vreme ne rabotela klimata,pa dosle drugi monteri I videle deka prethodnite monteri ne ja povrzale dobro kaj naponskite kabli.ova ne mi se veruva bidejki voopsto nemalo da raboti ako ne povrzale dobro.
Neznam Sto se slucilo.i ovoj neznae da mi objasni.

Moja zabeleska:
Perkata koja otvara I zatvara kaj tundrata e kratka t.e shtedele na material.
I kaj negovata klima ne zatvara dobro.
Koga e izgasena se primetuva prazen prostor.
Eve neka kazat drugite Sto ja imaat tundrata Kako e kaj niv.
Pratete slika da vidam.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
sekoja budala stana monter ....kako si dozvolile setec taka .... stramota[DOUBLEPOST=1561911272][/DOUBLEPOST]
Na link-ot nema cena deka e 17.000 den kade ova vo koja prodavnica ?
vo Prilep / ako sakas da prasam dali mozi da ti prati po kargo*
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Ne mi treba jas imam :)
Prasav informativno vo koja prodavnica bidejki na oficijalnata web strana na Favorit nema ceni samo modeli na inverter klimi.
Ok nema problem(prijatelot ima golem dujcan za bela tehnika , pa postojano kaj nego ima sekakvi akckii ne , ovie ceni se kako set,neptun,tehmo,samo 2/3 pati godisno nekolku denovi da ima hapy days, a ustvari cenite da bidat realnite za prodazba.! a ovie ceni 17 i 18k .e za kajgandzii i za rodnini /prijateli .....si vikam deka nee polosa od vivaks koja e 20k za taa cena favoritot keja imas namontirana ....odnosno 20600 60eu.monraza.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Ok nema problem(prijatelot ima golem dujcan za bela tehnika , pa postojano kaj nego ima sekakvi akckii ne , ovie ceni se kako set,neptun,tehmo,samo 2/3 pati godisno nekolku denovi da ima hapy days, a ustvari cenite da bidat realnite za prodazba.! a ovie ceni 17 i 18k .e za kajgandzii i za rodnini /prijateli .....si vikam deka nee polosa od vivaks koja e 20k za taa cena favoritot keja imas namontirana ....odnosno 20600 60ru,monraza.
Dobri se i Favorit klimite segasnite nodeli se proizvedeni vo TCL fabrikata za klima uredi vo kina.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Еве како за тебе TCL за 16.600 http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10169_10170_10172&product_id=70281 со 5 год гаранција... Ниту TCL-то во ST, ниту во Favorit, како ни Hyundai-то од Електрометал ќе згреат поштено зимно време.... Остана уште 2-3 модела од Агротехна и Техномаркет (Max, NEO) ете ти го Favoritot во Техномаркет https://tehnomarket.com.mk/product/5006455/favorit-inv-12000-btu за 17,000 Денари како и Fuegoпто од Нептун (18,000 Ден)... па да го заокружите списокот на најголемите тињи од клими....Барем да знаат луѓето што да НЕ купуваат за греење!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Само се нуди железарија а ништо не се покажува, ова Фаворитов ни енергетска налепница немаат у ЕЕлемент не па да чуле за неа, Pdesin modulacija тапанела појма нема.
Ајде некој japanac да покаже ваква модулација, ToShiba Mitsubushi јавете се :D
Потрошувачка само 86W и тоа на Quiet- најмалa Фан брзина, у едвај 9м2 и комарците се погласни :)
Уште неколку 9ки или 2,5ки има во Гристор од овој Амбер до -15 од 36к намалена на 27к или 28к топ клима за помала соба и висока комоција.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom