Разликата во години

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Со дечко ми сме 7 години разлика .... Јас 25,он 32 .... Заедно сме 6 години ,,,,, На 29ти ќе праиме годишнина :backa:
Ја тек сеа установив дека си женско :eek: 5 години мислев машко си :ROFLMAO:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Па прво тоа помислив ама на профилот му пишува женско :-D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Па у мода е денеска машко со машко .....Аз сам Блгарин зш аз сам модерен европејски савремен човјек .....По Еу стандардите ...
ne mi ja uporpastuvaj te temata, idete pod homoseksulanost da si zborite.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
како што кажува и самиот наслов дали и колку сте разлика со вашиот партнер/ка? и какви се вашите размислувања околу тоа постар помал врсник?
А ти нели треба од тебе да почнеш?
Иначе шо се тоа години? Од секогаш знаело да има голема разлика у годините од разно-разни причини.
Нема правило. Ако некој ти е по мерак не те гајле колку има разлика. Некој ке каже - А шо после 20 години кога он или она ке остарее па разликата ке биде оучлива? за 20 години ногу бракови се растураат, така да не е битно колку ке трае, битно е да биде убаво додека трае. Иначе ако он остарее она ке си фане швалер ако и до секс. Сексо е само пропатна ствар, не е причина за да бидат двајца заедно. Причината е малце подлабока.
Дакле на прашањето јас до сеа помлада -7 год, постара + 2 год шо се тиче партнерка. А шо се тиче сексуална играчица за једнукратну употребу коуку шо памтам околе 11 години помлада.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Нашето општество многу осудува на ова тема кога жената е постара, имам 41 годишна колешка не мажена се гледа апла дека сака нешто со мене (29 години не женет) ама од муабети и осодувања се чува
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Нашето општество многу осудува на ова тема кога жената е постара, имам 41 годишна колешка не мажена се гледа апла дека сака нешто со мене (29 години не женет) ама од муабети и осодувања се чува
Епа пошто и се битни маабетите ке си остане жедна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom