Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Трансферот треба да се комплетира пред крај на месецов.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Убаво не одраа !!!
Да не беше банот овој трансфер ќе беше непотребен - вака може некако да пројде, иако не се снајде баш најдобро Кова. Во секој случај, играч плус за ротација не е на одмет.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Убаво не одраа !!!
Да не беше банот овој трансфер ќе беше непотребен - вака може некако да пројде, иако не се снајде баш најдобро Кова. Во секој случај, играч плус за ротација не е на одмет.
Ептен просечно делуваше цела сезона, иако се гледа дека има талент. Според мене подобро е да игра поназад затоа што пред гол не сум видел некој толку да не знае да се снајде и да шутне ко што треба. Ама па ќе имаме тренер кој знае како да дава голови од средина и може ќе го научи :D
Не бев за откуп, ама може и потребен трансфер е во оваа ситуација затоа што не се знае Лофтус кога ќе се врати. А и не е реткост играч многу подобро да се покаже во втора сезона откако не бил ништо посебно во првата во ПЛ. Сигурно Лампард бил прашан за трансферот, затоа и се чекаше до сега. Така да ако он прифатил, нема што да се буниме.
Само се надевам дека некој од бонусите кои треба да ја донесат сумата до 50 милиони е за постигнати голови :D
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Ептен просечно делуваше цела сезона, иако се гледа дека има талент. Според мене подобро е да игра поназад затоа што пред гол не сум видел некој толку да не знае да се снајде и да шутне ко што треба. Ама па ќе имаме тренер кој знае како да дава голови од средина и може ќе го научи :D
Не бев за откуп, ама може и потребен трансфер е во оваа ситуација затоа што не се знае Лофтус кога ќе се врати. А и не е реткост играч многу подобро да се покаже во втора сезона откако не бил ништо посебно во првата во ПЛ. Сигурно Лампард бил прашан за трансферот, затоа и се чекаше до сега. Така да ако он прифатил, нема што да се буниме.
Само се надевам дека некој од бонусите кои треба да ја донесат сумата до 50 милиони е за постигнати голови :D
Jas kako do v gusha zaljuben vo Kovachich duri igrashe vo Real mozham da ti kazham deka nemat nishto od nego vo ofanziva , iako tamu i ja pochna negovata kariera i gi imat site predispozicii za to. Osven MUDA - i zato e tamu kaj sho e. Dechkoto a dojt 30 m pred gol dobivat teshka blokazha, a mnogu lesno so negovata eksplozivnost i brz korak (za koj mozham da kazham deka e eden od najdobrite sho sum gi videl kaj bilo koj igrach) mozhit da e mnogu opasen. Ama ne e :D

No, kako link pomegju zadnite 4 igrachi i ofanzivcite, vo nekoja si adaptirana formacija mojt da bidit mnogu korisen. Zidan protiv Barca sekogash go igrashe kako flaster na Mesi kaj sho si ja vrsheshe odlichno zadachata + plus vo povlekvenje na kontra napad so praenje vishak so chekorot negov e isto taka ubitachen. Igrat sigurno, do prviot, chesto nanazad... ali mislam deka na Jorginho pre bi mu odgovaral Kova za partner nego li Barkli.
Stojt deka imat premnogu kvalitet vo nego, stojt i to deka imat samo 24 godini, i za vezen igrach ushe 2 godini da si go dostignit zenitot - pa bi rekol deka 50 milki vo ova situacija se ok potroshnja.

A najako e sho mnogu e osporuvan ( i so pravo), a dechkoto na 24 godini imat rezime od igranje vo Dinamo, Inter, Real i Chelzi - so 3 LS, 3 Clup World Cup i 1 EL :icon_lol:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Како може да дојде ковачич кога сме казнети и не можеме трансфери да правиме???
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
Како може да дојде ковачич кога сме казнети и не можеме трансфери да правиме???
nekoj loophol e ova zasto lani igrase za celzi veke. Bar taka razbrav. Ali 50m evra ... ouch.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Како може да дојде ковачич кога сме казнети и не можеме трансфери да правиме???
Не можат да регистрираат нови играчи, а Ковачич е регистриран со Челзи до крај на јуни, па само се продолжува договорот.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Челзи оваа година и јануари нема да пазари, освен овој трансфер на Ковачич. Така да очекувам следното лето да имаат бајаги пари за трошење. Ако на ова додаме и некој евентуален подолг престој во ЛШ и повторно пласман во топ 4, верувајте дека ќе имаат над 300 милиони да мавнат без проблем.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Челзи оваа година и јануари нема да пазари, освен овој трансфер на Ковачич. Така да очекувам следното лето да имаат бајаги пари за трошење. Ако на ова додаме и некој евентуален подолг престој во ЛШ и повторно пласман во топ 4, верувајте дека ќе имаат над 300 милиони да мавнат без проблем.
Така би било најдобро, да се искористи сезонава за да видиме кои од младите играчи се доволно добри за да играат за Челзи. Наредно лето да се купат 2-3 квалитетни играчи на најкритичните позиции кои вистински би го кренале нивото на тимот. Класа играчи кои одма ќе направат разлика.

Иначе доста пари ќе земат и од продажба на некои од играчите кои беа по позајмици. 10 милиони земаа за Аина, денес го продадоа и Џеј Дасилва. Прочитав дека и Пашалич ќе оди за 15 милиони, а утре или задутре и Томас Калас ќе биде продаден. Очекувам десетина вакви продажби од по минимум 5 милиони.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.935
Поени од реакции
1.914
Одат цените нагоре сега за 50 мил добиваш просечен фудбалер.
Како за прва сезона Кова и не беше лош како и секој фудбалер во Челзи си имаше успони и падови. Знае да задржи топка, да изнесе ама пред голот се блокира. Млад фудбалер има простор за напредок.
Кога би бирал помеѓу него и Бакајоко би го оставил Ковачич.
Океј цифра е, плус во секое време можат да се извадат 20 мил од некој тим како Валенсија, си изгради какво такво реноме.
 
B

Beginner

Гостин
Сари не прегорел јас па и на аватар го ставив мрш :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Повредата на Хадсон Одои сепак не била премногу сериозна и се очекува да се врати почеток на септември :vozbud:
Од друга страна на Лофтус била доста посериозна и ќе отсуствува подолго.

Уште без потврда за Лампард. Знам дека треба да преговараат и за Морис и Џонс, а можеби и уште некој, ама сепак предолго трае ова.

Вчера излегоа вести дека ќе ги притиснат Атлетико да го откупат Мората уште летово, а ако не го откупат ќе го врателе во Челзи. Се надевам нема да дојде до ова затоа што самиот веќе изјави дека не сака да се враќа, а што ќе ни е несреќен играч.
 
B

Beginner

Гостин
Ме интересира дали овие 6 пријателски сите ке ги играме со 1в тим? Или има шанса со младиве да игра? Ама заборавив луѓето купуваат карта за да ги гледат Жиру,Азпи. За 20 дена ке изиграт 6 утакмици ако на сите игра со 1в тим со среќа нека ни се повреди цел тим.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ме интересира дали овие 6 пријателски сите ке ги играме со 1в тим? Или има шанса со младиве да игра? Ама заборавив луѓето купуваат карта за да ги гледат Жиру,Азпи. За 20 дена ке изиграт 6 утакмици ако на сите игра со 1в тим со среќа нека ни се повреди цел тим.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Седум се, на втори август играат и со Менхенгладбах.
И не си гледал никогаш предсезонски пријателски, па прашуваш вакви ствари? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom