Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Коај сме кај дресовите, има од новиот дизајн?
Прашав пред некој ден,рекоа Август(мислам втора половина не сум сигурен).2500 ден сите величини со или без букви и број.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Успех ќе биде групата ако ја поминеме :D
ахахаха ајде аирлија нека е, да ја зацепаме као минатата сезона:)) Победнично сценарио не се мења:) P.S Кај го најдоа оној Латвиецон на гол кој знае какво дрво е :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Подобро тешка група и тешки натпревари, за Ф4 ке сме поспремни, замисли цела сезона играш со Алборг, Целје, Мешков па во четвртфинале ни се падвит Барса или Псж..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не е многу тешка групата. Киелце ги посакував да бидат со нас во група. Едино силни се Киелце и Веспрем. Против другиве ќе победиме и дома и на гости.
Свиркање од публиката на Борозан сигурно ќе му се случи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Пекол од група, се надевам ќе крца Јане од прва до последна утакмица, после ова сезонава очекувам повеќе луѓе да остаат глас на трибина и да видиме до кај ќе не однесе сезоната.

Даворче изјави дека за 2 недели ќе биде комплетирана екипата така да мислам дека ќе бидеме повторно преопасни.

Исто така Игор се враќа дома, премногу ни даде во овие 7-8 години, поготово последнава па уште сеа се ежам на атмосферата кога ќе го најави она шмуглено у Јане Сандански.
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Не е многу тешка групата. Киелце ги посакував да бидат со нас во група. Едино силни се Киелце и Веспрем. Против другиве ќе победиме и дома и на гости.
Свиркање од публиката на Борозан сигурно ќе му се случи.
Свиркањето Борозан го доживеа на 2 Јуни !

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Свиркањето Борозан го доживеа на 2 Јуни !

Sent from my motorola one using Tapatalk
Нема потреба да се свирка Вуко исто ко шо немаше потреба од таков дочек за Алекс Душебаев.

САМО дебили може да го напраат тоа и да напраат играчи кои реално дале многу за тимов да се осеќаат лошо при нивното враќање во Јане Сандански.

И јас го хејтав Вуко на темава, сметам дека во лош момент се откажа од тимот но сосема разбирливо со оглед на ситуацијата со платата, има некои играчи што не можат, не сакаат и не треба да играат без плата.

Игор е посебен случај, он е Вардарец у душа, крв исплука за тимот до последната секунда во Келн.


Да напоменам дека Вуко играше повреден за Вардар до полусезона и беше еден од најдобрите играчи барем според мене.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нема потреба да се свирка Вуко исто ко шо немаше потреба од таков дочек за Алекс Душебаев.

САМО дебили може да го напраат тоа и да напраат играчи кои реално дале многу за тимов да се осеќаат лошо при нивното враќање во Јане Сандански.

И јас го хејтав Вуко на темава, сметам дека во лош момент се откажа од тимот но сосема разбирливо со оглед на ситуацијата со платата, има некои играчи што не можат, не сакаат и не треба да играат без плата.

Игор е посебен случај, он е Вардарец у душа, крв исплука за тимот до последната секунда во Келн.


Да напоменам дека Вуко играше повреден за Вардар до полусезона и беше еден од најдобрите играчи барем според мене.
Многу дале и на крај лошо направиле, затоа и заслужуваат свиркање у сала. Чим можеа другите да издржат, ќе можеше и тој. Но лош карактер е и затоа не го сакаат веќе.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Многу дале и на крај лошо направиле, затоа и заслужуваат свиркање у сала. Чим можеа другите да издржат, ќе можеше и тој. Но лош карактер е и затоа не го сакаат веќе.
Пак ќе кажам дека немаат ништо лошо направено освен тоа што гинеле за Вардар кога требало, ти не моеш да се ставаш во негова кожа и да збориш дали можел да издржи или не.

И вие со вакви размислувања подобро е да не доаѓате во сала и да не го рушите епитетот "најдобра публика" која веќе со години го краси Вардар.

Ќе ги свиркале тие Борозан и Душебаев, едни од најдобрите и доста клучни играчи за успехот шо никој од нас нема сонувано дека може да му се случи на клубот.

Хк, пу!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пак ќе кажам дека немаат ништо лошо направено освен тоа што гинеле за Вардар кога требало, ти не моеш да се ставаш во негова кожа и да збориш дали можел да издржи или не.

И вие со вакви размислувања подобро е да не доаѓате во сала и да не го рушите епитетот "најдобра публика" која веќе со години го краси Вардар.

Ќе ги свиркале тие Борозан и Душебаев, едни од најдобрите и доста клучни играчи за успехот шо никој од нас нема сонувано дека може да му се случи на клубот.

Хк, пу!
И јас пак ќе ти кажам, колку има добро направено, исто толку има и лошо. Го остави клубот на цедило кога најмногу требаше. Се понашаше со клубот како некој уличарски клуб да е, па му се игра, па не му се игра и на крај да го избркаат.
Му посакувам формата од Веспрем па натака да му оди во надолна линија.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.667
И јас пак ќе ти кажам, колку има добро направено, исто толку има и лошо. Го остави клубот на цедило кога најмногу требаше. Се понашаше со клубот како некој уличарски клуб да е, па му се игра, па не му се игра и на крај да го избркаат.
Кој кого оставил на цедило??
Клубот не му даваше плата цела сезона ти викаш он не оставил на цедило.

Човекот колку голови има дадено за Вардар,еден од клучните за првата титула,одби еден куп понуди за да остане во Вардар,нема шански да го свириме,барем јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom