Фудбалски/трансфер дискусии

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.344
Da, da na nego gresiv, kje go prodavate li ili kje igra ovaa sezona sto sledi?
Mislam deka e na prodazba, tuka se Hakimi, Piszcek i sega Morey plus Wolf lani tuka dobro se pokaza. Taka da zalosno no za Passlack nema mesto. Veruvam deka ke najde dobar klub vo Bundesligata.[DOUBLEPOST=1561366720][/DOUBLEPOST]
Добро полека не се возбудувај. Не мора во секој пост се истото да го повторуваш. Си ја кажа маката еднаш.
22 јуни сме инаку за твоја информација, не 22 август. И Лукас и Павард не се купени од Конго. Минатото лето беа првотимци во репрезентација што го освои СП.
Ok e toa i e tocno no pripremite pocnuvaat za 2 nedeli mislam i bi bilo korisno site igraci od start da se tuka. Momentalno timot eptem e istancen.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Топ трансфер е Промес, не знам зашто не успеа во Севиља

...и 27 години имал o_O
Све мислев негде 23-4 дека е...ок е, секако сега влегува во prime years[DOUBLEPOST=1561404683][/DOUBLEPOST]
Го видов ова и сите се као hahaaha kao gi zaeba

Ама сериозно, е ова, не е ни тролање, Јунајтед не гледам како би освоил ЛШ во скоро време.

Е сега...не знам, колку време би траела клаузулава? Во колку време треба Јунајтед да освои ЛШ за да се важи ова?
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Топ трансфер е Промес, не знам зашто не успеа во Севиља

...и 27 години имал o_O
Све мислев негде 23-4 дека е...ок е, секако сега влегува во prime years[DOUBLEPOST=1561404683][/DOUBLEPOST]
Го видов ова и сите се као hahaaha kao gi zaeba

Ама сериозно, е ова, не е ни тролање, Јунајтед не гледам како би освоил ЛШ во скоро време.

Е сега...не знам, колку време би траела клаузулава? Во колку време треба Јунајтед да освои ЛШ за да се важи ова?
Kolku sto kje mu bide dogovorot, najverojatno pet godini.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Toa беше еден од условите на Покетино за да остане...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па заврши изградбата на стадионот. :D
Очекувано е ова лето да потрошат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Пишува дека Тотенхем го договорил и Ло Селсо.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Fanovi na Valencia koj od Neto ili Domeneh kje si odi?
Нето оди во Барселона, глава за глава.
со тоа што Барса и прави услуга на Валенсија, поради ФФП Валенсија до 01.07 треба да продаде играчи во вредност од 30м€.
Нето и Силесен се проценети на 30м, па Барса ќе и уплати на Валенсија пред 01.07, а Валенсија 30те мил. после 01.07.
Силесен сака прв тим, Нето наводно имал желба да си оди, Барса ко Барса, не му сметало што е втор голман, а и платата ќе му се дуплира
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ндомбеле е новиот Јаја Туре :)
Многу добра работа ќе завршат ако го соберат Тотенхем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom