Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 октомври 2016
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.296
To sa mac adresama trenutno nije nikakav problem. Nekima čak i pomaže pošto većina ljudi nema pojma šta bi sa tim radila. Problem će nastati kad se "zakrpe" te rupe, načini na koje se trenutno dolazi do njih. A opet će se naći neki drugi način....i tako u krug priča. A svi trebaju da čiste ispred svojih vrata, to što na nekom forumu ne prepoznaju problem...jbg
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
746
Dobro, dosta si rekao.
Po slikama, ja mislim da je url sever sa SF-a (ili localhost), u kojem ima skripta sa ulaznim podacima mac i server od stalkera i ta skripta generise link sa play-token koji se otvara direktno u vlc.
A stream generise se ovako:
/portal.php?type=itv&action=create_link&cmd=ffmpeg%20http://localhost/ch/60_&series=&forced_storage=0&disable_ad=0&download=0&force_ch_link_check=0&JsHttpRequest=1-xml

i dobije se link:
{"js":{"id":"60","cmd":"ffmpeg http:\/\/media-future.eu:80\/RpPBxEHtrXsadf\/zg8n8lLpZY\/60?play_token=DmsnjLrf0r"},"streamer_id":0,"link_id":0,"load":0,"error":""}

Treba tu jos cookie i user-agent.

Nije losa ideja, samo neznam koliko je prakticno za koriscenje.
razmisljas ok,dobra je to ideja kao sto si rekao a koju smo pokusali odmah kada se javio taj problem ali da ne ulazim u detalje zasto je neizvodljiva i ne funkcionise....sto smo uvideli....ovo je skup alata koji nemogu jedan bez drugoga i ne radi samo u vlc vec na svim plejerima.....i moze se gledati bez problema....ali nebitno svako gleda gde ima mogucnosti i to je to......

 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2016
Мислења
70
Поени од реакции
306
To sa mac adresama trenutno nije nikakav problem. Nekima čak i pomaže pošto većina ljudi nema pojma šta bi sa tim radila. Problem će nastati kad se "zakrpe" te rupe, načini na koje se trenutno dolazi do njih. A opet će se naći neki drugi način....i tako u krug priča. A svi trebaju da čiste ispred svojih vrata, to što na nekom forumu ne prepoznaju problem...jbg
Tacno tako. Vecina tih servera i dalje koriste standardne mac prefikse tipa 00:1A:79... do kojih je realno lako doci, ali kad to budu svi promenili gledace u zid i skenirace do sutra dok neki slucajno ne ubode, e tek onda ne bi mu palo na pamet bilo sta da javno objavljuje! Pozdrav :)[DOUBLEPOST=1561318239][/DOUBLEPOST]*EDIT:
razmisljas ok,dobra je to ideja kao sto si rekao a koju smo pokusali odmah kada se javio taj problem ali da ne ulazim u detalje zasto je neizvodljiva i ne funkcionise....sto smo uvideli....ovo je skup alata koji nemogu jedan bez drugoga i ne radi samo u vlc vec na svim plejerima.....i moze se gledati bez problema....ali nebitno svako gleda gde ima mogucnosti i to je to......

Boki nema sta, nego svaka cast majstoru za alat i skriptu. Nego reci mi jel ste pronasli nacin za pustanje live linkova u vlc koji su zasticeni AES-128 protekcijom? mislim na ovo: #EXT-X-KEY:METHOD=AES-128,URI="
Ne treba slika, nego samo da ili ne? Hvala. Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
746
aes-128 postoji nacin pustanja....

sta ti je nostalgija zoramax podsetio si me kako smo 2014 i 2015 gledali viet.......svaki korisnik posalje id racunara i dobije od nas pasword.......ja postavim na pastebin kukis i podatke o logovanju id i pasword......ubacim kod mene u baznu aplikaciju te podatke a osnovne aplikaciju bez loga slali korisnicima.....kada startuju aplikaciju ako je ispravan log koji upisu svoj povuce mu listu.......bila su to srecna vremena ......

 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
37
Поени од реакции
17
razmisljas ok,dobra je to ideja kao sto si rekao a koju smo pokusali odmah kada se javio taj problem ali da ne ulazim u detalje zasto je neizvodljiva i ne funkcionise....sto smo uvideli....ovo je skup alata koji nemogu jedan bez drugoga i ne radi samo u vlc vec na svim plejerima.....i moze se gledati bez problema....ali nebitno svako gleda gde ima mogucnosti i to je to......

OK, hvala na odgovoru. Znaci da ne probam da pravim skriptu na taj nacin.

aes-128 postoji nacin pustanja....

sta ti je nostalgija zoramax podsetio si me kako smo 2014 i 2015 gledali viet.......svaki korisnik posalje id racunara i dobije od nas pasword.......ja postavim na pastebin kukis i podatke o logovanju id i pasword......ubacim kod mene u baznu aplikaciju te podatke a osnovne aplikaciju bez loga slali korisnicima.....kada startuju aplikaciju ako je ispravan log koji upisu svoj povuce mu listu.......bila su to srecna vremena ......

Tada jos nisam bio u IPTV.
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
70
Поени од реакции
306
aes-128 postoji nacin pustanja....
Ok, hvala.
sta ti je nostalgija zoramax podsetio si me kako smo 2014 i 2015 gledali viet.......svaki korisnik posalje id racunara i dobije od nas pasword.......ja postavim na pastebin kukis i podatke o logovanju id i pasword......ubacim kod mene u baznu aplikaciju te podatke a osnovne aplikaciju bez loga slali korisnicima.....kada startuju aplikaciju ako je ispravan log koji upisu svoj povuce mu listu.......bila su to srecna vremena ......

Naravno, ko zna Viet i dalje radi odlicno. Bez ikakvih problema. ;) Pozdrav

 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
Ljudi budimo dosledni i iskreni.Sto se tice konkretno ove polemike niko nije vredjao sotu, niti ga omalozavao.Ako su pale, a jesu (u zaru diskusije) par ostrih komentara, to je bilo sa torpedom i white_ spirit. U biti akcenat polemike uopce nije bio na to moze li se ili nemoze se gledati.Nego nacin dokazivanja jeli se moze ili nemoze gledati.Nacin dokazivanja ( verujem iz opravdanih razloga) je bio sporan.Dokazi koji su se nudili nisu omogucavali proveru tog dokaza.I to je to.I ja sam samo to sporio.Izgleda nekima nisu bitni stavovi koji se iznose nego bitno im je kao oni tumace i vide necije stavove.Sto znaci svesno i tendenciozno se iskrivljava izvorna namera napisanog.
I sad svi ovi koji su bili po strani i skupljali delice,iz polemike i iznesenih "dokaza" kako bi dosli do nekog zakljucka, danas ispadaju najpametniji i najmudrii.Sramno je to sto rade pojedinci i sede na dve stolice.Na kraju oni su najpametniji ,obrisu ruke od aktera i puste ih niz vodu, a oni prijatelji sa svima (posebno sa onim od kojih bi mogli imati koristi) sa generalnim zakljuckoom "sve to nije trebalo".Tako je oduvek bilo i tako ce uvek biti.Tako je bilo i sa revolucijama i ratovima, sa naucnim i drustvenim dostignucima.Na kraju dodju fukare, (kao sto je rekao Andric) koji pokusavaju to sve pripisati kao svoje zasluge.
I torpedo i white_spirit pokazali su vise digniteta i konzistentnost, nego svi vi mudraci koji ste bili iz senke i raspirivali diskusiju. a sad se javljate kao mirotvorci i dusegriznici.
Pa gospodo mudraci uzivajte u novopecenim (laznim) prijateljstvima.
drug moj dobri nisam na tebe ni pomislio ,ti si pravio komentare nije tvoj stil vredjanje vrati se nazad koju stranicu i vidjeces o cemu pricam,[DOUBLEPOST=1561342252][/DOUBLEPOST]
Šota ti si jazavac stari koji godinama ništa nije jebo....molio si liste od Mikuse i ekipe prije 10 godina a danas slikaš slikice ko dijete iz vrtića....
nikoga ne zanimaš i svima si naporan....nitko sa tobom ne komunicira nego tvoja dva jazavca koja ti ližu guzicu nego si svakom loncu poklopac i sam se ubacuješ u svaki razgovor i svaku priliku da staviš kanal koji je navodno nekome bitan ti iskoristiš.
Samo da se zna da si molio liste i molio da te se nauči. A danas glumiš frajera.....da si faca ja bih ti prvi čestitao ali si veći jazavac od ovih što ti ližu dupe....koji su toliko nebitni da ih ne želim spomenuti....ima za takve uvijek netko za 100 kopalja jači i pametniji....a to tebe najviše boli.
E ti jači od tebe se samo nekad pojave .....vide vas gubitnike koji visite ovdje svaki dan ....dobro se nasmiju i odu svojim poslom jer žive u pravom životu ....a ti jazavče znaj da nas par znamo kakav si bio i kakav si ostao.[DOUBLEPOST=1561030647][/DOUBLEPOST]Šota ti si jazavac stari koji godinama ništa nije jebo....molio si liste od Mikuse i ekipe prije 10 godina a danas slikaš slikice ko dijete iz vrtića....
nikoga ne zanimaš i svima si naporan....nitko sa tobom ne komunicira nego tvoja dva jazavca koja ti ližu guzicu nego si svakom loncu poklopac i sam se ubacuješ u svaki razgovor i svaku priliku da staviš kanal koji je navodno nekome bitan ti iskoristiš.
Samo da se zna da si molio liste i molio da te se nauči. A danas glumiš frajera.....da si faca ja bih ti prvi čestitao ali si veći jazavac od ovih što ti ližu dupe....koji su toliko nebitni da ih ne želim spomenuti....ima za takve uvijek netko za 100 kopalja jači i pametniji....a to tebe najviše boli.
E ti jači od tebe se samo nekad pojave .....vide vas gubitnike koji visite ovdje svaki dan ....dobro se nasmiju i odu svojim poslom jer žive u pravom životu ....a ti jazavče znaj da nas par znamo kakav si bio i kakav si ostao.
na ovaj post dimce je bio moj post
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2016
Мислења
163
Поени од реакции
517
drug moj dobri nisam na tebe ni pomislio ,ti si pravio komentare nije tvoj stil vredjanje vrati se nazad koju stranicu i vidjeces o cemu pricam,[DOUBLEPOST=1561342252][/DOUBLEPOST]
na ovaj post dimce je bio moj post
Ok je drug.Nema zamerki sa moje strane, a verujem ni sa tvoje.Ti si samo upao u pogresno vreme, kad se vodila aktuelna polemika i kad se odvijao rasplet te iste price.Pa su mnogi to videli kao napad na nas koji smo polemizirali sa Sotom i ostalima.Pa su odmah poceli sto javnim, sto privatnim porukama da likuju i da se repozicioniraju kako bi nesto iskoristili za sebe, kao ljudi od poverenja.Neko listu plus, neko neki novi config file, a neko sa vecim apetitima i neku skriptu ili bar da se dokopa linka do neke server-skripete.Zato sam i reagirao sa napisom da odbranim sve koji su ucestvovali u toj diskusiji, panelrazarac, cgmne,iptviptv i ostale.Znaci moj napis nije bio upucen tebi, niti rapci, nego upucen je na 2-3 kvazi-persone (prepoznace se oni sada) koji se pokusavju nametnuti kao zestoki momci sa kratkim fitiljom i koji imaju svo (ne)znanje i nekulturu ovoga sveta.A to nisam nikako mogao drugacije uraditi nego se nadovezati na tvoju i sotinu prepisku.Tebi ne trebaju lazna prijateljstva ili bilo sta, ti si institucija za sebe.Isto to vazi i za rapca,isto to vazi i za Sotu i za white_spirita, bez ogled sto sa njima imam razlicite stavove i poglede o mnogim stavrima.To je to drug.
PS
Sva polemika je bila bezpotrebna.Jer ono sto je ispalo na kraju kao "razresenje" moglo se je u startu kazati, a ne kalkulisati i razvlaciti donoseci jos vise zabunu i nejasnoce.
Sta je kostalo da se u startu kaze da su podigli server, na koji je postavljena skripta ili sto je neko rekao par alata, koji emuliraju ili lazu neki portal ili c panel (posto neki insistiraju na tome) da se tako prijavljuju kao neki mag ured i na taj nacin povuku listu sa kanalima.I sami su svesni da to nije resenje ili bar da nije prakticno resenje koje bi zadovoljavalo potrebe.
Koje je to resenje, iptv player da bi mogao raditi mora imati beckground podrsku, odnosno u pozadini da radi skripta ili par toolova ili alata, bili oni na serveru ili na vasem pc-u.
...........
Mene to vise ne interesuje, ali ostaje kao pitanje sa kojim treba da se pozabave pre svega sam autor skripte a i ovi od poverenja, zasto server, zasto i dali skripta mora biti na serveru ili moze ista da se podeli ovima od poverenja, ako su od poverenja.To sto je neko postavljao i objasnjavao linkove i lokalhostove, sve je to jasno vidljivo preko wiresharcka, ko hoce da vidi i ako mu treba za izradu skripte ili configa.Nije nista novo ili specificno za neku grupaciju ili par ljudi.Nije nista novo i to sa skriptom i serverom.To se vec duze vreme na isti ili slican nacin koristi i upotreblajva od strane nekih kodi addona. Vidim sad to poceli da koriste i ovi iz green addona.
Znaci svi ovi koji su govorili da je neizvodljivo, za sada ,na klasican nacin, kao nekad izvlaciti mac listu sa varijablnim tokenom i istu gledati na neki iptv player, su sa svoje strane gledista bili u pravu.
Kad neko pronadje resenje da u m3u listi postavi osim user-agenta, jos par komandne linkove koje sam iptv player ih prepoznaje i kao takav se sam za sebe prijavljuje i moze da uradi play na link sa varijabilnim tokenom onda moze se pohvaliti i reci: Da sve se to moze gledati osim na stb-emu i na bilo koji drugi iptv player.To je prava istina prihvatli je vi ili ne, bilo vam po volji ili ne.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom