Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Со gcam Poco e многу добар

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
21 август 2014
Мислења
48
Поени од реакции
11
Здраво. Мислење и искуства за wiko телефоните? Конкретно за wiko view 2 prasuvam.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
добро бре овие го направија самсунг катастрофа ало од чиста мира ми појавуе detected moisture демек влага и не ми дава да го полнам и ми дава tip треси додека не се очисти влагата?????????? решение
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
добро бре овие го направија самсунг катастрофа ало од чиста мира ми појавуе detected moisture демек влага и не ми дава да го полнам и ми дава tip треси додека не се очисти влагата?????????? решение
Постојат две сценарија на кои можам да помислам во моментот:

1. доколку е софтверска грешка најверојатно не ти се случува само тебе. Со реагирање на повеќе корисници грешката ќе се корегира преку следен апдејт.

2. можеби навистина има влага.

во овој случај треба да бидеш/ме среќни што воопшто има сензор во комбинација со софтвер кој те/не штити од непосакувани сценарија.

Внимавај каде го оставаш телефонот преку ноќ. Не е препорачливо покрај прозор каде често има поголема разлика помеѓу внатрешната и надворешната температура.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.160
Поени од реакции
3.119
Имам p10 lite и батеријава многу лесно се празни.. Знае и да угасне на 50 % од батерија.. А кога се полни наеднаш покажува 45% и брзо се полни..
Чаре некое или некој со сличен проблем?
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Нарачка, или од тука?
Нов или стар?
Приоритети - начин на употреба?
Ако е нарачан ќе имаш и царина, освен ако си го купиш од странство. Доколку купуваш од тука, нека биде нов, не користен.
Имај предвид дека тие се евтини во однос на останатите а квалитетни, бидејќи користат неквалитетни материјали т.е при мали падови може на пример цел екран да се искрши и слично.
Јас би си купил galaxy active на пример.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам p10 lite и батеријава многу лесно се празни.. Знае и да угасне на 50 % од батерија.. А кога се полни наеднаш покажува 45% и брзо се полни..
Чаре некое или некој со сличен проблем?
Батерија
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
2
Za Samsung Galaxy A50 imalo nov update pred nekolku dena, za night mode itn…

Ako go kupam denes od T-Mobile, dali vekje bi go imal updatot? I dokolku go nema dali ke moze jas da go updatiram?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom