Навивачки групи во Македонија!

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Ау ау ау, биле поканати на навивачки турнир во Полска. Леле бегајте, овие изгледа живи луѓе јадет. Какво достигнување! То шо 3 сезони 200 души не можат да се соберат на уткмица не е битно. Битно БРАЌАТА се задоволни од нивното гостопримство. Можда не им го пушите на пољациве, ама очајно дркате и сте опседнати со нив. Новиве производи шо ги имате истаено ви се во стил шо го имат во навивачка сцена само во Полска. Тие капчината џупски тамам ќе ви се најдат за овие од Баир да ги опремите. Фонтојте шо ги користите на дизајниве ви се фонтој шо се користат во само Полска. До толку сте очајни.
А то дека дека не идале луѓе од скопски групи кај нас на трибина ќе почекаш малу. Уште 2011 дербината идаја членој од Комити, ЦПБ дури и од ФА идаја ликој. (Шо ако со едниве неаме некој дефинирани односи, со ФА ни се "заострени" односите уште од времето на АМАК и уште е останато така). А идавте и вие, сакале признале или не, дури не само на дерби, туку на обични утакмици.
На Македонија-Полска не бевме во коп од Комити, туку имаше луѓе од појќе групи тука. Имаше и членој од Лозари, шо ако ги видовте слободно мојте да ги прашате шо искоментираја за вашава постапка, шо ја напрајвте со затворањево на запад. ;)
Ќе го цицате за брзо. Спреми ја муцката

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Сега следи муабет ајде 20 на 20 каде сакате :D
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Од моја некоја точка на гледиште на настаните и темите овде.
- Колку што знам и сум бил присутен ова Анти Ск ми е тотално нов поим и не знам навивачки од каде потекнува и зошто. Можам само да претпоставам дека е поради напалени млади што правеле проблеми низ Охрид. Да ги оставиме претпоставките и да преминеме на факти Додека ФК Охрид играше во првата лига Комити и Рибари имаа 2 средби каде односите беа тотално неутрални секој го тера своето и тоа е тоа. Предходно како што знам имаше меѓусебни посети ништо званично помеѓу Укб и Птт кру пред се базирано на лични контакти. Денес мал дел од членовите на 2 те екипи се активни. Последна средба помеќу две те групи е кога Вардар играше во Охрид против Победа без тензија. Колку што јас знам можеби грешам Комити како група никогаш немаат пеено против Охрид а верувам дека и 90% од скопските групи. Сумасумарум односите горе доле биле добри или неутрални врз база на лични контакти.
-Нема никакво дудлање во тоа што Чкембари имаат братство со пољаците. Кој малку повеќе прати знае дека и пољаците и русите имаат долга традиција поготово групите од пониските лиги да се збратимуваат со групи од балканот и не го пишувам ова да омаловажам некого, туку тоа едноставно е така. Слободно истражете. Дека ги почитуваат и дека двете групи работат на зајакнување на братството се гледа и е тотално ок. Реалноста е таа да било која група има братство со некоја групација од Полска , Русија , Украина , Чешка па и Скандинавија (Пошто полудеа во последно време ) Ќе биде како да кажам благо напалена на тоа што го прават и делуваат да си признаеме ние сме малку повеќе заостанати во навивачкиот свет и мораме како групи многу да работиме за да напредуваме
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Нека кажат од рибарчињата како паѓале мајци скопски маалски мајци и со кој ги "имеТ" бркано скопјани во охрид...п.с.
Градиште цело ЗЕЛЕНО - БЕЛО !!!!
 
Член од
8 април 2019
Мислења
4
Поени од реакции
12
Нека кажат од рибарчињата како паѓале мајци скопски маалски мајци и со кој ги "имеТ" бркано скопјани во охрид...п.с.
Градиште цело ЗЕЛЕНО - БЕЛО !!!!
Море циган еден тебе ќе те крстиме и во Штип ќе те тепаме.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.820
Поени од реакции
7.113
Abe deca mnogu go krenavte kurot nad madinja ja prekadrasivte so muabetite placite za kotek so film tepate be deka edna sezona obrabotivte samo na rakomet, huligani stanavte se skandiranje i plukanje protiv Bitola i Ckembari ama ako taka treba nasite se krivi so se druzeja so vas pa sega da plukate ako ako ne ste tepani ama kaj da e ke vi dojdi krajot pa ke vidite koj ke brkate stip bitola ili ohrid mrsulkovci mali

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Едно е да зборвиш само друго е да знајш како било. Ве тепат некој филм дек сме прифатиле нивна идеологија, КОЈА? То шо бевме блиски пријатели, а сеа не сме зошто ги тепат некој филм нив? Немој бе. Никогаш не било ништо Рибари - Чкембари, освен убај односи и членој од 2те страни на 2те трибини. А и очигледно е толку многу знајте за Рибари, а некако толку малку битна група била.
И капа долу за каква група биле, ама веќе реално НЕ СЕ.
Сте направиле акаунти пред 1 месец бе пријателе се гледа колку сте имале континуитет виде членови на Чкембари од кога се тука.Пак ќе кажам феноманална бројка имате млади дечки кои многу ветуваат а и освен бројка во скоро сите работи се комплетни.Непотребни ви се курчењата тука на форумот.Многу подсетувате на Мајмуни пред 3 сезони а знаеме сега кај се така да држете се на земја далеку сте од Чкембари сеуште.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Еден леп сончев ден ќе се најде некој лик дали бил Чкембадија, Рибарство пошто е актуелно и ќе дебатираме реално без празни закани. Имате лик CkembarBt. Што се труди да воспостави некоја комуникација овде. Со такви луѓе може и еден ден да се прават догвори. Али овде има мноштво индијанци и уписите на форумов се безмалку идотски! Сакате да правите дискусија ? Користете реални аргументи баталете закани.[DOUBLEPOST=1561255738][/DOUBLEPOST]Уз пат било која група нека се јави да ве уканалам сите!
 
Член од
3 март 2019
Мислења
92
Поени од реакции
396
Сте направиле акаунти пред 1 месец бе пријателе се гледа колку сте имале континуитет виде членови на Чкембари од кога се тука.Пак ќе кажам феноманална бројка имате млади дечки кои многу ветуваат а и освен бројка во скоро сите работи се комплетни.Непотребни ви се курчењата тука на форумот.Многу подсетувате на Мајмуни пред 3 сезони а знаеме сега кај се така да држете се на земја далеку сте од Чкембари сеуште.
Дали акаунтов на форумов ме прајт навивач со право за дискусија ? На трибина сум поќе од 10 години(без разлика дали Рибари биле 9 души на трибина), ама никогаш не сум пишел по интернети. Читав форумов и мислам дек многу невистини беа кажани, па си реков да пишам. Мислам дек не е страшно шо не користам интернет за да се докажам како навивач.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Ne sum vise aktiven kaj forumov ,no imam edna snimka sto se sluci pred nekolku dena da gledate nastanot kako place eden vas “huligan” sto se kurci i glumi mangup po fejsbuk a koga ke go sretnes vo ulica ke pocne da place ko pi*ka , ubavo se slusa kako vika dosta viseee:pos:
slobodno pisetemi privatna poraka u forum ako sakate da go vidite snimkava
Znam ne e fer ama uzivaaam da igram kurtasak i da gi ponizavam laznite mangupi :D
Stanuva zbor za A.Z
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Едно е да си на фејзбук хулиган ама треба да мислиш дека живееш во Скопје и имаш противничка група која е силна,секогаш во чопор а и никаков закон не ги фаќа.Е сега зависи и колку души вие сте биле па се уплашил.Како и да е треба да се намали малку со тој лош филм ама нема кој да ги посоветува младите па затоа ќе страдаат млади деца од Комити.За жал сеуште некој не може да разбере каква е реалноста во Скопје и дека веќе сме многу слаби и далеку од организирани.Саздо беше убиен а ниеден напад не беше направен врз Шверцери.Ако веќе не сме способни да напаѓаме барем да им се каже на младите што е и како е а не да случуваат вакви работи.А до тогаш ќе има вакви инциденти.Саздо не молеше и беше убиен кој знае може и А... така ќе завршел познавајќи ве вас како група.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Едно е да си на фејзбук хулиган ама треба да мислиш дека живееш во Скопје и имаш противничка група која е силна,секогаш во чопор а и никаков закон не ги фаќа.Е сега зависи и колку души вие сте биле па се уплашил.Како и да е треба да се намали малку со тој лош филм ама нема кој да ги посоветува младите па затоа ќе страдаат млади деца од Комити.За жал сеуште некој не може да разбере каква е реалноста во Скопје и дека веќе сме многу слаби и далеку од организирани.Саздо беше убиен а ниеден напад не беше направен врз Шверцери.Ако веќе не сме способни да напаѓаме барем да им се каже на младите што е и како е а не да случуваат вакви работи.А до тогаш ќе има вакви инциденти.Саздо не молеше и беше убиен кој знае може и А... така ќе завршел познавајќи ве вас како група.
u pravo si i jas sum za da se prekinat veke ovie filmovi bidejki zavrsuvaat vo tragicen kraj ko posledniot slucaj so Sazdo kade sto edniot zavrsi tragicno a drugite ja izgubija mladosta u zatvor, ama veruvajmi dodeka ima gomnojadci ko ovoj vasiot glumec nikad nema da prekinat
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom