Интернет романси

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Има по огласиве шо искачаат секој вторник со вест мислам дека беа, таму колку сакаш има....
 
Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
Да има и такви случаи...но тоа што јас го кажав се однесува на романси кои започнуваат и се одвиваат на нет. Од кај знаеш кој е од другата страна на мониторот?
Фала богу се нашол некој паметен па измислил современа технологија и со самото тоа можеш да видиш кој е на Марс а не само од другата страна на мониторот (камера). Мене лично ми се случи да запознаам едно момче преку интернет тој е од Србија и во врска сме веќе 2 години така да далечината не е непремостив проблем доколку некој ти значи :cool:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Сигурен сум дека секој имал по најмалку една романса :)
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Никогаш не знаеш што може да ти се случи во животот така да можно е романса преку интернет а којзнае можеби би и да прерасне во нешто повеќе[DOUBLEPOST=1561052506][/DOUBLEPOST]Познавам таков пример ќерка на еден пријател се запозна со дечко од Италија и по година дена допишување се запознаа и дирекно односно тој дојде на гости тука па шосле 6-7 месеци се венчаа сега веќе 3 години се во брак а и чекаат бебе.
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
iam gledano na net za parovi sto se zapoznale na net I odrzuvale na dalecina pa im zavrsilo so brak I deca. ali licno jas sum protiv toa. ama ako mi se desi ke veruvam. do togash nisto.
ps: izvinete na gramatikata I izrazuvanjeto :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom