Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
ГОСТИЛНИЦА ГАНЗА: Една кафана (општество) за сите

Покрај сите недостатоци на владејачката гарнитура, силно верувам во овој проект и патот по кој сме тргнати и одговорно тврдам дека никоја друга власт нема капацитет и желба пред се, да не однесе таму кај што треба да бидеме, НАТО И ЕУ. Јас бирам да сум Европеец, а вие продолжете да бидете Велики Македонци, Велики Албанци, Велики Срби, прашање на избор е тоа.

Европеец, колку ли само убаво звучи.
А Европа мрсул не фрла на некој кој име, историја и се останато сменал за да биде член на некој широк сојуз.

Па и јас да сум Европа ќе речам ебати народот клет кој не се сака себеси прво
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Штета што поддржувачите на Заев речиси исчезнаа од форумов... или си ја одиграа улогата па си заминаа, или нема што да прават, кога видоа што чудо поддржуваа да дојде на власт. Инаку, ќе можеа да му пренесат на Шаше Психолитико дека процентот од 260% е затоа што од нула лесно се скока на висока цифра, а и затоа што тоа се реинвестиции на фирмите кои Груевски ги донесе во Севернава.
Ако сум грешка, нека се набројат инвестициите. ОК, знаеме за сендвичарата на Кентаки Чикен... или како ли се викаше... KFC?
А Шаше за новинар се прикажува. Толку ниско ниво на знаење има човеков, да се чудиш како е можно во денешно време.
А за што да се дискутира воопшто кога ништо не се случува во државичкава ни позитивно ни негативно односно све е баук тотален и не се гледа светло на крајот на тунелот ...
ОК оваа власт не ја бива се согласувам и јас, но со кого/кои би ја замениле ... со хидро-Мицковци ли или пак ќе го враќаме на престолот пребеганиот краља Груја из Будимпеште !
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
ОК оваа власт не ја бива се согласувам и јас, но со кого/кои би ја замениле ... со хидро-Мицковци ли или пак ќе го враќаме на престолот пребеганиот краља Груја из Будимпеште !
Не сакам да пишувам со цел некого да го рекламирам овде. Дури ни за сегашната влада не пишувам многу, сем за промената на името и целиот „договор“ со Грција. Особено заради лажното колнење дека нема да го менуваат, ниту уставот за промена на името.
Затоа, не сакам да кажувам со кого би ја менувале, ама Грујо е измислен за овие. Овие како детска градинка се, во капацитетот пред се'.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
А за што да се дискутира воопшто кога ништо не се случува во државичкава ни позитивно ни негативно односно све е баук тотален и не се гледа светло на крајот на тунелот ...
ОК оваа власт не ја бива се согласувам и јас, но со кого/кои би ја замениле ... со хидро-Мицковци ли или пак ќе го враќаме на престолот пребеганиот краља Груја из Будимпеште !
Aman postedine od tvojata neutralnost i objektivnost.
P. S za tie sto ne im e jasno sto sakal avtorot da kazi vo svojot navidum objektiven i neutralen post e toa deka ok kao ovie necinat ama koga gleda so svoeto izostreno objektivno oko koja e alternativata togas ispagja deka ovie i ne se taka losi pa sprema toa ostaj sto ke gi menuvame. Sekako isto vi se fakja samo djabe trosoci :свиркам:.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Ме интересира ставот на форумскиве соросоиди околу Педеро парадата на 29ти , дали може да очекуваме и нивно присуство заедно со “еднаквите”.Дека нели, подржани од министерствава:)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Геро како free agent од Слободен Печат прави трансфер во Вечер... папараците го фатија заедно со сопственичката на весникот, Ивона Талеска.

IMG_20190619_171950.jpg
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435

Патот за Теферич во Кисела Вода, прво беше само пропаднат, после го раскопаа го изгребаа и си отидоа работниците и сега пола година стои раскопан од сите страни, доле на кривината го ширеа, и сите мислеа топ поширок пат ќе можеш да се разминеш со кола како што треба, тие ставија едно метро тротоар на НАЈНЕПРОМЕТНОТО место за пешаци у свет! 1 чоек годишно поминува таму, ставија тротоар огоромен на сметка на патот, на кривина каде што сега може да помине само една кола. У сред град имаш улици без тротоари, тие накај ебениот Теферич ставија. Браво, ти светски сообраќаен инженеру што баш за таму се одлучи на ваков потег. Какво маестрално решение. Северен ФИРОМ можеш да го претставиш само со оваа улица.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
А цела партизанска што е раскопна? Асфалот си беше ок , некој дебела пара ќе испере тука ми се чини...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Ме интересира ставот на форумскиве соросоиди околу Педеро парадата на 29ти , дали може да очекуваме и нивно присуство заедно со “еднаквите”.Дека нели, подржани од министерствава:)
Заев прави одлична работа со педеро парадата ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ме интересира ставот на форумскиве соросоиди околу Педеро парадата на 29ти , дали може да очекуваме и нивно присуство заедно со “еднаквите”.Дека нели, подржани од министерствава:)
Убаво што ме потсети.

Доколку не се однесувате пристојно, ширите говор на омраза и сл. ќе јадете директен бан од форум (бајаги долг) а и бан од темава перманентно.

Имате 10 дена, сите ќе го прочитате ова да нема после така-вака.

Сречно.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Пост на извесен Петар Барлаковски (потцртаната црвена линија е истото место каде студира ќерката на Димитров (таа со 40.000 евра годишен надоместок))

Прегледај го приврзокот 211013




Истиот Петар пред 3-4 години
Прегледај го приврзокот 211012



Епа чорба Петарче :kafence:
И после се лутат кога ги викаат куртони за една употреба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom