Помош, проблеми, прашања, совети...

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
АМЦ не постои повеќе? Гледам затворени им се салоните во Скопје..Има некој информација што се случува со АМЦ?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Навистина ми е жал што го прочитав тоа. Тоа значи дека голем број на луѓе се останати без работа. Исто така по автоматизам конкуренцијата е намалена што нема да биде добро за цените на ИТ пазарот во МК.
зошто за цените. амц ни беа најевтини, ни па најквалитетни.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.481
Поени од реакции
11.529
Навистина ми е жал што го прочитав тоа. Тоа значи дека голем број на луѓе се останати без работа. Исто така по автоматизам конкуренцијата е намалена што нема да биде добро за цените на ИТ пазарот во МК.
АМЦ не беа ама баш никаква конкуренција на поголемите играчи на информатичко-комуникацискиот пазар во Македонија, како Анхоч и Сет.

А кога сме кај вработените, па баш и не се за жалење, општо е познат фактот дека во сите компании од областа на информатиката врските се клучен фактор за вработување. Ако имале соодветни врски за да си најдат работа во АМЦ, тогаш ќе си имаат соодветни врски и за да си најдат работа во други компании.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.005
Поени од реакции
6.026
СМенив куќиште, и на моменти губам слика, станува црна, па се враќа. Што може да сум промашил, или лошо приклучил?
Графичката? Лошо ставени пинови?, грешни пинови :eek:?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
СМенив куќиште, и на моменти губам слика, станува црна, па се враќа. Што може да сум промашил, или лошо приклучил?
Графичката? Лошо ставени пинови?, грешни пинови :eek:?
А пред да смениш куќиштето дали имаше слика? А ако да, види адаптерот на графичката и мониторот како е наместен?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.576
Поени од реакции
38.708
Најверојатно кабелот не му е стегнат со штрафчиња
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.005
Поени од реакции
6.026
А пред да смениш куќиштето дали имаше слика? А ако да, види адаптерот на графичката и мониторот како е наместен?
Изгледа средив, сменив 6+2 пинскиот со друг од истиот кабел(претпоследниот наместо последниот).и без проблеми е сеа за сеа.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642

Kajgana Shop

На врв Bottom