Општи дискусии за ТВ серии

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Глеам реклама на Фејсбук, за серија на Нетфликс:
"Aliens have invaded, and the fate of the planet rests in the hands of four teenagers...." и натаму не читав, а уште коа ја видов сликата на која имаше три деца едното црнец, другото белец и третото женски азијат, одма го пријавив адот како навредлив.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Глеам реклама на Фејсбук, за серија на Нетфликс:
"Aliens have invaded, and the fate of the planet rests in the hands of four teenagers...." и натаму не читав, а уште коа ја видов сликата на која имаше три деца едното црнец, другото белец и третото женски азијат, одма го пријавив адот како навредлив.
:bravobe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.800
B

Beginner

Гостин
Ау Елите 10/10 за еден ден ја изгледав no life. Ова ми е 1ва серија на шпански и многу ми се допадна. Од сега само шпански серии се додека не научам шпански :D Следна ја планирам la casa de papel оваа ми стои и подобра од Елите.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Ау Елите 10/10 за еден ден ја изгледав no life. Ова ми е 1ва серија на шпански и многу ми се допадна. Од сега само шпански серии се додека не научам шпански :D Следна ја планирам la casa de papel оваа ми стои и подобра од Елите.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Подобра е, многу. Elite беше ОК, ама ко мозаик на рециклирани делови од други американски серии ми беше (mostly од 13 Reasons Why). La Casa de Papel е сосема друго!

Во Elite дури имаше и моменти што потсетуваа на латиноамериканските серии од детството (Кристијан: Tus Padres son madres?)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Втората сезона на Big Little Lies е можеби подобра и од првата
Damn, а не планирав да ја гледам. Првата сезона е по книга, приказната е завршена и ме изнервира фактот што ја продолжија само ради тоа што ги закитија со некоја награда.
Ене пример, уште се мачиме со Handmaid's tale, уште една серија која си ја одовлечија пошто им одговара, а зачаран круг стана.
Али ако стварно ја бива, може ќе ја пуштам летово.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Ако е Chernobyl најдобра серија на светот, тогаш When They See Us не е од овој свет! Толку од мене.
 
B

Beginner

Гостин
Од сите 4 најмногу хајп имам за Money heist. Инаку ја гледа ли некој euphoria интересна серија изгледа 2рата епизода ке испадне во понеделник.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Screenshot_20190622-203132_Chrome.jpg
Им се пуштив деновиве на минисерииве кандидати за ЕМИ. Од првиве 5 - 1,2 и 5 ги гледав, и кај мене се по истиот редослед како тука. Ја пуштив и A Very English Scandal, ама таа малку ме разочара. Од останатите: Sharp Objects и Castle Rock ми се во топ 5, ама тие секако нема да бидат номинирани. Како и да е - одлична сезона на минисерии.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
When they see us е комплетирана серија?
Преферирам да гледам комплетирани серии од причина што неможам да чекам 1 година за нови 10 епизоди кои ги гледам за 3 дена. :)
Ако веруваш, Game of Thrones застанав на 4 сезона и еве веќе години не сум гледал. Таа е следна на списокот штом завршам со Homeland.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom