Копа Америка 2019

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Шо збориш бе ?
Лани Уругвај заврши како најдобар поразен четвртфиналист што значи 5 место од 32 .
Ти очекуваше да ги здрват Франција 3-4 -0 ?![DOUBLEPOST=1560736311][/DOUBLEPOST]
ОООООООО ти !!!
Бентанкур е уругваец .[DOUBLEPOST=1560736595][/DOUBLEPOST]
Океј република сверџан, република фиром ,република новоевропска покраина ....
Шо се битни имињата сега битно е дека 2 од трите функционираат сеуте како еден вид колонии.
(има втор пат и тоа со карта)
Гвајана
3 држави-колонии
2 региона
Да ме отепаш не знам оти помислив дека игра за Аргентина :pos:
Инаку не, не очекував да ги изгазат Франција со 5:0 ама не очекував толку мртва игра и мачење да се постигни гол а го имаат/имаа еден од најефикасниот напад во светот.
Во одбрана ги имаат Хименез и Годин двоецот од Атлетико тука топка врви играч јок :) , и средината не им беше лоша, очекував повеќе минутажа и повеќе фудбал од Тореира кој имаше страшна сезона во Сампдорија.
Завршија први во групата да ама да не заборавиме дека имаа и прилично лесна група, се мачеа со сите екипи и ја добија Русија која веќе беше пласирана понатаму.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Koja koska reprezentacija ja imat Urugvaj, kako Atletiko od klubovite pred nekoja godina. Mozebi nekoj kje rece deka igrat negativen fudbal, no dava rezultati.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Mislam deka vekje i ne se taka mrtvi ko porano, da igraat na 1 0 i posle katanadzo, onoj Nandez i Lodeiro dosta ja razmrduvaat igrata i sorabotuvaat so Suarez i Kavani, plus da se napomene deka imaat i dobra klupa, Stuani e tuka, Toreira koj mislam vcera ne igrase itn.

Nego zosto vo Argentina ne igra Foyth prva postava? De paul? Banega zosto ne e zemen? Edino ako e povreden a jas da ne znam, togas se izvinuvam. Kako moze i pokraj site sranja da zimaat 30 godisni somnitelni igraci od Tigres i Club America, ili nekoi domasni timovi e toa nikad nema da sfatam. De Paul imase strava sezona u Udineze ovoj zemal nekoj tikvar od Tigres stava. Aguero go vadi na 1 0 :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Мислам дека Уругвај има најкомплет тим заедно со Бразил, единствени екипи кои се солидно пополнети на секоја позиција. Чиле со полумртви Санчез и Видал нема теоретска шанса, а Аргентина само чудо може да ја донесе до титула со оглед на изданијата што ги прикажуваат во последниве 2-3 години. Колумбија е ваљда некој фаворит од сенка, ама Хамес и Фалкао треба да изиграат перфектно првенство.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
На светското во Русија имав големи очекувања од Уругвај ама ме разочараа тотално.
Одбраната и нападот му се топ ама немаат крила и играа многу мртов фудбал
Што разочараа па Уругвај на СП? Од сите јужно американци, најдобри беа. Си ја поминаа групата лагано, си ги поминаа Португалија и налетала на Франција. Да не очекуваше случајно финале да играат?[DOUBLEPOST=1560766054][/DOUBLEPOST]Јужно Американците почнаа да заостануваат бајги зад Европа. Само Уругвај делува како добро организирана репка, другото како Македонци да ги водат.
Бразил има сериозен тим, ама делува како да ги пуштат да играат во мало. Ќе ги лупаат маливе со голови, а кога ќе дојдат до некои сериозни се губат. Плус средниот ред ми се копачи.
Аргентина е срамота. Да игра европски квалификации ќе се јадат со нашата репка.
Колумбија има некое пола тимче, другото е гола вода. Со Катар не можат да искочат на крај.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Зошто се Катар и Јапонија на првенствово?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Да ме отепаш не знам оти помислив дека игра за Аргентина :pos:
Инаку не, не очекував да ги изгазат Франција со 5:0 ама не очекував толку мртва игра и мачење да се постигни гол а го имаат/имаа еден од најефикасниот напад во светот.
Во одбрана ги имаат Хименез и Годин двоецот од Атлетико тука топка врви играч јок :) , и средината не им беше лоша, очекував повеќе минутажа и повеќе фудбал од Тореира кој имаше страшна сезона во Сампдорија.
Завршија први во групата да ама да не заборавиме дека имаа и прилично лесна група, се мачеа со сите екипи и ја добија Русија која веќе беше пласирана понатаму.
кај се мачеле бе со сите екипи, лагано ја поминаа групата без примен гол, по 2-0 и 3-0 си ги плескаа... тоа ако е мачење ја :toe:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се надевам оти ќе згрешам на анкетата пошто навивам за Аргентина а гласав дека Бразил ќе освои. Пошто во моментов заедно со Уругвај се најквалитетни јужноамерикански репрезентации плус играат дома.

Аргентина испушти две одлични шанси кога стварно имаше најдобар состав. Првиот меч не ветува дека ќе направат нешто. Ќе треба играта од корен да ја сменат а и да имаат среќа натаму. Единствено што им оди во прилог е костурот на турнирот. Во таа група Б и нема некоја разлика дали си прв или втор. Секако во 1/4 финале ќе играат со второпласиран од друга група. И тоа првиот најверојатно ќе игра со Уругвај или Чиле а вториот со Перу/Венецуела/Боливија, што е и подобра опција.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Бентанкур е уругваец .[DOUBLEPOST=1560736595][/DOUBLEPOST]
Океј република сверџан, република фиром ,република новоевропска покраина ....
Шо се битни имињата сега битно е дека 2 од трите функционираат сеуте како еден вид колонии.
(има втор пат и тоа со карта)
Гвајана
3 држави-колонии
2 региона
Дај бе брат, нема сериозно да ми реплицираш со линк кој ни самиот не си го прочитал на кој кажува дека има 12 држави.
Дај да не идеме многу за Гвајана, сепак е Копа Америка. Скоро 2 страни пробувам да ти објаснам нешто, ти ко слеп за стап, 13 се па 13 се.
Француска Гвајана не е суверена држава и фактички тоа ти е регион на Франција во Јужна Америка. Исто како Сент Мартин на карибите, дел е од ЕУ.
За разлика од Суринам и Република Гвајана они се суверени држави со ден на независност, химна, пасош и знаме.
Француска Гвајана го нема тоа.

Не биди ко оној што вика досаден сум, па уште го лајкнуваш.
Ја него му викам Марадона нема трофеј, он запнал има....абе нема Марадона трофеј по втор пат. -Еј абе досаден си.
Епа ај еве за да бидам интересен еве и Марадона и Меси освоил, а и Француска Гвајана е република. Само вие среќни да сте, па макар и лажна вест е тоа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
кај се мачеле бе со сите екипи, лагано ја поминаа групата без примен гол, по 2-0 и 3-0 си ги плескаа... тоа ако е мачење ја :toe:
Па образложив погоре зошти и како, ги гледаше натпреварите на Уругвај во групата или на лајвскор само ? Со Египет Хименез погоди 80 и некоја минута, со Саудиска Арабија не се сеќавам ама знам дека и со нив не изиграа кузнај шо, Русија ја добија 3:0 која веќе беше пласирана. Ова ако е лагано тогаш не знам јас.
Пишаа погоре Уругвај има играчишта и можат рамо до рамо со сите репки да се држат зошто да не и финале да играат, кога можи една Хрватска зошто да не и овие.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Па образложив погоре зошти и како, ги гледаше натпреварите на Уругвај во групата или на лајвскор само ? Со Египет Хименез погоди 80 и некоја минута, со Саудиска Арабија не се сеќавам ама знам дека и со нив не изиграа кузнај шо, Русија ја добија 3:0 која веќе беше пласирана. Ова ако е лагано тогаш не знам јас.
Пишаа погоре Уругвај има играчишта и можат рамо до рамо со сите репки да се држат зошто да не и финале да играат, кога можи една Хрватска зошто да не и овие.
Тимот на Хрватска со тимот на Уругвај на Сп не се споредува. Без средина, крила, бекови нека бидат среќни и толку што успеа да направат.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Да ме отепаш не знам оти помислив дека игра за Аргентина :pos:
Инаку не, не очекував да ги изгазат Франција со 5:0 ама не очекував толку мртва игра и мачење да се постигни гол а го имаат/имаа еден од најефикасниот напад во светот.
Во одбрана ги имаат Хименез и Годин двоецот од Атлетико тука топка врви играч јок :) , и средината не им беше лоша, очекував повеќе минутажа и повеќе фудбал од Тореира кој имаше страшна сезона во Сампдорија.
Завршија први во групата да ама да не заборавиме дека имаа и прилично лесна група, се мачеа со сите екипи и ја добија Русија која веќе беше пласирана понатаму.
Успехот на крај е најбитен. Портгалија 2016 го имаше само Роналдо. Грција 2004 немаше ни пола од Роналдо шо беше 2016. На крај ги памтиме како победници а не ги памтиме Фиго , Руи Коса, Нуно Гомеш, Баија и Погба , Умтити, Гризман, Канте, Лорис како најдобри генерации шо заслужиле пехар.[DOUBLEPOST=1560790050][/DOUBLEPOST]
Дај бе брат, нема сериозно да ми реплицираш со линк кој ни самиот не си го прочитал на кој кажува дека има 12 држави.
Дај да не идеме многу за Гвајана, сепак е Копа Америка. Скоро 2 страни пробувам да ти објаснам нешто, ти ко слеп за стап, 13 се па 13 се.
Француска Гвајана не е суверена држава и фактички тоа ти е регион на Франција во Јужна Америка. Исто како Сент Мартин на карибите, дел е од ЕУ.
За разлика од Суринам и Република Гвајана они се суверени држави со ден на независност, химна, пасош и знаме.
Француска Гвајана го нема тоа.

Не биди ко оној што вика досаден сум, па уште го лајкнуваш.
Ја него му викам Марадона нема трофеј, он запнал има....абе нема Марадона трофеј по втор пат. -Еј абе досаден си.
Епа ај еве за да бидам интересен еве и Марадона и Меси освоил, а и Француска Гвајана е република. Само вие среќни да сте, па макар и лажна вест е тоа.
Иди у темата за конкакаф и ке видиш дека Мартиник иако е колонија фубалски е независна држава.
Зашо да не биде и Француска Гвајана дел од Копа Америка ?
А Гвајана инаку игра со Северна Америка и Кариби на Голд Купот.
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Што е со празниве трибини?
Скапи се картите во однос на просечната плата и за натпреварите кај што ги нема Бразил и Аргентина очекувано е. Исто така и големината на стадионите игра улога, скоро сите имаат над 50 илјади седишта, па и да дојдат 30 илјади да гледаат пак ќе има празни места.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Па образложив погоре зошти и како, ги гледаше натпреварите на Уругвај во групата или на лајвскор само ? Со Египет Хименез погоди 80 и некоја минута, со Саудиска Арабија не се сеќавам ама знам дека и со нив не изиграа кузнај шо, Русија ја добија 3:0 која веќе беше пласирана. Ова ако е лагано тогаш не знам јас.
Пишаа погоре Уругвај има играчишта и можат рамо до рамо со сите репки да се држат зошто да не и финале да играат, кога можи една Хрватска зошто да не и овие.
Хрватска има дрим тим во споредба со Уругвај..неможи екипа со Бентакур и Весино на средина да ги споредваш со Хрватска..плус и тоа што стигнаа до 1/4 финале беше многу за нив со оглед дека имаа среќа против Португалија во 1/8 финалето и не беа подобриот тим...сега во 1/4 финале налетуваат на светскиот шампион и најдобрата екипа и ти викаш дека разочарале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom