Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.166
Поени од реакции
17.962
Вистина е дека мубетов на Ѓорчев е за low IQ. Можел на пример, многу елегантно случајот на Груевски да го препише на неспосбоноста на Заев и Спасовски и да ги нападне судството и полицијата. Ама тоа доколку Ѓорчев не би бил царот во кралството на кастрирани полу-мажиња што е вмро дпмне.
Ете гледам на гости вчера им биле Митко Јанчев и Пешевски, а знам дека беа исклучени од партијата кога шуруваа со Заев околку промената на името.

Затоа и оние закани на Заев кон ЕУ за наводно враќање на национализамот ако нема датум за ЕУ не проаѓаат. Знаат таму дека алтернативата во државава е кооперативна и седната во скут појако од самиот Заев.
Све у свему , ВМРО прилично лошо џонглира меѓу амбасадите и народот.
Уште eдна историска лекција е ова, што најверојатно ќе се повтори :confused:
Двете главни партии се жими ку*ов и во Македонија немало и нема демократија...

После ова со Геровски, во суштина гледаме реприза од ДПМНЕ на власт од 2008 година наваму.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Само да ги прашам од кој зборови е извадена кратенката NMK
кога англискиот назив е North Macedonia
Најверојатно е така идиотски изведено за да можат да релативизираат куртоните како е останато MK, а се додало демек N голема работа ова она. Или па стварно сите се неписмени дегенерици, па не ни знаат дека нема K во Macedonia. Кој да ги знае веќе, крај не можеш да им фатиш.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Уште eдна историска лекција е ова, што најверојатно ќе се повтори :confused:
Двете главни партии се жими ку*ов и во Македонија немало и нема демократија...

После ова со Геровски, во суштина гледаме реприза од ДПМНЕ на власт од 2008 година наваму.
Борбата е само кој ќе располага со државниот буџет и привилегии.

На Геровски иначе од авион му се гледа газоболот во ситуацијата. Јасно е дека е преебан од власта и мисли дека вака ќе успее да напакости со лаење на информации што цел град ги знае најмалце година и пол, пред он да почне да глуми поштен и освестен.

Не знаеја они кој е Боки кога му градеа имиџ на некаков филантроп и да му го пушат еден по еден за да ги игра со неговата телевизија и да скубнат нешто и они.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Samo low IQ faci mozat da se palat na vakva demagogija.
Мене право да ти кажам,оваа со репот ме напали.Да и пријдеш од позади,да ја фатиш за реп и после се знае.А од друга страна пак,тебе и другите што се палите на прашањето и одговорот си имате проблем некаков ;)
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Dobro koja e razlikata megju slucajot Sead Kocan i slucajot Velija Ramkovski?

Ima li nekoj da objasni?

Voedno me interesira koja e razlikata megju slucajot DP Latas i slucajot T. Kezarovski?

Kako stignavme ednoto da e funkcionalna pravna drzava, a drugoto zamolcuvanje na nekooperativni mediumi/novinari?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.650
Поени од реакции
4.305
Dobro koja e razlikata megju slucajot Sead Kocan i slucajot Velija Ramkovski?
Ima li nekoj da objasni?
Voedno me interesira koja e razlikata megju slucajot DP Latas i slucajot T. Kezarovski?
Kako stignavme ednoto da e funkcionalna pravna drzava, a drugoto zamolcuvanje na nekooperativni mediumi/novinari?
голема разлика е, навистина не ја гледаш или не сакаш да ја видиш?
Едниот сакаше да создаде медиумски империј кој би поставувал власт (во името на газдите) а другиот беше сервис на политиката која во моментов полека ама сигурно се распаѓа.

остави ги сликичките за децата и речи колку вистина има во шпекулациите дека ОТАН го креираше Северџистан само за да има каде да ги инсталира нуклеарните проектили (Кривољак) кои станаа проблем и предмет на ... со Турција! (инаку во некои кругови се збори дека токму овие на сликата се досетиле за таквата намена на Криволак)
После Русите ќе ни бидат “криви“ што ќе не нишанат!

Ништо чудно овој пат племето да испадне 35% и јаче... Господ знае што ветиле...
Остај % туку види на форумов никој не ја коментира веста која во секоја разумна држава би била генератор за промени па и војна, многу по-курентно им е да го коментираат Ѓорчев, ЗЗ-топ и други интелектуални великани. Онаа што “пријателот“ може да ти го “смести“ десет непријатели не можат да го смислат!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Нуклеарни проектили НАТО ќе инсталирал тука.
Штотуку станавме геополитички фактор.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.138
Поени од реакции
25.568
Dobro koja e razlikata megju slucajot Sead Kocan i slucajot Velija Ramkovski?

Ima li nekoj da objasni?

Voedno me interesira koja e razlikata megju slucajot DP Latas i slucajot T. Kezarovski?

Kako stignavme ednoto da e funkcionalna pravna drzava, a drugoto zamolcuvanje na nekooperativni mediumi/novinari?
Случаите што си ги спомнал немаат ниту една единствена заедничка точка.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Не НАТО, туку САД, ти знаеш ли за што пишуваш освен што спинуваш?
Можеш да ми го посочиш спинот што си го приметил во мојот пост?
Раскринкај ме!

Кој и да инсталира нуклеарни проектили во Македонија, ќе ја стави одма на геополитичката мапа на светот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom