Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Decki nekoj sto ima iskustvo so promena na smer da pise neso. Se mislam sea posle 1 god na SIIS da se prefrlam na PIT no sakam da znam kako ide procedurata. Dali ke mi baraat da polagam predmeti u sesii od toj smer ili ke me pustat direkt poradi toa sto sum kofinansiranje (400 evra po godina)
 

RVD

Член од
23 декември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали може да се земат два предмета од друг факултет во ист семестар?
 
Член од
27 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој да каже нешто за англискиот смер SEIS ме интересира што е различно од СИИС освен што нели се учи на англиски?
Читам постови од 2017 и не видов ни еднаш да го спомнат. Колку што разбрав поранешен англиски КНИ?
Фала ви однапред
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Кај држи Бобан консултации? Канцеларијата во Анекс на Феит?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Знае некој како може да дојдам до Панче Рибарски?
Нема ни објавено консултациии на сајтот, не одговара ни на мејл...
 
Член од
5 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dobar den dali nekoj moze da mi kaze dali vredi da se zapisam na smerot Primena na informaciski sistemii i sto bi rabotel so toj smer blagodaram
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Finkasi,pustete nekoj kalkulator za presmetka na bodovi za upisi ili formulata za soodvetni i nesoodvetni predmeti.Moj blizok saka da se zapise na fakultetov ama vika deka ne im go otvaral kalkulatorot....Neznam kolku e tocen toj od FEIT za presmetka.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, zavrshuvam 4ta godina i sakam da prasam za podetalni informacii okolu FINKI konkretno za PIT, dali treba da imam nekoi predznaenja za ovoj fakultet, da poznavam nekoi osnovni raboti ili slicno? Fakultetot mi izgleda interesen i bi me interesiralo toa. Posto nemam nekoi predznaenja a i zavrsiv ekonomski shto ne e tolku blizu so materijalot od FINKI, dali kje mozam da se uklopam? Dali kje mi bide tesko? Bi sakal podetalni informacii okolu PIT isto taka, blagodaram odnapred, iskustva se dobredojdeni.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Zdravo, zavrshuvam 4ta godina i sakam da prasam za podetalni informacii okolu FINKI konkretno za PIT, dali treba da imam nekoi predznaenja za ovoj fakultet, da poznavam nekoi osnovni raboti ili slicno? Fakultetot mi izgleda interesen i bi me interesiralo toa. Posto nemam nekoi predznaenja a i zavrsiv ekonomski shto ne e tolku blizu so materijalot od FINKI, dali kje mozam da se uklopam? Dali kje mi bide tesko? Bi sakal podetalni informacii okolu PIT isto taka, blagodaram odnapred, iskustva se dobredojdeni.
Исто како тебе бев, и немав проблеми. Само напред :)
Првите месеци ќе ти бидат необични, ама ќе се прилагодиш.
Ако немаш обврски преку летото, барај онлајн курсеви за програмирање (програмски јазик Ц синтаксата прво научи ја па потоа барај на гугл прости задачи, понатаму можеш да научиш C++ со акцент ставен на објектно програмирање). Ако ги знаеш основите, нема да ти биде толку тешко.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дечки некој да не знае маил на Петар Секуловски?
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Некој да не знае кај се наоѓа канцеларијата на тојтовска билјана?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom