НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Проблемот со Кузма (иако највеќе го сакам од сите проспекти у последните неколку години во ЛА) е што не верувам дека ќе се развива повеќе - две години е постар од Бол и Инграм (т.е. има поминато две години повеќе на колеџ и се развива и прележува детски болести таму). Се има развиено и буквало доаѓа у лигата како скоро па готов продукт додека пак овие двајца идат доста млади. Секако дека Лејкерс знаат повеќе од мене што можат да очекуваат од тројцата ама не верувам дека можат да извадат повеќе од него. Ептен би сакал да не бидам во право ама така ми изгледа.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Проблемот со Кузма (иако највеќе го сакам од сите проспекти у последните неколку години во ЛА) е што не верувам дека ќе се развива повеќе - две години е постар од Бол и Инграм (т.е. има поминато две години повеќе на колеџ и се развива и прележува детски болести таму). Се има развиено и буквало доаѓа у лигата како скоро па готов продукт додека пак овие двајца идат доста млади. Секако дека Лејкерс знаат повеќе од мене што можат да очекуваат од тројцата ама не верувам дека можат да извадат повеќе од него. Ептен би сакал да не бидам во право ама така ми изгледа.
Со оглед на тоа што сигурно ќе земат уште еден добар играч од Кузма ќе се очекува да биде 4 опција во напад.

Леброн најдобро функционира со добри шутери околу него, а Кузма е најдобар од тројцата. Лонзо е најтажниот шутер во лигава, а Инграм со Леброн на терен не функционира се виде убаво сезонава, плус има проблеми со blood clots.

Така да за тим што е во win now mode и со уште 40+ слободни милиони ова е доста добар трејд за Лејкерс, можеа да бидат у многу полоша ситуација ако Пеликанс го прифатеа трејдот што Лејкерс им го нудеше во февруари.
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Со оглед на тоа што сигурно ќе земат уште еден добар играч од Кузма ќе се очекува да биде 4 опција во напад.

Леброн најдобро функционира со добри шутери околу него, а Кузма е најдобар од тројцата. Лонзо е најтажниот шутер во лигава, а Инграм со Леброн на терен не функционира се виде убаво сезонава, плус има проблеми со blood clots.
Во право си ама ај да видиме како ќе изгледа прво и кој ќе потпишат друг.

Иначе, Пеликанс ќе бидат ептен добри ако добро го изменаџираат рибилдингот. Да потпишат некој ветеран и добар играч од клупа и ќе бидат уживање да се гледаат.

 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Додуша, први фаворити се од вчера т.е. поточно од кога заврши финалето (според кладилниците де). Паметно изиграа кладилниците.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.832
Ne deka sum za Lakers ama kakov win e trejdov za LA ni samite ne se svesni. Dadoa precenet mlad igrac koj nikogas nema da stane faktor vo NBA, plus ima retardiran tatko, igrac od klupa i Ingram koj za mene e edinstvenata zrtva za LA u trejdov zaedno so cetvrtiot pik od draftot, ama da se napomene deka Ingram ima zdravstveni problemi, mislam neso so zgrutcuvanje na krvta bese rabotata, a go zemaa Davis koj e top 5 igrac vo ligata, mlad baska. Edino nekoja seriozna povreda na AD moze da znaci fail za LA, ama pa od druga strana sekomu moze da se desi da se povredi pa taka ako gledame nema nitu eden trejd da se desi.

Sega treba plejmejker da zemat, se nadevam ke go zemat Kemba. Batler mnogu go postuvam ama sakam povekje Kemba da dojde, so znam ko maler mi e Jimmy nekako, kaj i da ide sve nesto naopaku ide.

Ne znam dali zimoska LA ja ispratija onaa ponuda do Pelicans, ama ako e vistina toa i odbile idiotite od Pelicans togas treba orden da im se dade za idiotizam.

P. S. Bohohoohohohston, ke idele all in na AD letovo ehehehehehehehehehhehehe
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885

Како фан на Лејкерси од времето на Коби и некој кој не може да го поднесе ЛеБрон ова ич не ми се допаѓа. Не знам што планира Џини Бас ама не изгледа на добро. Јесте да АД е ѕвезда и ЛеБрон е тука (Кузма не знам како го задржаа) ама освен нив тројца кој ќе игра не знам.

Едит: дури сега ги гледам трите први пикови (со овој оваа година) - ова е кражба за Пеликанс, јбт - целата иднина им ја зедоа на Лејкерс. Ако не успее да се дојде до прстен во следните 5 години, овој експеримент ќе биде најголемиот фејл во историјата на лигата.
Демек тие пиковите кур ќе свиткаа, се виде досега со дечурланава до кај оди работата. Отепанион Лонзо и Инграм ништо посебно, вин за Лејкерс.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ако гледаме вака џабе и еуфорија и се..и лани никој не очекуваше Торонто дека ќе освои па на крајот испадна дека се прошетаа во финалето бидејќи на ГСВ сите му се исповредија...далеку е плејофот а камоли финалето ...апсолутно ништо не се знае..ако се сеќавате лани кога ГСВ го ангажираа Казнс веќе никој не дискутираше кој ќе ја земи титулата ..дури кладилниците 1.30 му даваа коефициент на ГСВ..можеби догодина Милвоки ќе се издиват и ќе ја освојат титулата..можеби Хјустон каде ќе ја имаат последната шанса да ги добијат повредени ГСВ и да направат step up.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom