Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Изразот “северофил’ боље звучи.Асоцирaно од педофил,некрофил,зоофил и сл:)
Ако не почнат да казнуваат за ова северџан еве на.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Овие од Сдссм не оставија и без име и без историја а ударна вест како Грујо се шверцал во Багажник...со сила нема да ги симнат од власт ама како ќе ми се направи мерак да изгубат на следни избори одвај чекам да си одат и од власт и никогаш веќе да не дојдат.
:popce:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.963
Со што се бави врвното новинарство.. :icon_lol::icon_lol:

Терминот „северџан“ за дополнителни поделби

Се делело општеството и било говор на омраза да се нарекуваат северџани малоумниците што Заев ги натера да си ги изедат сопствените говна во замена за правда та и европинтеграциите кои не дојдоа. :icon_lol:
Se sekjavas koj prv pocna tuka na forumot da bara da bidi toa kaznivo. Prosto da se iznacudis kolku se blagovremeno brifirani nasite forumski banjati severdjancinja. Patem receno toa se bezmalku istite na koi sekoj vtor zbor im bese firomjancinja, firom.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Se sekjavas koj prv pocna tuka na forumot da bara da bidi toa kaznivo. Prosto da se iznacudis kolku se blagovremeno brifirani nasite forumski banjati severdjancinja. Patem receno toa se bezmalku istite na koi sekoj vtor zbor im bese firomjancinja, firom.
Беше нешто као Макрон,францускиот претседател или така ми се чини?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Ова дрпне и смрдс се најканцерогеното нешто што Македонија го имала...Белчо - Стречло бистри политика на канал 5...(и после сите нешта кои ги видовме овој уште мисли дека некој верува во шареното ср...).
А овој Пандов, дно -дна....Паки херој бидејќи се откажал од пратеничкиот мандат....канцер на канцер...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ние 903 оти не бевме курупошачи, напрајвме Република и затоа траше 10 дена.
Немале време ни еден тендер да распишат.[DOUBLEPOST=1560534487][/DOUBLEPOST]
Утре женати ако ти ја ебат(недај боже)
зашто би се замарал? Било поминало...:pos:
Утре не е нешто што било поминало.. Допрва би било.[DOUBLEPOST=1560534752][/DOUBLEPOST]
Изразот “северофил’ боље звучи.Асоцирaно од педофил,некрофил,зоофил и сл:)
Ако не почнат да казнуваат за ова северџан еве на.
Кај нас постои казна за говор кој не е навредлив или омраза.
Ние не смееме да го користиме сосема нормалниот збор Ш(ќ)иптар за Албанец. А самите тие така се нарекуваат. Насилно менување на јазикот, а нема ништо понижувачко или навредливо.
Така и сега со северџан. Иако јас не сум го користел зборот, изледа дека ќе почнам.
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.126
Да се потсетиме :
1ТВ дебата на перење северџански мозок ...
Водител - Димитров има најмалку трошоци од сите министри
Гостин - Да да има некои кои трошат и по 15 илјади евра годишно

Ваљда у трошоците на државен грб ја заборавија ќерката на Димитров, која цица 40.ооо евра годишно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.963
Да беше некој од опозиција вака накитен со руско знаменце, ќе грмеа соросови медиуми за руското влијание. Ама пошо Таљат е... све е ок.

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
https://www.faktor.mk/grci-zapalija-albanski-turistichki-avtobus?fbclid=IwAR0yn1hO4gnNsBujTO3lcCcVG7kCLLZ0B3VxAHURxoGw_ixH7Eu200F5NIY

ајде да ги видам нашите албанци да иозлезат пред греек ембаси :confused:

па лани кога албанец со грчко потекло загина при престрелка со албански цариници, во Грција за една недела беа УБИЕНИ 10 албански државјани..
ама кај нас МОЛК

важно сега за бркање на ЕЗГАН од кафана во Прилеп
дузини коментари и реакции ...
Тоа било БИТНО, ова што ги убиваа во Грција како зајаци и ова со автобусот е минорна работа
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
https://www.faktor.mk/grci-zapalija-albanski-turistichki-avtobus?fbclid=IwAR0yn1hO4gnNsBujTO3lcCcVG7kCLLZ0B3VxAHURxoGw_ixH7Eu200F5NIY

ајде да ги видам нашите албанци да иозлезат пред греек ембаси :confused:

па лани кога албанец со грчко потекло загина при престрелка со албански цариници, во Грција за една недела беа УБИЕНИ 10 албански државјани..
ама кај нас МОЛК

важно сега за бркање на ЕЗГАН од кафана во Прилеп
дузини коментари и реакции ...
Тоа било БИТНО, ова што ги убиваа во Грција како зајаци и ова со автобусот е минорна работа
Не смеат ни да им писнат на Грците.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Едно се толкувања, друго се сведоштва на луѓе што биле на високи функции и кажале што и како се случувало.

Историјата не може да се менува. Тоа што се случило, се случило. Зошто се нервираат, поим немам, ќе мора нив да ги прашаш.
Види историјата мене ме интересира, но сакам да ја гледам со мој поглед на работите, независен од 'толкувачите' и 'сведоците', така да посебно за СФРЈ нема ни потреба да се расправам, затоа што живеев скоро 20 години во таа држава.

Си следам историја и јас сам си носам мислење, затоа што на Балканов посебно, во поглед на толкувањето на историјата, се се сведува на ... луд јебе збуњеног

А јас несакам да бидам збунет :)
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Види историјата мене ме интересира, но сакам да ја гледам со мој поглед на работите, независен од 'толкувачите' и 'сведоците', така да посебно за СФРЈ нема ни потреба да се расправам, затоа што живеев скоро 20 години во таа држава.

Си следам историја и јас сам си носам мислење, затоа што на Балканов посебно, во поглед на толкувањето на историјата, се се сведува на ... луд јебе збуњеног

А јас несакам да бидам збунет :)
Него гасиш цигара на плажа со боса нога
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom