Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Оти бе, што му фали?
Ништо. Ама кој и да е, не треба по трет пат да се враќа. А и Челзи мора да оди во друга насока сега.


Потврда дека не побарале да се одложи банот.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Не знам зашто ама како одминуе свак дн иако сакам стабилност у клуб, рамнодушан сам што ќе лети Сари, иако завршимо 3 место и освоимо ЛЕ, уопште не сам импресиониран сас његову методологију. А и мислу дека цела овај прича дека не бија подржан од Управу е малце исфорсирано од његов табор, па Лампард ќе биде ли? Ама укажа му се јака шанса сас Јувентус, сто пут боља екипа па као Италија му фалила, кур се тресе у ладну воду, италијанско пиче класично, фаќа си га пут откако пола сезону га свирив зашто га игра Алосну и Вилиана док играв како гомна на терен.
Ма ко те јебе брату Сари.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
upload_2019-6-13_10-6-25.png

Не е лошо. Крај на јануари и почеток на февруари ќе биде ептен зезнато само. Арсенал, Лестер, Јунајтед, Тотемхем едно по друго.

Јунајтед на гости во прво коло :D
На 11ти со Јунајтед на Олд Трафорд, па на 14ти со Ливерпул во Истанбул.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Во Италија Момблано ќе им пушти пониска цифра. Деви, заради ова се одолговлекуваше, Марина не попушта за пари.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Во Италија Момблано ќе им пушти пониска цифра. Деви, заради ова се одолговлекуваше, Марина не попушта за пари.
Тагни ме др пат педерче едно :). 3.5-4м наводно така е според SKY.

Лампард ќе го менва Сари?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
@DeviAngel imase spekulacija za Alegri, ali realno u momentov Lampard e mnogu bolje opcija. Nema da mozhe da se pazari, ke igraat mladite poise, nekoi od nov bea pod nego u Derbi.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
@DeviAngel imase spekulacija za Alegri, ali realno u momentov Lampard e mnogu bolje opcija. Nema da mozhe da se pazari, ke igraat mladite poise, nekoi od nov bea pod nego u Derbi.
Алегри за мене секогаш ќе биди светска класа менаџер, само што немаше што да понуди во Јуве во смисла потребна беше промена дојде време за иста.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Ццц требаше да му дадат 2ра шанса како негова замена само Лампард би го сакал. Леле ако го донесат Алегри ке не вратат во времето на Моу антифудбалот бранење 90 минути.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Ццц требаше да му дадат 2ра шанса како негова замена само Лампард би го сакал. Леле ако го донесат Алегри ке не вратат во времето на Моу антифудбалот бранење 90 минути.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Алегри изјави вчера дека ќе паузира оваа сезона.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Тагни ме др пат педерче едно :). 3.5-4м наводно така е според SKY.

Лампард ќе го менва Сари?
Затоа што знам дека ќе прочиташ секако :D
Сите релевантни новинари во Англија блиски до Челзи викаат над 5 милиони фунти. Ама не е ни битно, ни на нас, ни на вас овде не ви мења тоа ништо.
Мене не ми се свиѓа што не остана, ама тоа е што е. Го разбирам целосно зошто сакаше да си оди откако добил понуда од Јуве. Од друга страна Челзи доколку озбилно мислеа да го задржуваат, требаше да му дадат гаранции многу порано. Вака очигледно и на нив не им сметаше да си оди.

Лампард ќе биде 99.9%, само да почекаме затоа што никогаш ништо не е сигурно до последен момент. Од една страна сметам дека е прерано и дека доаѓа во лошо време, од друга страна ептен сум возбуден што Лампард ќе ни биде тренер. Ќе видиме како ќе испадне.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom